плач п/в градината

  • 1 140
  • 19
темата е стара като света, но има ли други случаи като нас-вече втора година започва и всяка сутрин-рев Shocked
Виж целия пост
# 1
С голямият ми син бе почти така,но свикна всеки ден след детската градина да получава "награда" и спря да го прави.А малкия-няма да ми повярвате,но когато тръгна-плачеше в къщи,защото иска да е на градина! Crazy
Виж целия пост
# 2
о, да, има!
на габа й е трето започване на учебна година. голямо желание за голямата група, нетърпение за първия учебен ден, радост....! всичко продължи точно до втория ден. сутрин плаче и не иска да ходи на детска градина. следобед не иска да си тръгва оттам. вечер разказва на всички колко хубаво си е играла с децата и как пак ще отиде, а още със събуждането си сутрин започва да пита дали все пак не е почивен ден.
снощи обеща да не плаче. сутринта беше спокойна, усмихната до момента на влизането в групата - поплака си, погушкахме се, не позволи на никой от персонала да я докосне, успокои се в ръцете ми и тогава сама влезе в стаята. сигурна съм, че се забавлява добре през деня и се натъжава само от момента на раздялата, ама пак ми е криво да й гледам разплаканите очи.
Виж целия пост
# 3
ще пробвам и това,че вече сили не ми остават с тази ежедневна битка.Макар че така излиза,че един вид даваш "компенсация" за това,че е ходил на градина.
Виж целия пост
# 4
Имай търпение!Ще видиш,че дава резултат.Успех!Опитай също когато го водиш-да бъде като игра- остави го той сам да ти показва пътя към детската градина-ти  привидно завивай наляво,ако пътя е надясно, говори му че там столчетата за само за децата,защото майките и татковците като седнат ще ги счупят,че легълцата ще са им малки-просто обърни го на майтап и не забравяй да го хвалиш колко е голям и как те е завел до детската градина сам!! Grinning
Виж целия пост
# 5
А нямаш ли възможност някой друг да го води? Може на татко си, да не разиграва номера.
Иначе и моя големия сутрин си реве - после там си играе и му е хубаво, яде и няма никакви проблеми. Като го питам как е било, казва, че е хубаво , но ми заявява "Утре пак ще рева, да знаеш!"  Shocked Shocked Shocked. Ами оставям го да си реве щом държи  Wink.
Успех
Виж целия пост
# 6
Големия рев започна тази сутрин - втори ден.
Вчера се втурна вътре без да ме погледне, явно реши, че е в София ленд или Патиланци.
Днес се вкопчи в мен и наду гайдата Sad
Лелята ми каза после по телефона, че е обиден на целия свят, не иска да си играе, обяснил й, че е лоша и не я обича! дУгата ея също! Няма играе децата! Нани къщи! Мама доде ВЕДНАГА!

Представям си истерията утре и ми става зле  Sick
Виж целия пост
# 7
А нямаш ли възможност някой друг да го води? Може на татко си, да не разиграва номера.
аха...пробвай наистина този вариант...моя син е от 10-на дена на градина и още не е свикнал съвсем - като го заведа започват едни сбогувания, ревове, паркира ме на дивана в коридора да съм го чакала там, докато той се наиграе Crazy, уговорки за подаръци, да го взема преди спането и какво ли още не...
нещата коренно се промениха, когато баща му почна да го води...не само, че не мрънка, но и забравя да каже "чао" ...  Mr. Green ... влиза при децата и не се сеща да погледне назад...
днес се наложи да го карам аз - пак се тръшна...
определено не им е лесно на децата...нова обстановка, доста по-строг режим...мама и тати ги няма...това е голям емоционален стрес за тях...добре е наистина в детската градина да го води някой, към когото детето не е привързано толкова много...
Виж целия пост
# 8
Чудна тема. Успокоихте ме, защото ние все още ревеме всяка сутрин. Сега се радвам, че само реве, защото в началото ме риташе. Брои дните до събота,още със събуждането сутрин почва да мрънка... и така всеки ден. Тази детска градина ще ме умори преди да стигнем до училището.
Виж целия пост
# 9
Аз съм в същото положение.Малката се тръшка и така жално казва,че никога няма да ходи на градина,че ми идва да я взема на минутата.После аз самата се тръшкам във вкъщи и само за нея мисля дали не плаче.Не смея  да й кажа "Чао" като я оставям,а гледам когато влезе в стаята при другите деца аз бързо-бързо да изляза,че сърцето ме боли от рева.
Виж целия пост
# 10
ще пробвам и това,че вече сили не ми остават с тази ежедневна битка.Макар че така излиза,че един вид даваш "компенсация" за това,че е ходил на градина.

По-скоро е награда.

И при мен свърши работа.

Допълнително в градина им раздават награди (примерно картинка) за щяло и нещяло и децата са щасливи.

За моя голяма изненада дъщеря ми предпочиташе да отидем в книжарницата и сама да избере книжка, пред детско меню в макдоналдс
Виж целия пост
# 11
И аз да си кажа болката. Първият и втория ден отиде с удоволствие на градина, следващите два дни рев с писъци, едвам лелите я вкараха в стаята. Накрая ми заявиха, че е "тежък случай", защото много реве. Тази седмица не беше на градина, защото се разболя и вдигна 39 гр.  Twisted Evil Уговаряме се другата седмица да ходи, ама ще видим..........
Виж целия пост
# 12
пък аз да се похваля - днес габа влезе усмихната в детската градина. на входа каза добро утро на сестрата, която ги посреща, после поздрави и учителката си, дори си размениха двете някаква закачка и габа се засмя. учителката посрещаше децата с кукли за куклен театър и всички бяха толкова залисани да си избират кой с коя кукла да играе, че изобщо нямаше сълзи. габа си нахлузи на ръката едно рогато козле и изчезна за секунда в стаята.

сега мисля с какво да я наградя довечера... и се усмихвам, защото денят ми започна добре. Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Поздравления ,Янита!  bouquetпожелавам ви да е все така занапред!Ама и госпожата си я бива с тази идея Hug
Нашият ден започна сравнително добре-поне до градината нямаше никакви грижи,но там драмата се повтори SadВече ми е неудобно от персонала-уж е сред най-големите в групата Thinking
Виж целия пост
# 14
Днес е първи ден на дъщеря ми в детската градина. Миналата година е ходила на ясла, но не много редовно и сега цяло лято си беше вкъщи с мама. Сутринта ме попита "мамо сега ли е утре?" (защото знаеше от предния ден, че утре е на градина). Като разбра, че ще ходим на градина взе да обяснява на куклите и животните (така нарича плюшените си играчки) "няма да плачете за мен и мама, аз ще ходя на детска градина, а мама на работа" и звучеше толкова интусиазирана и весела. Обеща на баща си, че тя там няма да плаче, защото е вече голяма. Бях купила цветя за госпожата и много се зарадва, че тя ще подари цветята. И така отидохме там спокойни, разговаряхме си, но когато дойде момента на рздялата се започна един рев, "искам мама", гушнах я поуспокои се, но на мен сега ми е така притеснено. Мислех си, че тези вълнения и притеснения съм ги преживяла при тръгването й на ясла и сега ще ми е по-лено, но... С нетърпение чакам да стане обяд и да отида да я взема и разбера как е било.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия