Не иска да се обръща!!! Да се притеснявам ли?

  • 4 724
  • 46
Досега мислех, че е нормално, но вече почвам да се притеснявам ... малкото ми човече след 3-4 дни навършва 6 месеца и почва 7-я, а още не може да се обърне от гръб по корем или обратното. Проблем ли е??? Днес в една книжка прочетох, че трябва да се претъркули веднъж още през 5-я месец! Как беше при вашето бебе?
Виж целия пост
# 1
Не си спомням кога точно моя син zапочна да се обръща, но на 6 м. пълzеше, а на 8 седеше стабилно.
На една приятелка бебето беше доста дебеличко и също мнгоо късно zапочна да се обръща, да сяда, да пълzи,( вървеше около 3 месеца след мойто), а и проходи след годинка и половина, щото му тежеше дупето и... май го понамърzяваше  Grinning
Споко, всяко бебе има раzлично темпо на раzвитие.
Не виждам смисъл да се шашкаш  Wink
Виж целия пост
# 2
Синът ми около 6 месечен започна да се обръща - тежко му е дупето на човека. Проходи на 14 месеца, така че спокойно! Поговори с педиатъра - има разни трикове да го накараш да се обърне Simple Smile.
Виж целия пост
# 3
ами бебчо не е дебел, дори напротив   newsm78. Роден си е на термин - не е преждевременно ... А за пълзене и дума не може да става.
Виж целия пост
# 4
Ако това ще те успокои, моя Алекс се обьрна в 10- тия месец. Проходи на 13 мес.
Виж целия пост
# 5
Всяко дете си се развива индивидуално. Това в книжките са средно статистически данни, поне аз така си мисля. Ако детето ти е весело и здраво няма какво да се притесняваш  Simple Smile.
Виж целия пост
# 6
Според мен няма за какво да се притесняваш! От опит се убедих, че всичко при различните деца е индивидуално. Бобо от самото начало казваха, че "изоставал" двигателно, че бил мързелив и неможело така... Щял много трудно да проходи... Обърна се в 6 месец а седна стабилно чак към 10-тия...  Водих го по гимнастики, рехабилитации... "Страх лозе пази", нали знаете... Но в един момент явно просто си му дойде времето и си навакса сам... Проходи си точно на годинка и всичко си е наред сега! Прави му разни гимнастики - педито ще ти каже какви, и не му мисли толкова! Ще му дойде времето!
Виж целия пост
# 7
Аз имам приятелка, която има точно същия "проблем". Не се притеснявай излишно. Мисля, че не може всичко да бъде с педантична точност описано и предсказано в книгите. Това не е математика, а живи човечета, които си имат собствено мнение по някои въпроси Wink
Виж целия пост
# 8
вики се обърна на 9 месеца, а на 13 проходи, не се притеснявай  bouquet
Виж целия пост
# 9
Изобщо не се притеснявай! Деси започна да пълзи, когато проходи на 11 месеца, а се обърна малко преди това!
Виж целия пост
# 10
И аз като теб се притеснявах. Не искаше да се обърне и не искаше. В един момент някъде май беше през седмия месец като започна едно обръщане, не можеш да я спреш. Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Изобщо не се притеснявай, правилно са ти казали по-горе майките - всичко си е индивидуално.
Моето бебе почна много рано да се обръща, да пълзи и да ходи. Проходихме на 9 месеца.
Първоначално е голяма радост да видиш как бебето ти се обръща, но моето като се специализира и се въртеше като шиш
Всички във вкъщи бяхме вдигнали ръци, никой не искаще да и сменява памперса. А зя обличане да не говорим.
Но и сега докато я намажа с оли след къпане, облека и сложа памперс по трипати се препотявам.
Ако бебчето е жизнерадостно и лекарите ти казват, че всичко е наред, недей да се притесняваш.
Виж целия пост
# 12
а аз да питам,ти тренираш ли го да се обръща?може би ще има някакъв ефект?
Виж целия пост
# 13
Въобще не се притеснявай.Синът ми до 6-тия месец само лежеше блажено, докато в един момент, както не можеше да се обръща, се търкули от спалнята.Просто изведнъж започна, а преди товаимаше само опити.На 7 мес. започна да седи, на 11м да пълзи, а вече е на 13 и половина и още не ходи, но няма място за притеснение.После пък няма да можеш да го спреш Wink
Виж целия пост
# 14
Спокойно земля4ке  Hug
ние имаме познати, кадето неможеше да се повдигне глави4ката като лежеше на корем до 6ти месец да види какво става, само спеше това дете  Wink
Всяко дете си се развива индивидуално.
Няма страшно, осигури му свобода и пространство на действие, и не ска4ай веднага вси4ко да му подаваш като се сети 4е иска нещо  Wink 4е ина4е за какво му е да се обръща, пълзи и тн ако вси4ко му се поднася още преди да се е сетил 4е иска нещо  Wink Grinning
Няма страшно, това са бели кахъри  Grinning
Като му дойде времето ще се търкаля като пумпал даже  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия