Хашимото и кърмене

  • 1 447
  • 8
Малко ми е далечко още до срещата с бебо baby_neutral, ама искам да питам отначало, че да си знам.
Чувала съм много противоречиви мнения по въпроса и затова искам да ви попитам какво е мнението на вашите лекари. Все пак се надявам, че тук има мами с моя проблем. Embarassed
Значи, имам Хашимото и съм бременна в 21 г.с.
Интересува ме какво решихте вие по въпроса с кърменето. newsm78 Може ли, до кога и всичко, каквото се сетите по темата.
Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 1
А какво е Хашимото, извини за невежеството?
Виж целия пост
# 2
А какво е Хашимото, извини за невежеството?

Понижена функция на щитовидната жлеза.
Виж целия пост
# 3
Благодаря за отговора. Не ми е познато, но не мисля, че нашите лекари са критерий точно тук (не че по принцип ги подценявам - но с кърменето повечето са на Вие). Или ако ги слушаш, може да решиш, че 90% от бг мамите са с Хашимото и трябва да дават адаптирано... Какво казват немските лекари по въпроса?
Виж целия пост
# 4
Какво казват немските лекари по въпроса?

Точно там е проблема, че едни казват, че може и че хапчатата,
които мамата взима не влияят на щитовидната жлеза на бебето. Други пък твърдят точно обратното.
Затова ми се искаше да чуя и други мнения.
Благодаря ти!
Виж целия пост
# 5
Мила, понеже търсих информация за една майка с проблем на щитовидната жлеза, точно такова е положението - половината казват, че медикаментите не са проблем, другата - обратното. В България 99% казват, че е проблем. Но мисля, че в Германия са малко по-напред в някои аспекти на медицината (по-модерна техника, повече пари за изследвания), така че събери максимално много информация и вземи решение Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Мила, понеже търсих информация за една майка с проблем на щитовидната жлеза, точно такова е положението - половината казват, че медикаментите не са проблем, другата - обратното. В България 99% казват, че е проблем. Но мисля, че в Германия са малко по-напред в някои аспекти на медицината (по-модерна техника, повече пари за изследвания), така че събери максимално много информация и вземи решение Simple Smile

Мила Бу, благодаря ти за отговора. Hug
Май ще трябва да се хващам да направя един тур из лекарските кабинети. newsm78
Виж целия пост
# 7
Не съм супер компетентна, но честно казано, при положение, че нещата са 50 на 50, аз не бих кърмила.......Май съм страхливичка, но не бих рискувала..
Виж целия пост
# 8
Не съм супер компетентна, но честно казано, при положение, че нещата са 50 на 50, аз не бих кърмила.......Май съм страхливичка, но не бих рискувала..

Абсолютно! Хващай формулата под мишница и това е! Толкоз много жертви и рискове за едното кърмене... айде моля ти се! 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия