За правилното съхранение на кърмата

  • 412
  • 5
Купих си контейнерчета на Авент за съхравение на кърма. На опаковката пише, че не трябва да се слага прясна кърма върху замразена. Защо? Аз досега така правех. Благодаря.
Виж целия пост
# 1
За да не се размразява вече замразената кърма.Ако слагаш по малко прясна, която да не е топла - няма проблем.
Виж целия пост
# 2
Благодаря Белинда. Слагала съм я студена върху замразената кърма. То кърмата изстива много бързо и не съм забелязала да се размразява кърма при слагането на прясна отгоре.
Виж целия пост
# 3
Искам да попитам нещо във връзка със съхранението - при каква температура е хубаво да се държи в хладилник/фризер? На мен хладилника ми е с Т +1 градус, а фризера -20 . В хладилника ли е по-добре или няма значение къде ще сложа кърмата?
Мерси предварително!  bouquet
Виж целия пост
# 4
Много зависи от това за колко време мислиш да я съхраняваш.
Ако ще я предлагаш на бебето в близките часове или на другия ден е по-добре в хладилника (по принцип +4 градуса, но щом е +1 още по-добре), тям кърмата може до престои до 24 часа, а ако милсиш да я ползваш след повече време можеш да я оставиш във фризера. Щом ти замразява на ниска Т можеш да я съхраняваш до 6 месеца. Стандартно фризерите с 4 звезди замразяват на -18 градуса.
 
Виж целия пост
# 5
На опаковката пише, че не трябва да се слага прясна кърма върху замразена. Защо?
Защото млякото е много благоприятна среда за развиване на бактерии, и като се размрази те започват да се размножават. Затова и не бива да се замразяват вече размразени храни съдържащи мляко - например сладолед Simple Smile

Според мен я замразявай отделно, то и без това е по-добре да е в по-малки дози - 50-60мл да можеш да си размразяваш колкото ти трябва без да извърляш остатъка. Аз моята я сипвам в найлоновите торбички за замразяване на кърма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия