Колко захар се слага във водата?

  • 1 751
  • 22
Майчета, решила съм да опитам да спра нощното хранене на бебо. Можете ли да ми кажете колко захар се слага във водата. И дали да използвам обогатената вода с флуор, с която бъркам формулата или да преварявам обикновена? Мерси предварително Grinning
Виж целия пост
# 1
Не слагам захар във водата Grinning
Виж целия пост
# 2
Аз лично махнах нощното хранене постепенно, като последно я хранех в 1 часа и после към 4-5. Постепенно увеличавах границите и сега вече след много упорит труд ядем в 20 часа и после в 8 сутринта. Желая ти успех! Но съм чувала, че другите мами дават нощем чай, не вода. А що се отнася до захарта - нашата педиатърка абсолютно забрани да й слагаме във водата. Тя затова и не ще да пие де, но наваксваме като й разреждам сокчетата или давам чай. Успех!
Виж целия пост
# 3
И аз не съм слагала захар,но ако вече си решила-5г захар на 100мл вода.
Обикновена вода,а не флуорирана.
Виж целия пост
# 4
Слагах захар, но само първите 1-2 седмици. На 100мл 1 чаена лъжичка. Обикновена вода преварена.
Виж целия пост
# 5
Слагах захар, но само първите 1-2 седмици. На 100мл 1 чаена лъжичка. Обикновена вода преварена.

И аз знам за по толкова. Постепенно после я намаляваш - ние вече сме на 1/2 лъжичка на 150 гр. Виж по въпроса за нощното хранене - внимавай да не свикнете да пиете вода, защото какъв е ефекта, ако ще се буди и ще изпива същото количество вода, вместо мляко.



Виж целия пост
# 6
На нас при изписването ни казаха на 100мл. 1 кафяна лъжичка, ама личната лекарка като дойде на посещение препоръча чая на hipp за кърмачета след 1 седмица се почва. Моите буби много му се кефят. Той си има всичко и е много ароматен, а и помага при колики.
Виж целия пост
# 7
Когато Дани беше на 1-2 месеца му слагах по 1/2 ч.л. на 100мл вода. Като навърши 2 месеца и1/2 му я махнах изведнаж, а не постепенно. Аз вода му купувам на Девин за бебета, но в началото беше на обикновена преварена.
Виж целия пост
# 8
Не слагам захар във водата Grinning

И аз! thumbsup
По-добре не й слагай, но в крайна сметка това е твоето дете и ти ще решиш!
Виж целия пост
# 9
Никога не съм слагала захар във водата.
Виж целия пост
# 10
По-добре не слагай захар във водата! Детето на една приятелка още не пие вода без захар, а е на годна и 7 месеца. Свикват и после трудно се отказват от сладичкото Mr. Green
Мисля, че както е казала една мама по-горе, най-добре е да го откажеш постепенно - с изместване на часа за хранене. Моето бебе само си го изместваше по малко. от 3 на 4, после 4,30 , 5 и т. н....
Виж целия пост
# 11
Първо бебчето само ще се откаже от нощното хранене. Има бебета като мойто например се хранеха осем пъти вместо седем и сама се отказа.
По повод захарта във водата ако можеш да не слагаш ще е най-добре, но ако бебенце има все още жълтеница е добре да има по 1 ч.л на 100 грама вода.

Виж целия пост
# 12
1 чаена лъжичка захар на 100 мл вода - обикновена, преварена.

но и аз бих те посъветвала да не наливаш бебчето с вода, то само ще си се откаже от нощното хранене
Виж целия пост
# 13
Майчета, решила съм да опитам да спра нощното хранене на бебо. Можете ли да ми кажете колко захар се слага във водата. И дали да използвам обогатената вода с флуор, с която бъркам формулата или да преварявам обикновена? Мерси предварително Grinning

- слагах на 100мл 1 к.л. като постепенно намалих и спрях
- за пиене , и на формулата съм давала преварена от чешмата , сега я разреждам само с чешмяна,  макар че може и без разреждането , щото детето ми е "голямо " Wink
Виж целия пост
# 14
Не слагай захар във водата Naughty
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия