Хайде да разказвам

  • 637
  • 7
Ей, супер си ни беше в България, чак не ми се прибираше, но, хайде по ред:
Пътуването:
При Алиталия бебетата спят в кош, поставен на земята, който на практика заема мястото пред 2 седалки и няма къде да се стъпи или по-точно стъпваш, а коша ти е върху краката или другата възможност е да стъпиш с единия крак на пътеката. При нас Деси (голямата щерка) постоянно се чудеше как да не стъпи върху главата на сестра си (на няколко пъти все пак успя), а аз бях късметлийката с постоянно кръстосани крака. Как да е, това с коша го знаех от отиването към България, но върхът беше, че на връщане местата ни бяха в средата на самолета и никакъв кош. Не съм конфликтна личност, но този път се разбеснях - при резервация преди 4 месеца и закупени билети преди 3 - кош няма. Била станала грешка, нямало места на първите редове (където е единствената възможност за поставяне на кош), защото имало много майки с деца. Да, ама не! В действителност се оказа, че само аз съм с бебе на ръце, а първите редове са заети от младежи с коремчета Shocked След доста остър разговор с една от стюардесите, заехме иначе чудесните места в средата на салона. Аз упорито се борех да не се разплача представяйки си как ще издържа 9,5 часа със Слава на ръце и кроях планове как прибирайки се ще съдя компанията (бях решила дори да направя няколко снимки на заемащите първите редове за доказателство). По едно време се появяват 2 стюардеси, едната ми измъква бебка от ръцете, другата започна да ми вади багажа и обяснява, че все пак ще ни сменят местата и кош ще има.
Самият полет - ужасно дълъг и уморителен (първият от 2 часа и престоя от почти 4 часа на летището изобщо не ги броя). И двете щерки се скъсаха от рев и все някоя ми беше на коленете за да я успокоявам. Някрая, като си видяхме таткото ми идеше да ревна и на мен и определено самолет в скоро време не искам и да видя.
Виж целия пост
# 1
БГ институциите:
Очарована съм!
БГ митничарите бяха единствените, които си направиха труда да погледнат дали бебето в количката е това, от снимката в паспорта. Изведох бебка от Канада без нито да я погледнат, нито дори да попитат за разрешение от таткото. И да бях извела чуждо бебе, никой нямаше да разбере.
На летището в БГ минахме страшно бързо - навсякъде с предимство, а служителите бяха много усмихнати и мили.
Тъй като Слава е канадски гражданин, на втория ден след пристигането я регистрирах в полицията - отне ми 10 мин. въпреки големите опашки пред гишетата. Отстъпиха ми място и пак усмивки и мило отношение.
Ня 25-я ден от престоя ни в БГ, минахме границата при Калотина. Пеша и с бебка в ръце предредих всички чакащи (стотици коли, болшинството турци, прибиращи се към Германия и Австрия). Всеки служител, щом видеше пспорта, реагираше по един и същи начин: "А, вие обикаляте заради бебето". И пак усмивки, закачки с бебка и хубави пожелания.
..................
По-късно - продължение.
Виж целия пост
# 2
 Grinning Чакаме продължението на пътеписа. А снимки ще има ли?
Като чета и се чудя дали за Б-я говориш Wink Grinning Въпреки, че от граничните пунктове и аз не мога да се оплача
Виж целия пост
# 3
Много жалко това с Алиталия #2gunfire....аз пък бях чувала, че е добра компания newsm78 ама щом казваш....
Радвам се, че ти е провървяло в Родината  bg Mr. Green....а за двете нежни създания и плача.....много кофти  Sad Аз 100% бях ревнала и аз...като знам каква съм #Cussing out Важното е, че сте добре....и всичко е оки доки
...чакаме продължението и снимчици  smile3525
...
Виж целия пост
# 4
Ей Снежи,най_напред добре завърнала се   bouquet
Съжалявам за коШмарното ви пътуване  #Cussing out
Важното е,4е сте наваксали с положителни емоции при престоя ви в Бг  Peace
Завиждам ти благородно,4е имаШ положителни впе4атления от бг.институции. Не мога да се похваля със съЩото  #2gunfire
Имах голямото желание да се видим,но за съжаление времето ми се оказа мизерно малко и не успях  Rolling Eyes Звънях ти по тел ( на ном. на свекърва ти ) в деня преди да си тръгнем,но ми казаха да те търся при майка ти,но аз неЩо са замотах и после стана късно  Embarassed
Сега Ще 4акаме снимки  Wink Ходихте ли някъде или само в София си бяхте?
Видях те на снимките от среЩата в Софияленд  Grinning
Виж целия пост
# 5
Здравей Снежи! Добре сте си дошли! Важното е че вече сте си при татито.
Все едно чувам за нашето пътуване, обаче с KLM. И аз така се чудех защо на първия ред стоят само младежи, а всички майки с деца са натъпкани на задните редове, понеже дотогава бях пътувала с дете само с чехите и при тях първия ред беше само с майки с деца. При нас кошмара беше на отиване, билетите ни бяха купени 4 месеца по-рано, от агенцията уж ми казаха че имаме запазени места на първия ред, а се оказа на края че нямаме. Разревах се аз на летището, овиках хубаво мъжа ми в яда си и казах че ако и на връщане ще е така, няма да се прибера от БГ.  Бяхме  много назад, и то дори не до пътеката. Само аз си знам как издържах 10 часовия полет с двечките. Веднага след това се обадихме до агенцията и казах че държа на връщане да сме на първия ред и обещаха, че  всичко ще е наред този път. Да, ама пак имаше изненада, моя билет на първия ред, а на Диана десетина реда назад. И стюардесите, да съм отидела аз назад, те щели да ми намерят още едно място там. Да обаче аз застанах на първия ред и казах че държа да намерят още едно място тук. Помолиха те младия господин който имаше място до моето да се премести и човека какво да прави, замина назад. И пак същото, всички други около мен бяха мъже, а всички майки с деца бяха назад. Е съвсем друго беше пътуването отпред, децата можеха да щтъкат насам натам, да сядат, да стават.
Виж целия пост
# 6
Добре завърнала се!Съжалявам много за коШмарното пътуване и ние бяхме така,оба4е само на отиване към България,на връЩане бях о4арована от страхотното отноШение в самолета и по митницата.Радвам се много,4е и ти като мене си прекарала страхотно в родината и 4е си дала хубави отзиви.Нека са пове4е хората,които се връЩат в България с удоволствие. smile3503
Виж целия пост
# 7
Аз затова никога пове4е няма да повторя с АлИталия  Confused

Важното е 4е сте си по4инали добре Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия