Достинокс или бромокриптин?

  • 589
  • 9
Момичета, моето кърмене вече приключва - за съжаление само 5 месеца, но се радвам че успях и толкова (макар и от самото начало да давам добавка). Така или иначе, кърма вече почти няма, а бебка така и не суче. При опит за цедене излизат по няколко капки. Лекарят ми каза да приключвам с опитите и да пия бромокриптин, т.к. дори и при естественото спиране впоследствие "се получавали бели". Въпросът ми е наистина ли това лекарство е най-подходящото? В този форум съм чела за дами, които са ползвали Достинокс и са по-доволни от него. Моля, посъветвайте ме към кое да се ориентирам и ако е второто, как се взема? Цеди ли се през този период (аз нямам напрежение в гърдите въобще) и на какви интервали? Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Достинекса се пие сутрин и вечер по половин хапче.
Никакви странични реакции, пият се 2 хапченца по принцип  Peace
Аз лично изпих 4, ама така се получи  Wink

Има доста теми по този въпрос, потърси с "търсачката"
Виж целия пост
# 2
Бромокриптина има странични ефекти. След първото хапче се чувствах като дрогирана, виеше ми се свят, ставаше ми лошо и не можех да си контролирам краката. Съветвам те да се насочиш към Достинекса особено ако глудаш бебо сама. Успех.
Виж целия пост
# 3
Само не бромокриптин! Аз го пих, понеже рязко спрях да кърмя и нямаше начин. По-добрия вариант беше Парлодел, който е просто вносния бромокриптин, ама тогава беше неделя вечер, а аз с температура и щях да гръмна, та нямах време за търсене.
Ако има друго решение - пробвай него, бромокриптина е гадост голяма от към странични ефекти! А и попитай още някой гинеколог след като нямаш толкова кърма нужно ли е изобщо да пиеш нещо....Просто виж още едно мнение за твоя сигурност и спокойствие! Wink
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви. Просто не знам какво да правя. Кърма почти нямам - само по няколко капчици, и то при цедене. Гърдите ми са меки и празни. Бебчето ми реве, когато го поставям на гърда. Няма смисъл да го мъча. Но предполагам, че има смисъл от тези хапчета, щом лекарят казва. Въпросът е кои. Май ще се ориентирам към Достинекса. Не знаех как се пият, но вие ми подадохте тази информация. А трябва ли да се цедя през това време? Още веднъж благодаря на всички момичета за съветите.
Виж целия пост
# 5
При мен ситуацията беше същата като при теб, кърмата ми постепенно намаля и спря окончателно без да пия никакви лекарства. Моят лекар ме посъветва да не приемам препарати, щом не се налага. Миналата седмица бях на мамолог, нямам никакви проблеми с гърдите - думите му бяха, че са в отлично състояние. Така че, моят съвет е да потърсиш и друго мнение - може пък да не ти се наложи да пиеш лекарства.
Виж целия пост
# 6
Трябва да се цедиш само ако имаш напражение в гърдите. Цеденето стимулира лактацията. Отиди на преглед при гинеколог или мамолог и той ще ти кажа най-добре какво да правиш и ще повери дали има бучки.
Виж целия пост
# 7
Има ли смисъл да пиеш хапчета, при положение, че кърмата ти е почти спряла? Ситуацията при мен беше същата, с малката разлика, че аз успях да кърмя почти 4 месеца. Нищо не съм пила. Нямам проблеми. Все пак, консултирай се с още някой специалист.
Виж целия пост
# 8
Бромокриптина има странични ефекти. След първото хапче се чувствах като дрогирана, виеше ми се свят, ставаше ми лошо и не можех да си контролирам краката. Съветвам те да се насочиш към Достинекса особено ако глудаш бебо сама. Успех.

И при мен беше точно така ooooh! ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 9
Аз пих Достинекс, странични ефекти не е имало.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия