Да се похваля за новото ми инфо

  • 742
  • 3
Ставаме много бремелинките в офиса Simple Smile И моите притеснения за помпането(доенето) отиват на куково лято Wink
След като ще има един да се помпа, и аз ще помпам Wink
колежката каза, че ще ползва от тези двойните електрически доилки, та явно и аз такава ще взема. Представете си само хладилника ни в офиса - пълен с шишета с кърма Simple Smile И като те питат къде отиваш с тази чанта на рамо и ти да обесняваш - ми да се доя  Mr. Green Леле, ще трябва и график да си направим или да се цедим групово Wink Поне аз ще съм се върнала преди нея на работа и ще съм в един корем напред пред нея в списъка Simple Smile
Аз я питах как мисли да храни бебето - дали с чашка или с шише и тя каза, че преди е нямала проблеми с шишето (ползвала е авент) и бебето си е сукало и от нея, и изцедената кърма от шишето.....  Ама дали с всяко бебе е така newsm78
Питах и колко често е цедила - каза ми че на 3-4 чаша през деня, като вечер дава на бебо да суче нощем и сутрин преди да излезе като го нахрани пак изцежда каквото има.
Нищо не е замразявала- гледала е да не цеди повече отколкото бебето пие (примерно ако изпива 500мл докато я няма за 12 часа - тя толкова изцежда на работа) - млякото е држала в хладилника в офиса, към къщи го е носела в хладилната чанта, и там пак в хладилника. На бебето се е давало най-старото мляко първо - обикновенно най старото е било от предния ден от работа, но понякога и мляко от преди 48 часа ако е останало.  А за понеделниците питах като не е доила в неделя как има мляко да остави и тя ми каза, че тогава дават петъчното мляко, което също не е замразявала, а е стояло в хладилника. На мен  много дълго ми се струва, ама тя каза, че кърмата можела да стои до седмица на 3-4 градуса без да се развали #Crazy
Питах и за затоплянето  - каза, че са вадили шишетата за предиобедните хранения сутринта от хладилника на стайна температура  и после следобедните пак така.... Е много стоене навънка ми се стори - как не се е разваляла тази кърма незнам. Каза и че в микровълнова кърмата не се топлела щото се унищожавали имунните тела, а в топла вода да се чака да се подгрее просто не е имало начин като е било гладно бебето и е ревяло да се подгрява.... 
И понеже всиякото това инфо за тая неподгрявана и незамразявана кърма дето си стои на стайна температура с часове ми се стори много странно вчера питах и консултантката по кърмене - тя ми каза че точно това е начина. Каза че ако кърмата не се затопля допълнително в нея не се развиват бактерии, не се убиват имуноглуболините ако не се замразява и идеята е точно такава- бебето да приема прясната кърма. Каза и че бактерии в човешкото мляко не се развиват ако то се изстуди веднага след цеденето(демек се сложи в хладилника) и че там наистина може да си стои по седмица....
Единствения проблем бил, че някои деца не приемат цедената кърма ако не е стоплена, но повечето се научавали,че денем се пие студена от шишето/чашата, а нощем е топла от мамината гръд.
Но консултантката ми каза, че шишето не е най добрия начин да не го отбия рано и ако се спра на шише може би трябвало да е НУК....  Та зависи как този който гледа бебето ще се справя- ако се научи да храни с чашката било по добре.

Та това всикото исках да споделя с вас...незнам дали ви вълнува, но пък може да е полезно някому. А и аз все още се притеснявам как ще се справя Embarassed Интересно,че пък въобще не се притеснявам дали ще имам досттъчно кърма newsm78 в това съм сигурна, че ще имам Blush
Виж целия пост
# 1
Браво,Деси!Ще пишеш,как върви!
Хубаво е ,че няма да си сама!
Виж целия пост
# 2
Аз много ти се чудя и ти се радвам, как още толкова рано те тресат такива мисли.
И при двете бременности се сещах за кърменето в последния месец.

Чудесно е, че ще си имаш компания в офиса, така сигурно няма да ти е толкова досадано цеденето.
Виж целия пост
# 3
Аз пък си се помпам сам-саминка в нашия офис.  Laughing Не че сме много народ де, ама аз съм първата дето прави таквиз упражнения - в района, ако не и в квартала... Laughing
Два пъти дневно - през около 3 часа /до края на този месец съм на 6часов работен ден/, след цеденето - в хладилника. Събирам около 180-200 мл - за следващия ден. Мариела упорито отказа да приема кърмата през биберон и всякакъв друг накрайник, та бабите сега я хранят с лъжичка и й сипват в пюретата.

Всъщност се оказа по-лесно, отколкото си мислех. Хубаво е, че имаме отделна стая и колегите прояват толерантност. Мъжете - изразяваща се в "незабелязването" на изчезванията ми в другата стая и последащите разходки до хладилника; а жените - най-вече ме бъзикат приятелски.  Mr. Green

Например: Как от другата стая щяло да се чува: "Мух-мух-муле-майкооо!" cow hahaha

 А онзи ден нагъвам мляко "Пършевица" и едната колежка подмята: "А, това твойто мляко!"  Mr. Green

Относно съхранението - кърмата е съм я оставяла по седмица в хладилника, но от петък стои до следващия понеделник, без да се разваля. Бабата само долива в по-малко шише за едно хранене, стопля го в купичка топла вода и така го дава. Само на стайна температура затоплено Мариела го отказвала.

Пред тръгването ми на работа си направих малко запаси - цедене от около 5 дни, замразих половината, оставих около 250 грама за първия работен ден - които Мариела не искала и да погледне...Едва успели да й дадат около 40-50 грама, вторият ден било по-добре, третият - пак отказ, та от четвъртия почнаха с лъжичка да й дават млякото...Всъщност малката хитруша си наваксва с количествата, когато се върна.  Laughing

Та това е моят скромен опит с цеденето в офиса. И да кажа откровено - сега разбирам колко упоритост, воля и желание имат всички онези мами, които с месеци практикуват ходене на работа и кърмене на бебето.  Моето е нищо - само 2-3 седмици, а и аз вече след годинката ще разредя кърменето за сутрин, вечер и нощем, но онези, които правят това продължително време наистина са заредени с много търпение, инат и любов.  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия