Сокчетата с лъжичка или с биберон???

  • 1 062
  • 21
Здравейте мамчета, Heart Eyes

Ние от няколко дни даваме вече сокчета от круша , ябълка по два пъти на ден по 30 мл.
Храним се с лъжичка.
Прочетох някъде ,че сокчетата се дават с биберон.
Вие с какво давате сокчета на вашите сладури??
Виж целия пост
# 1
Не давам сокчета. Или ако не ме домързи много, давам от чаша.  Sunglasses
Виж целия пост
# 2
Аз давам сокчето с лъжичка защото ние биберони и такива гумени неща не признаваме, но иначе бих предпочела с биберон.
Виж целия пост
# 3
Сокчета не смятам да давам скоро, но по принцип препоръчват всичко да се дава с лъжичка с цел да не се отбие бебето. На мен ми се наложи известно време да й давам низколактозно мляко и не я кърмех. Доктора ме предупреди, че може да се отбие, защото за бебетата храненето от шише и кърменето било все едно да ходиш по улицата и да катериш стълби. Е мойто бебе предпочита да катери стълбите. Шишето не  го отби. Предпочита да си цока от мене. Но при всяко дете е различно.
Виж целия пост
# 4
Аз също не давам сокчета сега, но на баткото давах с биберон, така и отговорих.
Според мен е по-добре от чашка, отколкото с лъжичка. Все ми се струва, че е голяма хамалогията с тази лъжица, а и соковете така неизперимо цапат, че ... Sick
Виж целия пост
# 5
Не съм давала сокчета (само веднъж), на вашата възраст не е препоръчително да се дават, но ти явно се придържаш към съветите на педиатрите. Бих ги дала с лъжичка, в минимално количество.
Виж целия пост
# 6
Плътно зад Моник (понеже тя в нашата темичка не се отбива  Sunglasses):

Това за отбиването с помощта на шишето за колко време трябва да стане. Защото моята от третата до петата седмица си дояждаше с адапте, от седмия ден пие чайчета, от месец и половина си се храни с размразена кърма (работна дойка съм) и... всичкото с шише! Ни грам неприязън към гърдата ми (май и тя е на мнение, че имам най-готините гърди на света).

Та по въпроса с отбиването чрез шишето съм...  Thinking

Добре де, с лъжичка не се ли цапа много, и каква част от цялото количество отива по предназначение, а не за да създава работа на пералнята!!!
Виж целия пост
# 7
Това за отбиването явно си зависи от детето. Моята пиеше известно време цедена кърма от шише, вода пие от раждането си, пак от шише.Сега дохранвам с адапте, давам сокче с биберона, но продължава да си обича цицката.
Бебето на моя приятелка се роди недоносено и изобщо не се научи да суче. Понеже беше 20 дни в кувьоз, хранеха го първо на системи, после от шише и така изобщо не пожела после гърдата.
Виж целия пост
# 8
Taка е, някои бебета продължават да си обичат цицата, въпреки шишето. Сина ми беше на смесено хранене до 7 месеца и така и не се отби заради биберона, но има други, на които малко им трябва Wink
Ако ми се наагаше пак да давам течности не бих рискувала с шише.
Виж целия пост
# 9
Сок и вода пие от 7-ия месец само от чашка.
С биберона така и не свикна.
Виж целия пост
# 10
Не съм давала сокчета (само веднъж), на вашата възраст не е препоръчително да се дават, но ти явно се придържаш към съветите на педиатрите. Бих ги дала с лъжичка, в минимално количество.

Защо не е препоръчително да се дават сокчета?
Виж целия пост
# 11
Защо не е препоръчително да се дават сокчета?
Защото най-ценното в тях са витамините, които и без друго ги доставя кърмата.
А сокът дразни незрелия бебешки стомах, много често предизвиква колики или просто ги засилва.
Виж целия пост
# 12
Сокчетата ги давах само с лъжичка. Отначало ме беше страх, но после, като видях как добре суче от лъжичката, дори ми беше приятно да му давам... Започнах със сок от моркови, но после разбрах, че не е добре първото сокче да е от този зеленчук... Crazy
Виж целия пост
# 13
Не съм давала сокчета (само веднъж), на вашата възраст не е препоръчително да се дават, но ти явно се придържаш към съветите на педиатрите. Бих ги дала с лъжичка, в минимално количество.

Защо не е препоръчително да се дават сокчета?

Ето нещо интересно, което мен ме заинтригува
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=42972.45
Виж целия пост
# 14
Не давам сокчета. Започнах с пасиране плодове от 6тия месец. А защо не е препоръчително- две статии:

http://www.karmene.greatnow.com/sokove.html

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18199

Накратко: много са сладки, с висока киселинност, твърде концентрирани, дразнят стомахчето и лесно биха предизвикали алергия при малко бебе, могат да предизвикат разстройство, запек или колики, не дават нищо по-полезно от кърмата, а само заемат нейното място в стомахчето, повишават инсулина и опасността от заболяване на зъбките. Ако се разредят пък с вода, за да не са толкова "агресивни", количеството витамини става минимално и се обезсмисля даването им /не че при кърмене сокът е нужен изобщо/...Както беше казала една майка: "ако бебето имаше нужда от сок, от едната гърда щеше да тече мляко, а от другата - сок"... Wink

Ако искаш да даваш - давай с лъжичка, по малко количество. Но и аз смятам, че бебчо е твърде малко за сокове.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия