Не мога да го събудя.Да изцеждам ли......

  • 514
  • 9
Моми4ета помагаите.Нещо се обърка и ми е много криво.Бебока по4ти не су4е само спи.Хранихме се на поискване на 2, 3 4аса когато поиска, но снощи едвам съм го събудила на 4-ят 4ас и то сукна 2 мин и заспа какво ли не пробвах да го събудя но не.Така и следващите хранения но незнам то4но коклко време е сукал защото ве4ер съм един полузаспал труп.Днеска пак е много заспал сега храненето в 2 4аса беше кошмар лапне гърдата и веднага заспи.Съблякох го по памперс и пак заспа.Слагам от едната на другата гърда да не би пък да нямам кърма но тц тои спи като един малък пън.Има още жълтеница и се притеснявам, но тя и каката имаше дълго време по съвет на педито тогава спрях да я кърмя за2 дена.Е хубаво жълтеницата мина но и каката се отби та не искам това да се повтори.Казваите какво да правя.Ми тои гладен ли спи????Да се изцеждам ли???Какво?/
Е някои ще каже 4е имам опит ве4е,нали ми е второ дете ,но аз съм по шашната от преди
Благодаря ви предварително
Виж целия пост
# 1
Ако тези 4 часови паузи са само от един ден, изцеждай между кърменията, за да не ти се запуши някой канал. Иначе - ако това се случва от по-отдавна, не е нормално... Виж тази статия, (ако си я пропуснала) http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2019

А това са статиите от библиотеката за събуждане на поспаливо бебе
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2768
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3137

Идва един момент при някои бебета, в който пропускан нощните хранения, но още ви е рано за него, макар че има бебета, които проспиват цели нощи и преди да станат на месец. Наблюдавай го, ако е само за днес, не се шашкай...
Виж целия пост
# 2
Цитат
ЗАЩО бебето може да е сънливо и незаинтересувано от сученето?
• ...
• Медицински причини, например жълтеница или инфекция.
• Новородените с жълтеница, особено тези, на които е била отказана коластра срещу бутилка с вода. Водата или глюкозата не подпомагат изхвърлянето на билирубина от организъма. Билирубинът се изхвърля от организъма чрез изпражненията. Коластрата има слабителен ефект, стимулира работата на червата и пречи на всмукването на билирубина в кръвта, от наситеният с билирубин мекониум.

Цитирам това от последната статия, която ти е дала Сладка Хапка, защото пряко те касае. Все още се шири у нас схващането, че при жълтеница се дава вода вместо кърма (както са те посъветвали с каката) - но доколкото съм чела, е погрешно и вече отречено.

Ако ти е възможно, посповай малко с бебето през деня, имаш нужда (а и то) от тези сили!

Добре е да цедиш, поне едната гърда - за да се стимулира лактацията и да няма запушване - а другата пазиш за бебо, когато се събуди. Успяваш ли да дадеш изцеденото с лъжичка после? Признавам, че пиша от обща култура в случая, защото не ни се е случвало това (редовно засповаше на гърда, но после си се будеше и изцокваше колкото й трябва). Но искам да ти вдъхна кураж и увереност, че ще се справиш. С теб сме!
Виж целия пост
# 3
Не съм давала с лъжи4ка защото не се изцеждах само в на4алото когато гърдите ми се препълваха.А тази пауза от 4 4аса е от снощи но и днеска е доста заспал.Едвам го будя.Дали да се обадя на педито или да настойавам.Но дали яде достату4но?Как мога да го накарам да захапва добре зърното?Имали някаква връзка 4е гърдите са ми меки?Нали не е признак 4е кърмата ми намалява
Ама 4е съм паника
Виж целия пост
# 4
Не, не се панирай!
Нормално е гърдите ти да са меки. Това става, когато кърмата се регулира - т. е. нагоди към нуждите на бебето. А защо е сънлив днес малкия, оттук мога само да гадая...консултирай се с педиатъра си, естествено. Но за меките гърди съм напълно сигурна, защото имам личен опит с това  Laughing
Виж целия пост
# 5
Най-вероятно сънливостта се дължи на жълтеницата. Но за да се изчисти тя, трябва често сукане. Аз ти предлагам да го будиш максимум на 3 часа и да му предлагаш гърдата, опитвайки се да го държиш буден. Колко често ака и пишка?

Излагай го по възможност по-често голичък на слънчева светлина зад прозорец - много помага за изчистването на билирубина.

Кога сте на преглед? Имаш ли информация как наддава малкия?
Виж целия пост
# 6
Така и схте направя ще го будя ако не се сабуди сам на 3 4аса.Но понякога го храня на 2 4аса,но притесненията ми са от снощи а и днеска е сънлив.памперсите ги пълним по4ти след всяко ядене по малко а ина4е пика 4есто.Бяхме на консултация когато навърши 2 седмици и беше ка4ил около 300 грама,На месец пак ще го водя да видим как надава.От самото раждане не е от наи яшните бебета.Су4е 5 минутки активно и после си се приспива на гърдата.
Това за слън4евата светлина е хубаво знам но при нас не огрява нито една стая само терасата,но пък не оидисва да го искарам гол на нея  Laughing
Дали е грещка 4е не съм си цедяла гърдите след всяко хранене?по на4ало редувам гърдите но не цедя
Виж целия пост
# 7
Леле, сега видях, че сте в Дубай. А какво мислят там педиатрит еза кърменето на поискване? Там сигурно е топло, защо да не върви да изведеш детето на терасата, не е нужно да е чисто гол, разбира се, важното е да го види слънчицето.

Не, не е грешка, че не цедиш след кърмене. А и "проблемът" е само от днес - какво се шашкаш? Може пък и да няма проблем, просто днес е по-сънлив (и ние имаме такива дни). Ако успееш да го събудиш на 3-я час - чудесно. Иначе, давай винаги когато е буден, подсещай го сама, щом не е много досетлив, и в никакъв случай не чакай да минат 3 часа или да се разреве от глад. Просто стой около него и давай при всяка възможност. Скоро ще се "освести" и ще отвори апетит, чак няма да можеш да му насмогнеш!

Виж целия пост
# 8
Според мен няма за какво да се притесняваш, просто буди бебето на 2-3 часа да суче. Изчакай следващата консултация спокойно. И не е необходимо да се цедиш, щом не са ти напрегнати гърдите.

Май при вас температурите бяха над 40 градуса, съчетани с много висока влажност на въздуха. Бебетата не ги разхождате навън при тези условия, така ли? Кога изобщо съветват педиатрите там да се извеждат бебетата и за колко време? Интересно ми е просто Simple Smile Иначе може да направиш някакво вкарване на светлината в стаята с по-голямо огледало и да "облъчваш" бебчо за по 5 минути Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Будя го от снощи на 2- 3 4аса.След баня в 8 4аса спа до 12 и после аз го будих.Но сутринта сам се буди.Дано вси4ко се оправи 4е ще лудна и каката вади ку4ешки зъби и е лудница.

Да тука е топло но не е ве4е 40 градуса ами около 30  Laughing
Бебо го извадих на 2 седмици.Вярно 4е някои дни е много влажн но тои трябва да свиква.Да 4укам на дърво няма проблем.Лошото е когато ходим до някои център и от тази жега навънка влизаме на доста студено и тази рязка промяна е неприятна но гледам да го обли4ам леко на вън и като влезне е завит.Тука
англи4аните си носят бебоците голи4ки без 4орапки дори и невиждам да имат проблем
Ина4е педиатрите препору4ват само къмене на поискване без никаква вода при което леля
ми се шашна как така няма да давам води4ка на бебето в тази топла   страна.Иди и обясни на жената #Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия