Съвет за Дуфастона?

  • 1 075
  • 8
Здравейте!

Изчетох доста информация във форума във връзка с прогестерона и по специално Дуфастона-а. Не можах обаче да намеря отговор на моя въпрос, затова се обръщам към вас за съвет.

Имам нередовен цикъл от както се помня. Лутеалната ми фаза е къса - между 7 и 10 дни, а овулацията късна - 19-20 ден. Ходих на преглед и както и предполагах, ми предписаха Дуфастон.

Това, което ми притеснява и заради което се обръщам  към вас е, че прогестерона ми го предписаха от 17 до 27 ден по 1 хапче т. е почнах да приемам прогестерон преди овулацията и ще трябва да го спра 6-7 дена след нея.
 
Не е ли малко рано спирането на прогестерона на 6-7-ми  ден от овулацията, при условие че лутеалната ми фаза е кратка? ( което ако не греша е симптом за нисъм прогестерон) newsm78

Не са ми правили все още никакви изследвания, защото гинеколожката ми реши да изчакаме 2 месеца.

Виж целия пост
# 1
Като цяло лекарите предписват прогестерон от деня след овулацията - за 10 дни.
Аз го взимам докаго ми дойде.
Обаче 1 табл. дуфастон е много малка доза според мен, за да окаже влиание.
Виж целия пост
# 2
според мен искат да ти регулират дължината и струкурата на цикъла - при мен овулацията (когато я има) е също късно и затова сега повам и аз дда пия Дуфастон (и за друго де, но това е една от причините)
Виж целия пост
# 3
Значи ако реша да продължа приема на Дуфастон докато ми дойде менструацията няма да е проблем предвид малката доза, която са ми предписали, така ли да разбирам?
Виж целия пост
# 4
Да не е проблем да пиеш малко повече от 10 дни. Някои го изписват за 12. Но по едно хапче на ден, лично на мен не ми помогна за удължаване на ЛФ. Колко ти продължава цикъла общо?
Виж целия пост
# 5
На мен го изписаха от 5ти до 25ти ден / х2. Цикъла ми е нередовен. Но имам предвид,че гинеколожката ми винаги се престарава. Т.е все изписва ли изписва в по-ве4е. Така,че допускам че може да е пресилено. 20 дена дуфастон.............
Виж целия пост
# 6
а има ли някой който да пие и Дуфастон и Сиофор? Blush
Виж целия пост
# 7
при късна овулация и къса лутеална фаза, твърде е възможно причината да се крие в дефект на яйцеклетката, който не може да се коригира с добавъчен прием на прогестерон! такива състояния по-скоро могат да се коригират със стимулация на яйчниците...
качествената яйцеклетка узрява навреме и прави качествено жълто тяло, което отделя достатъчно прогестерон...
Виж целия пост
# 8
По принцип цикълът ми е непредсказуем т.е няма ясно очертани граници може да има закъснение 5-6 дни, но може и 10-15. Но едно е ясно овулация има - само че след 19- 20-ти ден, а понякога и по-късно.

В интерес на истината от 3 месеца започнах да правя коремни  преси и забелязах, че 2 пъти, случайно или не, ми дойде на една и съща дата. Нещо, което за мен си е цяло чудо. Някъде из форума прочетох, че коремните преси спомагат за пукването на фоликула. Може и да има нещо вярно в това. Ще видим този месец как е.

И сега незнам - дали да спазя указанията на гинеколожката ми и да прекратя Дуфастона  след няколко дни или да си го пия докато ми дойде?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия