Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 4

  • 175 658
  • 1 157
# 390
Ти пак не ми отговаряш, дали имате брак. Това е ключово условие. Освен това тези 105 лв. детски, не ги получаваш, защото си трета неплатена година майчинство, а защото сте под прага от 350 лв. бруто.

Та ,,, имате ли подписан брак, или не ?


Не, нямаме подписан брак.
За това ти казвам, че ако той не фигурира в по- горното описание за семейството ни, значи семейството ми се състои от 4 човека, с общ брутен доход от 105лв.
Кажи сега какво можем и какво не можем да получаваме.  Rolling Eyes

П.С. За 105- те лева казах, че понеже съм неплатен отпуск за отглеждане на малко дете, не получавам нищо друго, а само тях.
А не, че ги получавам, заради това.  Peace

П.С. 2  Страхувам се да не досадим на останалите, но пък от друга страна си мисля, че това, което обясняваш, би било от полза за майките тук.
 Rolling Eyes


Ееее дойдохме си най-после на думата ... Значи вярно броиш - ти имаш 4-членно семейство със 105 лв. доход от детски.

Така ... получавате общ семеен коефициент за подпомагане, който е 120% лично за теб (защото едно от децата ти е под 3 годинки), и по 91% за всяко от децата ти.
Така ... 3 х 91 + 120 = 393 %. ГМД, който е 65 лв. х 393 % = 242,45лв.  Това е ДМД на семейството ти.
Но детските по ЗСПД се броят за доход. Така 3 бр. детски х 35 лв. = 105 лв. доход.

Така ... вадим от ДМД дохода ти, тоест   242,45 - 105 = 137,45 лв.
137,45 лв. трябва да получаваш всеки месец, като добавка до семейния ти ДМД.

Опитай пък каквото стане.
Виж целия пост
# 391
Само за едно не съм сигурна.
Когато ходех да си подавам документи за детски (получавах все още майчинство), и си попълвах пред тях декларацията, за да не ме разкарват напразно, заради някоя грешка, изрично ги питах детските вписват ли се като доход.
Казаха ми, че не - само майчинството.

Иначе, много ти благодаря  Hug, ще отида още в понеделник да попитам.
Нали в Общината, в Дирекция "Социално подпомагане"?
  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 392
Само за едно не съм сигурна.
Когато ходех да си подавам документи за детски (получавах все още майчинство), и си попълвах пред тях декларацията, за да не ме разкарват напразно, заради някоя грешка, изрично ги питах детските вписват ли се като доход.
Казаха ми, че не - само майчинството.

Иначе, много ти благодаря  Hug, ще отида още в понеделник да попитам.
Нали в Общината, в Дирекция "Социално подпомагане"?
 Rolling Eyes

1) Разбира се че детските не се смятат за доход, за да получаваш детски. Представяш ли си абсурдноста на обратното ?! Това е записано накрая в точка 2, на параграф 1 от  "Допълнителни разпоредби" на ЗСПД (закон за семейни помощи за деца)

2) Но за да получаваш помощи по ЗСП (закон за социално подпомагане), каквато помощ е ДМД (диференциран минимален доход), разбира се че детските по ЗСПД се смятат за доход. Това е записано в подточка "М", на точка 9, от алинея 1, на параграф 1 от "Допълнителни разпоредби" на ПП на ЗСП (правилник за прилагане на закона за социално подпомагане)

Според мен трябва да се обърнеш към АСП (агенция за социално подпомагане)


А   сега   един   поздрав   за   всички   мамми 
http://www.youtube.com/watch?v=J44svOLtxnk&feature=related
Виж целия пост
# 393
Разбира се че детските не се смятат за доход, за да получаваш детски. Представяш ли си абсурдноста на обратното ?!

Разбира се, че си представям всичко, в тая побъркана държава.  Crossing Arms

Цитат
Според мен трябва да се обърнеш към АСП (агенция за социално подпомагане)

Тук вече ме хвана неподготвена.
Искаш да кажеш, че не в Общината трябва да отида? Rolling Eyes
И в подкрепа на горното (за движимо, недвижимо имущество, за дарения, прехвърляния и т.н.) трябва да нося документи ли?  Close
Ужас!  ooooh!
Това е ходене в Съда, ходене в Агенцията по вписванията....
Да не говорим какви са таксите за тези "удоволствия", а аз със 105-те лева как ли си представят, че ще си ги извадя?!  Twisted Evil
Но пък само гледай дали няма да го направя, ако се окаже, че имам право на това.
 Twisted Evil
Виж целия пост
# 394
Поблъскай се сама малко, но според мен трябва да получаваш тези 137,45 лв. като ДМД
Мисля че не са нужни толкова документи, просто като попълваш МД на всяко въпросче пишеш "НЕ"

Но накрая в раздел XVIII на МД пишеш "ДА" срещу текста, че ...

"Известно ми(ни) е, че за вписването на неверни данни ..."

Нали разбираш...
Виж целия пост
# 395
Ясно, благодаря ти още веднъж, дано сме помогнали и на други майки.
Весели празници на всички.
А аз като отида до Общината и разпитам къде, какво, що, какъвто и да е резултатът, ще пиша.
  Peace
Виж целия пост
# 396
Здравейте,искам да попитам един въпрос за детските надбавки-август месец работих 2 дена по граждански договор,но изгубих служебната бележка,взех 40лв,които няма да се отразят на това дали взимам детски или не,та въпросът ми е трябва ли ми нова бележка да вписвам и тези доходи или те не се вписват,проверяват ли всички доходи?
Виж целия пост
# 397
Съпругът ми е самоосигуряващ се. каква бележка трябва да напише сам за доходите си. Как да изглежда. Като декларация?  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Виж целия пост
# 398
Отново съм аз след един месец разпитване отново питам.
Синът ми се роди на 2.04 вече разбрах че едва май мога да подам документи за детски за него,но мога ли да подам документи за баткото и да деля дохода на 4 след като вече и бебето е родено или не (акта за раждане е при мен),според мен вече сме 4-и членно семейство,но как го тълкуват социалните?
Виж целия пост
# 399
Отново съм аз след един месец разпитване отново питам.
Синът ми се роди на 2.04 вече разбрах че едва май мога да подам документи за детски за него,но мога ли да подам документи за баткото и да деля дохода на 4 след като вече и бебето е родено или не (акта за раждане е при мен),според мен вече сме 4-и членно семейство,но как го тълкуват социалните?
Ако получаваш в момента детски - можеш да подадеш само декларация за прмяна на обстоятелствата, че имате нов член и да получаваш детски и за него Simple Smile
Ако в момента не получаваш детски - ще изчакаш до май месец..
Детски не се подават за едното или другото дете, а или всички взимат, или никой не взима  Laughing
Виж целия пост
# 400
Тоест, да, семейството ви е вече от 4 човека.
Щом имаш акт за раждане, можеш още сега да подадеш декларация за настъпили промени в социалния ви статус (че бебето се е родило и вече сте четирима).
Виж целия пост
# 401
Здравейте! ще съм много благодарна, ако някой ме насочи кога и какво трябва да направя, за да получавам някаква финансова помощ от държавата, ако ми се полага. Редовна студентка съм, от което знам че ми се полага стипендия от университета. Никога не съм работила. Съпругът ми работи на трудов договор с доход над тези 350 лв. При това положение полага ли ми се някаква помощ извън стипендията от университета? еднократна или месечна? Много ще съм ви благодарна за всякаква информация и насоки! : )
Виж целия пост
# 402
Стипендия 90 лв. от университета можеш да получаваш,ако доходът на член от семейството е под 500 лв.Има и еднократна помощ от Комисията по награди и помощи,може да се взима всеки семестър-подава се молба в университета-тя е 200 лв.А има и едникратна помощ за майки редовни студентки-по 240 лв до навършване на 1 г. на детето или 2880 лв общо.
Виж целия пост
# 403
Привет от още едно мамче с въпросче! Аз незнам какво се замотах, но така и не стигнах до детски надбавки ... Мислех, че моя случай неоговаря на условията, но май не е така... Та реших да подпитам първо тук, че като ги знам колко са любезни в социалните  newsm78
Случаят ми е следния: Нямам брак с таткото, чийто доход е 480лв; бебка е на 6 месеца; получавам майчинство около 450лв (изчислена на база 5 месеца доход 1000лв - последните преди раждането, и 7 месеца с доход мин. раб.заплата); получих си еднократната помощ за раждане на дете- 250лв, както и такава за майки-студентки (за 12 месеца по 240лв= 2880лв накуп  Laughing)
Имам ли право на детски и какъв е случаят, ако таткото неживее с нас ... Благодаря ви предварително и хубав април на всички   bouquet
Виж целия пост
# 404
Да,разбира се,че може.Щом майчинството ти е към 450 лв,значи средно доходът ви е около 225 лв.Еднократната помощ за студентки и за раждане не влизат в дохода за детски,а таткото е извън чадъра,щом нямате брак.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия