Болничен

  • 924
  • 5
Здравейте,
имам 2 болнични листа, но нещо не мога да ги разбера Embarassed

 Първият е издаден 45 дни преди термина - до тук добре.Но аз родих 7 дни по-рано и вторият е от датата на раждането и е 42 дни Shocked  Доколкото знам отпускът поради бременност и раждане е 135 дни и за това не мога да схвана:
1.  защо вторият е издаден за 42 дни Confused:
2. трябва ли нов болничен за изравняване Confused:
3. кой трябва да ми издаде следващия болничен Confused: /GP-то, от болницата където родих или...  33uu /
4. а този за 2год. платен отпуск Confused:

п.п. Първият болничен е издаден от ЖК в Св.София, а втория от родилното пак там.
Виж целия пост
# 1
Ще ти го издаде GPто на бебка, когато изтекат тези 42дена, като последния болничен ще е със 7дена повече за да ти станат общо 135!
Виж целия пост
# 2
Третия болничен се издава от педиатъра на бебето. Смята се от края на втория ти болничен и той ти пише останалите дни. Когато изтекат всичките официално минаваш в майчинство.
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Biby
4. а този за 2год. платен отпуск Confused:


Момичетата правилно са ти отговорили- последният болничен е изравнителен- от педиатъра.
За 2-те години не се изисква болничен. Това е платен отпуск за отглеждане на дете до 2 -годишна възраст. За целта трябва да подадеш молба до работодателя си след изтичане и на третия ти последен болничен.
Виж целия пост
# 4
Благодаря Ви, мамчета Roll Eyes
Виж целия пост
# 5
Чудя се как ли ще стои въпроса с болничните след последната промяна от Юли месец. 45-те дни стават задължителни и ако не ги изполваш ги губиш, това би трябвало да означава, че от раждането текат 90 дни и това е.
Не знам дали тълкувам правилно нещата, за това питам ако някой е по-осведомен..  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия