Ще каним свекита на вечеря, а не знам какво да готвя:(

  • 737
  • 3
Обожавам да готвя! Обаче...  newsm78
Моето сладко пиле  Heart Eyes има рожден ден и искам да направя нещо мнооооооого специално. И тука идва обачето...: аз съм вегетарианче от около 10 години, не ям и риба и пиле. Когато ядях такова нещо, не се интересувах много как стига до чинията. И нямам никакви спомени какво е хубаво, какъв му е вкуса, с какво върви и йеле пък колко време се приготвя Sad. Имам идеята да направя нещо с пиле или риба. А ако може и да нещо много типично българско... Направо ми е бяло пред очите. Никакви идеи Sad. Рових из сайтовете, но не мога да се спра на нищо, 'щото има толкова рецепти, че не мога да избера най-хубавата  ooooh!... Всяка идея ще ми голяма помощ! И от сега започвам да ви благодаря!  Hug
Виж целия пост
# 1
За свекърва ти  #2gunfire - нещо отровно!  hahaha  chef
Извинявай, майтапче, ама аз мойта си не мога да понасям! Защо не опиташ да направиш капама например? За съжаление ти няма да ядеш от нея, но път за тебе си можеш да направиш гъби, пълнени със зеленчуци. Сигурно и на останалите гости ще хареса.
Успех и весело изкарване на този хубав бебешки празник!
Виж целия пост
# 2
Мерси мноооооого Алекс1 Simple Smile  Hug
За свекитата - те са ми сладурковци, затова искам да ги поглезя Wink. А за капамата - сега видях рецепта от кулинар гбг - малък технически проблем е при мен, че съм в Германия и някои от продуктите не знам дали ги има Simple Smile и как се казват (например кървавица, а и на това само името му ми подсказва какво е)... и си нямам гювече, 'щото се спука. Срам! Все пак утре ще напълзя турските магазани - там поне кисело зеле трябва да има!
Виж целия пост
# 3
Ще споделя нещо, което на моите гости винаги е правило впечатление и е лесно за приготвяне.
Та значи предлагам ти кеат кебап /книжен кебап/, но във фолио алуминиево. Режеш месо на хапки, оригиналната рецепта е с агнешко, но аз съм я правила и с друг вид месо. Другите пожелателни съставки са зелен лук /може и стар/; аромати каквито знаеш, че обичат /аз слагам магданоз и джоджен/; според месото добавяш и масло - ако е по-мазничко, по-малко; гъби; задължително бяло вино, черен и малко червен пипер, разбира се сол. Правиш индивидуални пакетчета и затваряш така, че да не изтече нищо от тях. Слагаш в тавичка с малко вода на дъното, като следиш да не останат пакетчетата на сухо. Печеш около 1-1,5 часа. За себе си можеш да импровизираш с зеленчуци. Удобството на това, което ти предложих е, че може да се подготви от предния ден като смес, а да се пакетира малко преди печенето.  newsm10Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия