Събирам рецепти за чушки бюрек

  • 921
  • 5
Хайде,

пишете сега кой какви ги бърка, как ги пържи  food002 newsm64  chef и майстори Hug
Виж целия пост
# 1
Изпечения и обелен пипер го пълня със смес от яйца, сирене, магданоз и черен пипер. Овалвам в галета, после в яйце, пак галета  като стегнат малко (може и в хладилника) потапяш пак в яйце и панираш. Мойте мъже си облизват пръстите, даже и сина ми прояде, а преди само пресен пипер хапваше младежа Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Единият начин по който ги правя е подобен на този на Микей.
Първо изпичам чушките, беля, пълня и панирам.
Пълнежа го правя от яйце, сирене и някоя друга подправка (според вкуса ти), но сместта гледам да е по-гъста. После вместо в галета аз потапям в брашно, яйце, брашно, яйце и пържа.


Вторият вариянт го научих от свекървата това лято и го намирам за по-вкусен и повече пълнеж се задържа така.(но пък е по-голяма играчка)
Чушката се пълни сурова (яйце, сирене, подправки) и се изпържва в добре нагорещено олио. Така външната обвивка на чушката се напуква и се обелва. След като я обелиш вече можеш да я панираш -аз правя пак вариянта брашно, яйце, брашно, яйце, пържа........
Това са моите варианти.
Виж целия пост
# 3
Подобен на  втория вариант на Хонда ги правим и вкъщи, викаме му "мързеливи пиперки" Пълнят се с яйца и сирене, и после в дълбок тиган с капак се полу пържат полу задушават. Стават много сочни и вкусни.
Виж целия пост
# 4
Почистени от опашките, печени обелени чушки.Пълня ги само със сирене, цяло парче(не го намачквам), а го изрязвам във формата на триъгълник(правоъгълна плочка сирене, дебела около 5 мм, я режа на 2 по диагонал). Напъхвам триъгълничетата  в чушките и след това чйце, галета, яйце, галета, може пак яйце(да не загаря галетата в олиото). Пържа в сгорещено олио.
Bon Apetit
Виж целия пост
# 5
Blagodaria vi mnogo momi4eta Hug, haide otivam da gi barkam i az, pak utre ako ostane i na vas 6te metna po edna Wink  love001
Hondi4, kakto vinagi na visota - ne edna, ami dve recepti mi e dala  chef  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия