смяна на клапа на сърцето

  • 44 352
  • 6
Вчера направиха сърдечна операция на майка ми в „Света Екатерина“, смениха й една клапа и направиха 2 байпаса, но не ми казват нищо освен: Възстановява се!
Това нормално ли е и колко дена след операцията е нормално да е на командно дишане!
Моля кажете ако сте наясно, защото от болницата нищо не ми казват!
Виж целия пост
# 1
Здравей! Мъжът ми е със сменена аортна клапа. Планирано го извадиха от упойка около 10 часа след края на операцията. За командното дишане не мога да ти кажа, но на другия ден нямаше апарат, а на втория започна да става и да се раздвижва. Той обаче е опериран във Варна. Тук бяха много любезни и отзивчиви и получавах пълна информация.На втория ден след операцията излезе на свиждане с количка. А възстановяването е много индивидуално. Питай, ако те интересува друго. Късмет на майка ти.
Виж целия пост
# 2
   Здравейте,
баща ми е на 62 г. През 2004-та г. му правиха коронарография+валвулопластика на една от клапите (несъм сигурен коя) в Св.Анна. В момента пак е там, тъй като от 4-5 мес. поддържа променлива аритмия. Днес са му правили коронарография и това, което са му казали по време на самото изследване е, че едната клапа е за операция, а друга ще стане негодна до 4-5 години. В момента не се сещам за кои клапи става въпрос, но след като го изпишат ще взема да се запозная с епикризата и ще постна по-точна информация. Тъй като баба ми по майчина линия има изкуствени клапи от 20-ина г., което и създава периодични проблеми (аритмия, задъхване и пр.) и знам, че възстановяването от тази операция е много тежко, през всичките години откакто баща ми има проблеми, съм се надявал, че все някак ще му се размине тази "касапска" интервенция, но ето, че вече няма накъде. Първото нещо което направих днес, беше да разровя в google всичко по темата. Най-шокиращото, което прочетох, беше статистика че 20% от оперираните непреживяват първите 6 мес., тъй като източника не е особено сигурен (статия във всекидневник), а цифрата е потресаваща, интересува ме, наистина ли операцията е толкова рискова? Прочетох, че в Св.Екатерина вече правят експериментално (а през тази година не само) безкръвни операции за смяна на митрална клапа, но предимно на пациенти около 80-те. Някой има ли информация, какъв е реда и критериите за подбор, какви са рисковете?
Виж целия пост
# 3
Дядо ми е със сменени 2клапи на сърцето, едната я смениха преди 4-5г, а другата преди 3г.
Възстановяването е доста бавен процес и след като изпишат майка ви е добре да намерите център за долечение, тъй като трябва поне още 1-2месеца да е под лекарско наблюдение.
Виж целия пост
# 4
Здравек, преди 4 - 5 години точно в Света Екатерина, смениха митралната клапа на баща ми. Нищо не ти казват, само възстановява се. 3 дена беше в реанимация, и аз с връзки и подкупи се наврях да го видя. Беше закачен на 100 апарата, вливаха му лекарства и кво ли не. Всички около него бяха така. Явно е нормално. След това го преместиха в стая. Лежа 10 дена, през цялото време гоних лекуващият му лекар и така и не успях да го намеря да поговорим. Оплаквах се на шефове, и нищо. Голяма анархия беше, точно бяха махнали старият директор, и бяха сложили нов. Накрая го изписаха, за ходенето по мъките след това няма да ти говоря за да не те плаша, все пак при всеки е различно. Аз лично съм много разочарована от тази болница.
Бързо възстановяване на майка ти, а ако нещо те -притеснява гони ги яко.
Виж целия пост
# 5
Баща ми живя пълноценно 10 години с подменени две клапи. За съжаление наскоро почина. Получава се износване на клапите и изморяване на сърдечния мускул. Но всичко е индивидуално - знам за случаи на хора, преживели над 20 години. Освен това след износване, при определени условия клапата може да се смени. 
Виж целия пост
# 6
iorev, операцията си е и рискова и сложна. Когато се разбра, че на мъжа ми няма да му се размине / беше на 40 /, преживяхме голям шок. Знаехме, че ще дойде този момент, но все го виждахме някъде далеко във времето. Трудно се съгласява човек на такова нещо, но понякога е неизбежно.В болницата видях много оперирани - и млади и по-стари. Утре стават 2 г. от операцията на мъжа ми. Живее и работи нормално. За операцията не може да забрави, най-малко заради лекарствата, които пие ежедневно. Не се настройвай толкова песимистично. Преживява се. Сега медицината е по-напреднала, а и е много важно да случиш на кадърен лекар/ мъжът ми е опериран във Варна /.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия