Всички на прeглeд

  • 892
  • 13
 До Нова година
 Всички на прeглeд, иначe глоба
 Наказаниeто по закон ще e от 50 до 200 лв.
  Всеки трябва да мине задължително на профилактичен преглед до Нова година, иначе го чака глоба от 50 до 100 лв. Тя скача до 200 лв., ако не се явиш 2-и път според Закона за здравето.


в. 24 часа
 
Виж целия пост
# 1
Благодаря за подсещането Simple Smile. Щом трябва...
Виж целия пост
# 2
Това не е ново - и сега джипитата са задължени да ни правят май по 2 прегледа годишно, иначе глоба за тях и нас. Но мисля, че правят някакви шашми и си ги пишат сами тези профилактични прегледи - моята например ме попита защо искам такъв преглед, имам ли някакъв проблем. По телефона говорихме, че не можех да й хвана дирите. Ако се бях тръшнала в кабинета й, сигурно поне кръвното щеше да ми измери, но сега изобщо не искам да я виждам.
Виж целия пост
# 3
Сигурно ще стане и с фиктивни прегледи. Дълбоко се съмнявам джипките да са в луд възторг от това да им се изсипят всичките пациенти за профилактичен преглед. Wink Не им стигат пенсионерите ами... Tired
Колкото по- рядко се виждаме- по- добре. Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Май месец ходихме при педиатърката (ГП е на цялото ни семейство) по повод детето и тя ме хвана да ми направи задължителния преглед. ЕКГ, изследване на урина с тест лентички и преглед на гърдите.
Виж целия пост
# 5
Вярно, че имаше нещо такова.....Но никога до сега не съм ходила на такива прегледи. Те не искаха ли и жените да си правят цитонамазка, а мъжете - профилактичен преглед за простатата? Ей това последното не виждам как ще накарат един мъж да го прави, ако няма проблем!
Явно джипките си обравят документите и без да ни разкарват за поредните недомислия на здравната реформа!
Виж целия пост
# 6
Абе то от друга страна е хубаво човек да си прави профилактични прегледи, ама друг е въпроса на кой колко му остава време или му се занимава. Tired
Виж целия пост
# 7
Май месец ходихме при педиатърката (ГП е на цялото ни семейство) по повод детето и тя ме хвана да ми направи задължителния преглед. ЕКГ, изследване на урина с тест лентички и преглед на гърдите.
Толкова много неща? Аз миналата година само пишках в една чашка, след което ГеПи-то пъхна една лентичка в урината и - готово! Откъде мога да разбера точно какво покрива профилактичния преглед?
Виж целия пост
# 8
И аз живо се интересувам от това. И на мен ми е джипи педиатърката на малкия, и досега на два пъти ми е правила само кардиограма. Никакви урини, никакви лентички.
Сигурно ще стане и с фиктивни прегледи. Дълбоко се съмнявам джипките да са в луд възторг от това да им се изсипят всичките пациенти за профилактичен преглед. Wink Не им стигат пенсионерите ами... Tired
Колкото по- рядко се виждаме- по- добре. Simple Smile

Аз не мисля, че трябва да става така. Нали става въпрос за здравето на нацията. Много ясно, че е по-добре едно заболяване да се хване на време. Иначе, аз на лекар докато не се тръшна здравата, не съм ходила. Т`ва се промени с появата на малкия, де, но твърдо считам, че тези прегледи трябва да се правят отговорно и да се взимат присърце от лекарите със същата непоколебимост, с която Енергото ти спират тока на точна дата, ако не си го платил. smile3516
Виж целия пост
# 9
Твърдо съм "за" тези профилактични прегледи. Когато забременях 2-рия път и отидох за изследвания и преглед при  JP-то, вземах и съпруга си за да си направи въпросния проф. преглед /той законът не от сега/. Лекарят ме изгледа зверски и каза, че това е фиктивно. Ядосах се много и настоях и родителите ми да отидат на преглед - идваше му да ме убие.
Виж целия пост
# 10
Един единствен път ходих на профилактичен преглед. Джипито ме пита два пъти от какво се оплаквам и като казах от нищо се вкисна здраво ама ми даде талон за кардиограма където пак ме питаха какво ми има та отивам при тях и направо ги изнасилих да ме прегледат. И за какво да ходя сега?
Виж целия пост
# 11
Един единствен път ходих на профилактичен преглед. Джипито ме пита два пъти от какво се оплаквам и като казах от нищо се вкисна здраво ама ми даде талон за кардиограма където пак ме питаха какво ми има та отивам при тях и направо ги изнасилих да ме прегледат. И за какво да ходя сега?
Ami naprimer da ti dade naprawlenie za ginekolog, mamografiq...venski pregledi, koito trqbwalo da se prawqt redowno...
Виж целия пост
# 12
Май месец ходихме при педиатърката (ГП е на цялото ни семейство) по повод детето и тя ме хвана да ми направи задължителния преглед. ЕКГ, изследване на урина с тест лентички и преглед на гърдите.
Толкова много неща? Аз миналата година само пишках в една чашка, след което ГеПи-то пъхна една лентичка в урината и - готово! Откъде мога да разбера точно какво покрива профилактичния преглед?

В статия пише, че профилактичният преглед  трябва да включва опипване на лимфни възли, проверка на белия дроб, сърцето, корема и крайниците. За мъжете - преглед на простата, а за жените - АГ и мамологичен.
Виж целия пост
# 13
Днес ще ходим при ГеПи-то - щерката пак нещо се разболява (аман), та ще видим как стои въпроса с проф. прегледи при нас. После ще пиша Simple Smile.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия