Не иска седнал, а прав

  • 919
  • 15
Кажете ми, нормално ли е бебе на 6,5 месеца да стой постоянно право в креватчето си и да се придвижва сам като се придържа по решетката и страничните табли.  Вече няма сядане, знам че детето само си показва, но не спирам да се притеснявам да не стане някаква беля. Така на 4,5 откри стоенето по корем и от тогава забрави лежането по гръб. И в момента ме гледа изправен направо ме побърква, а не мога да го нося постоянно на ръце.
Виж целия пост
# 1
моята щерка не е толкова пъргава, но синът на моя приятелка също много рано започна да се изправя...просто се развива бързо, да ти е жив и здрав:) Просто го наблюдавай, защото сигурно не е много стабилен.
Виж целия пост
# 2
При нас положението беше същото.На 3м.се обърна и от тогава спи само по корем.Аз постоянно я обръщах по гръб,но тя пак си заемаше позата по корем.След няколко неуспешни мои опита,се отказах,а пък откакто се изправи на крачета,пак към 4,5м.неспираше да обикаля креватчето,придържайки се за него.Според мен просто му е писнало на детето да лежи,но аз не съм я носила  на ръце и сега,когато искам да я погушкам малко,тя започва да се върти и иска да я пусна.Подчинявам се на волята,какво да я правя.
Виж целия пост
# 3
Консултирай се с ортопед, така ще получиш съвет от специалист.

Макар че ако единственото решение е да го носиш постоянно и возиш с количката, не знам доколко изпълнимо ще е то.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
На мен това с ранното изправяне ми е болна тема , защото Поли седеше стабилно на 5 месеца , а на 6 вече като твоето , обикаляше около масата .
Незнаех какво да правя и я оставях да прави каквото си иска .
Та така в шестия месец вече бяхме с пъпна херния , която преди дни трябваша да оперираме , защото след почти година лепене нямаше ефект .
Само да не те стреснах много , но трябва да знаеш , че и това се случва .
Виж целия пост
# 5
Та така в шестия месец вече бяхме с пъпна херния , която преди дни трябваша да оперираме , защото след почти година лепене нямаше ефект .
Тази пъпна херния от ранното изправяне ли се е получила?
Виж целия пост
# 6
ох, цитатът ми от jenia нещо не се получи ...извинете ме
Виж целия пост
# 7
sis, явно за твоето детенце е нормално. И при моето беше така! А само за протокола - Ванко от новородено спи само по корем, въпреки че знам, че не е хубаво. Не се притеснявай - пускай си бебчето по земята да се опитва да лази.
Виж целия пост
# 8
Toй вече лази, и се мъчи да се изправя по мебелите, едвам издържам на гледката Shocked. Не съм го насилвала за нищо, не съм го слагала в проходилка, второто ниво на количката вдигнах сравнително късно, защото и в количката лежеше или по корем, или на колена и се клатише(хората му гледаха все дупето). Страното е че той седна и почети веднага се изправи в леглото, пък е тежичък към 8,5 килограма и доста дълъг. Да не говоря как се сърди като го вържа в количката за по-дълго или го нося, думи нямам.
Виж целия пост
# 9
Това е точно като при нас! И моят на 6.5 месеца вече се катереше по решетките. Спасението беше само да го пускам да лази по пода и вървях все след него. Мислех си и за бънджи гащи- помагат в такива случаи. Но, за съжаление, няма къде да ги сложа...
Виж целия пост
# 10
Дали ако го сложа в проходилка няма да му е по добре, поне ще мога да го контролирам да не стъпва изцяло на крачетата.
Виж целия пост
# 11
Аз бях малко против проходилката, но след като я взехме, наблюдавах го доста и всъщност видях, че той не се отпуска толкова много на крака, колкото ако е извън нея, в креватчто. Така, че започнах да го слагам там съвсем спокойно. И така той самият е по-спокоен, "ходи си", където реши, дори спокойно може да ме преследва из стаята.  Laughing
Виж целия пост
# 12
Мислех си и за бънджи гащи- помагат в такива случаи.

То4но това щях да препоръ4ам и аз  Peace
Виж целия пост
# 13
Като ходихме на ортопед казаха, ако се получи нещо подобно да се опитваме да отвличаме вниманието и да се заиграва седнало или легнало детето, някъде, където няма за какво да се хване и да се изправи.
Виж целия пост
# 14
И ние имаме същия проблем - от месец и половина все се изправя и обикаля креватчето Rolling Eyes Почти веднага щом седна сам, реши че може и да се изправи. Лошото е, че не иска да лази, а когато няма къде да се подпре, за да се изправи започва да крещи и да плаче Close Нашия педиатър каза, че е по-добре да го слагам в проходилка. Когато се измори да стои в нея, просто се опитва да излезе от там...Аз съм проходила доста рано - около 7-8ми месец, така че може би е нормално newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия