Въпрос към мамите с лещи

  • 3 175
  • 38
Нещо стана с моите цветни лещи.  Thinking
Последният път като ги сложих веднага ми стана едно сухо и усетих непоносимо дращене. Опитах да ги сваля, обаче бяха като залепнали за зениците, чак се изплаших! Накрая след дълга борба успях да ги извадя, обаче те се навиха на рула! Rolling Eyes Плакнах ги с разтвора, но не се оправиха. На другия ден ги погледнах - изправили са се. Обаче сега не смея да ги сложа. newsm78 Срокът им е 6 месеца и би трябвало да изтече по Нова година, може ли по средата му да се скапят? Или е някакъв друг проблемът...
Виж целия пост
# 1
На мен ми се е случвало- понякога е достатъчно да ги промиеш много добре с разтвора и да ги оставиш 24 ч. да постоят в кутийката. Но е възможно и да има гъбички по тях. От тях можеш да пипнеш конюктивит и е опасно да ги носиш. Но пробвай все пак да ги оставиш и промиеш, сложи ги и виж как ще се чувстваш и ако пак ти е дискомфортно не ги носи...Аз си докарах голям проблем преди 2 години точно с гъбясали лещи, ама не знаех и пуста суета Embarassed
Виж целия пост
# 2
Не ми се е случвало подобно нещо. Thinking
По принцип моите лещи като започнат да сдават багажа започват да ме дразнят, да дращят, да се разместват, абе усеща се.
С твоите не знам какво се е случило, но пробвай да ги почистиш добре, заедно с контейнерчетата, остави ги да постоят едно денонощие в разтвора и пак ги сложи, ама като се успокоят очите. Ако продължават да те дразня хвърляй ги и си купи нови. Няма смисъл да се мъчиш, пък и да си докараш някоя инфекция на очите.
С какъв разтвор си? Аз съм най- доволна от Бош и Ломб. Веднъж си бях взела на Алкон и хич не ми хареса, една моя позната също се оплакваше от него, даже се беше обзавела с конюктивит. Tired
Виж целия пост
# 3
Аз съм стара пушка, нося лещи от 17 години. Това, за което пишеш, се получава не заради лещите, а заради очите -  когато очите ти са по-сухи (ама научно го обясних  Blush). Ако си ги задържала по-дълго лещите на ръката без разтвор, си се навиват. Купи си капки някакви за очи, но не ги слагай точно преди да поставиш лещите, а около половин час по-рано. Е, то си пише на капките - някои може.
Гъбичките по лещите се виждат - малки, бели петънца, като зацапано. И дращят много неприятно. В никакъв случай не дръжте лещите си в банята, тогава си гъбясват, където и да ги криете.  Hug
Виж целия пост
# 4
Да, хубаво е да имаш капки за очи винаги под ръка.
Карен, а ти на коя марка лещи ползваш?
Виж целия пост
# 5
Съвсем навреме ми дойде и на мен тази тема, за което благодаря Simple Smile
От една седмица съм с Бош и ломб, преди ползвах бг лещи, и ми направи впечатление, че докато ги промивам и се опитвам да си ги сложа - се слепват. А са окъпани в разтвор. Първия път едвам ги разделих, че и с дълги нокти бях. Като ги сложа на очите, са ми много удобни, но това слепване ме притеснява....
Виж целия пост
# 6
На Евромедик са лещите, разтворът е Бауш и Ломб.
Капки за очи не съм ползвала, лещите обаче държа в банята, ама те нали така и така са мокри, в банята какво става?  Разтвора не бях го сменяла 1 седмица (не съм ги носила през това време) и ми се видя замътен, нещо като утайка имаше. Да не би да са гъбясали наистина! Thinking
Как се почистват от гъбички, ако изобщо стават вече за употреба?
А може и да са ми сухи очите, че съм в сесия от 15 дена и вече на 7 изпита се явих, яко четене беше!  Crazy
Виж целия пост
# 7
Аз от доста ползвам  лещи Бауш анд Ломб, но тези, които не се свалят ежедневно, а ги водят месечни или тримесечни, аз на 8-10 дни за 1 нощ ги свалям да спя без тях, това за което ти говориш се получава точно, когато дълго не съм ги сваляла, а лещите са мъничко поостарели. Купих си капки визин и си ги слагам дори и когато лещите са ми в очите, ефектът е мигновен.
Виж целия пост
# 8
Добре де, те лещите и да стоят в банята как ще гъбясат, нали са плътно затворени в контейнерчето? Thinking
Аз на моите им сменям разтвора всеки път при слагане и измивам контейнерчето, както и почиствам самите лещи. Но ако не съм ги слагала 1 седмица примерно и не съм отваряла контейнерчето и аз не го сменям. Досега не съм имала проблеми.
Моите лещи са Бош и Ломб.
Виж целия пост
# 9
Цяла година си сменях едногодишните лещи на три-четири месеца. Все гъбясваха. Смених няколко различни контейнера, разтвори. Накрая една лекарка ме попита къде ги държа. Казах й, че ги държа в затворен шкаф в банята. "Ами какво искате, ще хващат гъбички" - каза тя. Не знам - може би от разликата в температурата. Банята не е голяма,ние сме трима - аз, мъжа и детето и се къпем по няколко пъти на ден. Откакто преместих лещите, нямам проблем.
Виж целия пост
# 10
Хммм явно има нещо тогава. Моите никога не съм ги държала в банята и не съм имала такива проблеми.
Карен най- добре ги изхвърли твоите тогава, че току- виж си си докарала някоя инфекция на очите. Най- добре си купи нови и не ги дръж в банята повече.
Виж целия пост
# 11
Значи няма отърване от гъбите и трябва да се хвърлят лещите.   Добре, тъкмо ще сменя цвета .
Мармаладке, Baush&Lomb  добре ли покриват тъмните очи? Моите лещи отблизо са сиво-сини, а от разстояние пак са ми тъмни очите.
Виж целия пост
# 12
  Може също да отидеш до оптик и да ги види той дали имат гъби по тях или не.

  Друго, че продават едни протеинови (ензимни) таблетки за лещи, които ги очистват много добре - особено личи, че след като са престояли в този ензимен разтвор , после стават толкова меки , калкото са едни лещи в момента на първото си отваряне.
Виж целия пост
# 13
Мармаладке, Baush&Lomb  добре ли покриват тъмните очи? Моите лещи отблизо са сиво-сини, а от разстояние пак са ми тъмни очите.

Моите се водят син топаз /blue topaz/- по- тъмно сини са, с контур, най- добре ми пасва този цвят, очите ми са светло кафяви. Добре покриват. Иначе другото синьо, което имат е светло- няма смисъл да го пробваш, защото не е за кафяво око. А от зелените така и не можах да си харесам цвят, въпреки че съм мерила доста нюанси.
Най- добре отиди в някоя оптика да мериш, защото на всяко око стоят различно лещите.
Чувала съм, че тези ръчно рисуваните лещи покривали най- добре, те са и двойно по- скъпи де, веднъж минах през една оптика да се поинтересувам повече и евентуално да пробвам и да си купя, но продавачката ме разубеди. Каза, че нямало кой знае каква разлика между обикновените и ръчно рисуваните. Thinking Я кажете нещо повече за тях, някой ползвал ли е такива?


Виж целия пост
# 14
преди време исках много цветни лещи,но така и не се престраших да си купя.Не знам как ще си ги слагам.Даже махането по-ме притеснява  Confused

ИНаче като марка добре сте се насочили към Буш и Ломб.Те мисля са едни,ако не и най-добрите.
А какви са цените на цветните лещи в БГ? Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия