Повтаря ли се историята с раждането?

  • 1 869
  • 10
От известно време се питам дали историята с раждането се наследява!?
Майка ми ни е родила и двете със сестра ми около месец преди термина си. И с двете ни е лежала за задържане в началото и е имала много вода.
При мене за сега поне се повтарят някои от тези неща: бях на инжекции за задържане в началото, усетих бебо да рита доста късно и според лекаря ми най-вероятно съм имала много околоплодни води.

Вие наблюдавате ли такава тенденция? Аз все си мисля, че може да си въобразявам!?
Виж целия пост
# 1
Може би е случайност, това което знам от майка ми е, че е имала две бременности без никакви здравословни проблеми и две много бързи и леки раждания, без шевове и подобни екстри. Моите бяха същите.
За термините - не знам при нея как е било Wink
Виж целия пост
# 2
При нас поне не се повтаря сякаш. Или по-скоро има само частични сходства. И майка ми и аз сме слаби, а наддадохме по много килограми по време на бременността - 25-30. И ги сваляме еднакво лесно. И двете имаме породени деца. И при двете първото раждане е минало много бавно и тежко. Но само дотук. Тя и двата пъти е раждала след изтекли води, а аз не съм имала подобни преживелици. Второто ми раждане беше преждевременно и предизвикано. Майка ми твърди, че никога през живота си не е имала напъни и за дете не е напъвала. Аз така съм напъвала, че лицето ми се беше деформирало единия път. Тя е имала две нормални и леки бременности, аз една общо взето нормална и една патологична. Тя е имала много тежък възстановителен период от ражданията, аз съм се възстановявала съвсем нормално, макар че критериите ни на двете за леко и тежко доста се разминават. Тя е родила и двата пъти големи бебета, моите са по-скоро нормални.

Изобщо май разликите са повече от приликите.
Виж целия пост
# 3
И при нас нещата се повтарят, е не съвсем еднакво с малки разлики разбира се . И на двете първите ни деца са дъщери, аз съм родена 2 дена преди термина, Гергана се роди 1 ден преди термина. И двете сме качили доста килца по време на бременноста- аз около 30.  Сравнително леко и безпроблемно раждане и при двете. Аз съм била много спокойно бебе, моята дъщеря също е сравнително много спокойна. Grinning  Grinning  Grinning
Виж целия пост
# 4
При мен и майка ми поне първите бременности бяха коренно различни....тя и тримата ни е преносила, докато аз родих с 25 дни по-рано....секцио, а тя има 3 нормални раждания...и т.н.
Може би съвпадението е случайно.
Виж целия пост
# 5
И на мен ми се струва, че е по-скоро случайност.Моята бременност и първата на майка ми - никаква прилика, ама грам!За раждането - още не знам, тя е раждала секцио, аз се надявам на вагинално...Ще видим...
Виж целия пост
# 6
Ох,много ще се радвам да се наследява.И баба ми и майка ми са раждали лесно.Майка ми даже все ми разказва как съм "изхвърчала",като тапа-без шевове и тем подобни,а съм се родила 4,500 Shocked .Доктора и честитил,а тя се учудила,че вече е родила.Била съм с 1 пръст мас върху мен и като ме измили и изчистили...в картона ми пише,че съм се родила 3,800  Wink
Виж целия пост
# 7
При нас май няма сходства. Майчето е била много слаба преди да ни роди. Даже гледах снимка като е била бременна с мене в 8-мия месец. Че то не й личеше даже. За разлика от мене дето и двата пъти наддадох по 40килца.
Първата (тоест сестра ми) я родила близо до термина, а мене 21 дена по-рано. Аз естествено с малко тегло и захранване със сонди и прочие.
При мене първото дете точно на датата, второто с 5 дена по-късно. Значи сме напълно противоположни. Другото сигурно е късмет просто Wink  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
При нас има сходства - майка ми е лежала с мен от началото на бременността, да ме износи с непреъкнати контракцци, само на легло, аз много съм ритала, но съм се родила точно на термина. Аз също карах тежка бременност, на легло от 2мес. с контракции, на хапчета, бебока се скъсваше да рита (и още повече ме болеше), родих секцио (но аз исках така), а както беше тръгнало и той щеше да си дочака термина, не знам, може и да е случайност  Confused
Виж целия пост
# 9
Предполагам , че има нещо общо.
На мен ми направи впечатление следното:
Казаха ми , че ще раждам голямо бебе.Мъжът ми е бил такова-4.500.Свекито го е родила много трудно, със сумати вътрешни и външни шевове, много трудно и бавно се е възстановила.Когато ми казаха , че главата на бебето ми била много голяма, се заинтересувах за главата на мъжа ми/как звучи само, а/.Оказа се, че и мъжът ми се е родил с много голяма глава и поне част от притесненията ми утихнаха.А аз отгоре на всичко съм и с тесен таз.
Накрая родих със секцио бебе Иво 4.200 и 54см.
След като се е родил д-ра е говорил с мъжа ми и с родителите ми и е казал, че по нормален път със сигурност е щяло да се получи услажнение с бебето , а и с мен.
Аз 6 месеца ревях всеки ден, заради това, че не чух първата глътка въздух на детето си, но след това осъзнах колко егоистично съм мислила. Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 10
Прилики:
 Arrow с момиче - гадене и яко повръщане!
 Arrow с момче - по-малко или никак
 Arrow големи бебета
 Arrow много конци(аз на корема,тя на шийката и т.н  Wink )
 Arrow нашите бебета са с коси
 Arrow "хващаме от раз"  Embarassed  Embarassed  Embarassed
 Arrow имаме и то двата "модела" по едно!
 Arrow почти не кърмим  Wink

Разлики:
 Sign Exclamation аз-нормално качени кг-по 9-12
 Sign Exclamation тя-до 25кг.
 Sign Exclamation аз си ги нося кг. още
 Sign Exclamation тя е на "свадбените си " кг. откакто ме е родила...  Sunglasses
 Sign Exclamation аз-2 пъти секцио
 Sign Exclamation тя-2 пъти нормално
 Sign Exclamation аз-болка след раждането
 Sign Exclamation тя-болка преди раждането (с мен се е мъчила 12 часа  Embarassed )
 Sign Exclamation тя-преносила ме е 13 дни
 Sign Exclamation аз-раждам с поне 9 дни по-рано
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия