Бял равнец - "избавление от всички беди"

  • 471 198
  • 767

Анкета

Колко знаеш и употребяваш Белия равнец ?

Опции:

# 75
Според мен една билка или лек не може да ни избави от проблем,ако не е комплексно. Например да ядеш кофти храни, пиеш,пушиш,не спиш достатъчно и да очакваш "панацеята". Така,че билката е добавка към всичко останало. Аз пия по около седмица-две бял развнец 3 пъти на ден. После ми омръзва и сменям с друг чай- например магарешки бодил(трън)- той предпазва от чернодробни замърсявания.

Относно белия развнец аз го правя така: 2 с.лъжици с бял развнец и още някоя билка за вкус(например мурсалски чай, жълт кантарион) завира в 500 мл.вода. След 20-30 минути прецеждам с бинт(по-удобно е от марля),но не и с метална цедка в огнеопорна кана. Много е удобно така- добавям мед и лимон - и се пие преди хранене(но често забравям преди хранене...)

На мен лично ми регулира стомаха, дейставало и за плосък корем....
Виж целия пост
# 76
Обичам го Равнеца!
Посягам към него при най-малкото коремно неразположение и дискомфорт. (е, не сега като съм бременна)
Бера си сама всяко лято от поляните.
Нямам проблеми с вкуса (може би, защото вярвам във всички тревички), все пак го предпочитам студен и с лимон. Peace
Виж целия пост
# 77
Моля някой който е пил бял равнец по време на критическа възраст или за облекчаване на топли вълни и всички други симптоми на климаска,да пише как се чувства.Лично аз,изглежда вече съм влязла в този период и много ми се подува корема,а казват че по време на климакса се подували червата и оттам чувствам тежест в корема.Не знам дали е така.Но,би било хубаво ако в темата се включи и някой хомеопат да обясни точно.
Виж целия пост
# 78
иска ми се да питам дали помага при проблем с трихомони
Виж целия пост
# 79
        Изненадах се, че намерих отделна тема за белия равнец!  Преди повече от 5 или 6 години проведох лечение с бял равнец. Пиех го  сутрин , обед , вечер за около 3 месеца. Видях че има и такава схема на прием  във форума. Бях много постоянна и освен, че излекувах бялото си течение напълно, месечния ми цикъл се регулира до точност плюс/ минус половин ден. За плоския корем може и да е действал , но успоредно с хранителния режим и тренировки.
       Радвам се, че си припомних за белия равнец и качествата му.
Виж целия пост
# 80
Тъй като пише ,че равнеца е противопоказен за хипертоници,може ли някой да даде друга билка с подобно действие?
Виж целия пост
# 81
баба ми едно време като й ходех на гости цяло лято ми даваше да пия чай от бял равнец...

сега ще изчета темата  Peace
Виж целия пост
# 82
Много я тача тази билка. Открих я преди години, когато като тинейджърка имах много болезнена менструация - чая беше задължителен и определено ме облекчаваше. Последно време не съм посягала към него, но ще го почна, че сега пък някакви колитни проблеми ми излезнаха и силно вярвам, че ще даде ефект и върху него.
Виж целия пост
# 83
Аз пия белия равнец в комбинация с невен и коприва и ми действа страхатно.Според книгата на Мария Требен тази комбинация лекува всичко, че дори и онкологични проблеми.Освен това влияе добре и на кожата и косата.
Виж целия пост
# 84
Преди много години менструацията ми бе изключително болезнена и закъсняваше.След приема на белия равнец по схема съм,като часовник.Даже не съм имала съсиреци при менструацията.Сега го пия профилактично в много малка концентрация,но всеки ден.Забелязах,че приема му съвпада с лекото ми отслабване,което 2 години не успях да постигна въпреки редовните тренировки,здравословния хранителен режим и посещенията при ендокринолог.Може и съвпадение да е,но много приятно за мен.
Половинката също го пие след възпаление на пикочните пътища и съответното антибиотично лечение.
 Но,както се писа по-горе белия равнец може да е много токсичен,ако се прекали с концентрацията и времетраенето.Това билкар ме е предупредил.
Виж целия пост
# 85
От няколко дена започнах да пийвам по 3 чаши чай на ден. Но по идея на Helen-mama може да направя комбинация и с другия треволяк  Laughing Хем ще си правя и  вода за измиване на косата от копривата  4470
Виж целия пост
# 86
И аз смятам да се доверя на тази билка...
А тези, които започнахте да я пиете покрай темата, имате ли вече впечатления как ви се отразява?

Доколкото съм чувала, не се предприемат опити за забременяване в месеците, в които приемате бял равнец  Peace
Виж целия пост
# 87
Запис
Виж целия пост
# 88
споделете дали сте я пили за бяло течение билката?
и само чай ли е подходящ за този проблем или може и бани да се правят?
Виж целия пост
# 89
 здравейте
заинтригуваме темата,изчетох я подробно.обаче не ми стана съвсем ясно колко време трябва да се запарва равнеца-пише за 1/2мин и за 15мин.?!споделете от личен опит.
пие се 3месеца по 3ч от 150мл-после колко време се почива?
благодаря предварително за отговорите!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия