колосване

  • 18 965
  • 8
Я да питам аз по-уфатните домакини...

Мами как си колосвате покривките? От години търся препарат, който да колосва и все не успявам. Ако ви кажа как процедирам аз с ленените си салфетки  Embarassed Embarassed.... Убедена съм, че има и по лесен начин от моя - забъркване на класическа бабешка кола с брашно и вода...

Дайте малко акъл моля   bouquet
Виж целия пост
# 1
Най-добре става с оризово нишесте. В чаша разбъркваш хубаво нишестето, най-добре с пасатор, със студена вода до равномерното му разтваряне. Изсипваш в чиста, студена кофа. Доливаш гореща, но не вряла вода, бъркайки непрекъснато. Накисваш за минута материалите, които искаш да колосаш да се напоят равномерно, вадиш и пускаш в машината на не много високи обороти. Гладиш влажно, ако изсъхне съвсем е трудно. Успех bowuu
Виж целия пост
# 2
Благодря ти много!!!

Правя същото, но с брашно. Ще пробвам с нишестето непременно.
Чакай да питам обаче, искаш да кажеш, че след като ги колосаш ги пускаш в перанлята??? Не се ли измива колата  newsm78
Виж целия пост
# 3
Ако се налага, ползвам това.
Виж целия пост
# 4
В пералнята ги пускаш само на центрофуга, не на плакнене или пране. Някои перални (като моята) на цикъл центрофуга пълнят с вода, но студена и на такъв цикъл не става добре, или слагаш доста нишесте. Само на центрофуга.

Има специална течна кола, която се слага в пералнята на мястото на омекотителя. Аз не съм я пробвала и не мога да се изкажа, но едва ли можеш с нея да колосаш твърдо както с кофата  hahaha. Понеже пита за покривки и салфетки, а те трябва да са наистина силно колосани, иначе петнатааааааааааа ! Ето я течната кола:

http://www.joliemaison-droguerie.com/boutique/fiche_produit.cfm? … =lg_fr&num=61

Оризовото е най-добре, особено за тъмни материи, защото е прозрачно. Правила съм и с царевично и пшеничено и какво ли не. За брашно чувам за пръв път.

И един съвет - понеже сместа е гореща, първо топни бялото пране, после светло, тъмно и черно. Пести усилия. Аз на чаршафите и дрехите от лен сипвам и малко омекотител.

- това е за аматьори, за леко втвърдяване на яки и маншети на ризи, например, и по никакъв начин не може да даде плътния и корав ефект от класическото колосване, за съжаление.


Виж целия пост
# 5
Много, ама много благодаря

  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 6
Аз ползвам разтвор на обикновено тапетно лепило.Оставила съм си в едно плътно затворено бурканче част от това,с което сме лепили тапети при последния ремонт и когато е необходимо си вземам  от него ,доливам още със студена вода и топвам дрешката,покривката,салфетката в течността.После се глади с гореща кутия.В зависимост от концентрацията на лепилото текстила може да стане твърд като кора дори.
Виж целия пост
# 7
може и с капчица - ще е завинаги  Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Аз знам за захар и вода  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия