Офф и малко тъп въпрос

  • 1 294
  • 19
Става реч за миялните машини. Вашите по колко време мият една порция? Ние имаме нова машина - малко повече от година и то от хубавите уж, но ми прави впечатление, че в последно време една порция съдове я мие за 3-4 часа със съхненето. Струва ми се много и се чудя дали дали е нормално. Ние и преди сме имали миялни машини, но досега не съм им обръщала внимание, т.е. вероятно са били по-бързи, защото иначе бих забелязала. Иначе мие добре, но защо толкова дълго?
Виж целия пост
# 1
Става реч за миялните машини. Вашите по колко време мият една порция? Ние имаме нова машина - малко повече от година и то от хубавите уж, но ми прави впечатление, че в последно време една порция съдове я мие за 3-4 часа със съхненето. Струва ми се много и се чудя дали дали е нормално. Ние и преди сме имали миялни машини, но досега не съм им обръщала внимание, т.е. вероятно са били по-бързи, защото иначе бих забелязала. Иначе мие добре, но защо толкова дълго?
Най-дългата програма е към час - час и половина. 3-4 часа ми се вижда длъжко  newsm78
Виж целия пост
# 2
Имаш сигурно повреда по трасето Mr. Green (нещо в порграматора)
Моята мие за 1 ч и някакви мин
А е стар модел - отпреди 10 г на Елетролукс
Виж целия пост
# 3
моята мие за час и половина-два, съдовете съхнат на икономичен цикъл. с каква вода се пълни машината ти - гореща или студена? може да се удължава миенето ако се пълни със студена вода и отнема време машината я загрее  Thinking... какво казва описанието по въпроса? не пише ли по колко време са различните програми?
Виж целия пост
# 4
Не пове4е от час и половина.
Виж целия пост
# 5
Моята мие около 2 часа на най дългата програма, инъче на нормална програма около час и нещо. Погледни в книжката наистина трябва да пише
Виж целия пост
# 6
Час и половина най-дългата програма.  Thinking

Лауричка, а в книжката й няма ли описано времетраенето на различните програми?
Виж целия пост
# 7
Знаех си аз, че трябва да си навирам гагата и в чужбинския форум  Laughing
Лаура, не се притеснявай, наред ти е машината. Съвсем скоро си купихме едно такова чудо на техниката - сенсолоджик, била най-ново поколеие и т. н., демек здрава и читава, за чудо  и приказ машина. Та тя има една програма, която е средно 170 мин, може и повече, според колко съдове успееш да натъпчеш и колко са мръсни. Това е екопрограмата, при която всичко става с мин. разход на ток, вода и пр. Иначе има къса програма 30 мин и две други, които са средно по два часа. Но всяка програма е според това, какво ще натикаш в машината - те сензорите си смятат и никога не свършва за едно и също време, само ме уведомява предваригелно гадината... Тъй че 3 часа си е ок.
Виж целия пост
# 8
Аз ползвам обикновено най-късата програма. Отнема около 1 Час, може би малко повеЧе. И айде тая машина не е тоЧно еталон за добро каЧество, но съм имала и други, много добри, горе-долу пак около 1 Час се върти програмата. Виж в упътването не пише ли колко време е програмата. На мен 3-4 Часа ми се вижда страшно дълго.
Виж целия пост
# 9
При на6ата пи6е колко трае всяка една програма, zа това мога да ти дам то4ен отговор  Wink Най дългата е 165 мин., т.е. блиzо 3 4аса.

А тъпи бъпроси няма, само тъпи отговори  Laughing
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви! Точно със сенсор е машината и аз уж и смених програмата, но тя пак започва със "sensing". Аз си мисля, че тя някак си преценява дали всичко е измито и ако има малко мръсно някъде продължава да мие до полуда! А иначе винаги мием и перем с гореща вода - не и се налага да топли вода.
Виж целия пост
# 11
Лаура, може и това да е проблема. А възможно ли е да предозираш препарата? Ти таблетки ли ползваш или прах? Нашата пералня е със сензор и ако предозирам прахта, пере по-дълго, докато не изЧисти водата. И накрая ми се кара и ми пише разни обидни протоколи да не правя повеЧе така. Та по тая логика си мисля Че ако намалиш препарата, може пък и по-бързо да става.
Виж целия пост
# 12
Лаура, може и това да е проблема. А възможно ли е да предозираш препарата? Ти таблетки ли ползваш или прах? Нашата пералня е със сензор и ако предозирам прахта, пере по-дълго, докато не изЧисти водата. И накрая ми се кара и ми пише разни обидни протоколи да не правя повеЧе така. Та по тая логика си мисля Че ако намалиш препарата, може пък и по-бързо да става.

Решихме проблема! Аз да си призная честно не гледам каква е програмата, а натискам старта и тя  - вкъщи аз пускам машината в 99% от времето. Оказа се обаче, че съпругът ми я е пускал преди 2 седмици и е на програма "pots and pans" + "hot water wash" + "sanitizing", което удължава цикъла до 3-4 часа. Благодаря ви отново!
Виж целия пост
# 13
Лаура,
може ли да се закача към твойта тема за миалните?

Мойта нещо последно време не мие добре чашите. Остават на петна или дори парчета храна. Има сол, не сме сменяли таблетките, пуснах я празна с някакъв специален препарат за почистване на машини, измих филтрите и пак не и не.
машината е на 1 година 

Имате ли някакви идеи?
Виж целия пост
# 14
Смени местата на които слагаш чашите и измий добре филътра долу. Обикновено се задръства с власинки и разни други дребни боклуци та затова не изплаква добре.
Слагаш ли за накрая бистроизплаквател?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия