Без памперс!!!

  • 1 131
  • 22
Днес цял ден Мони е без памперс - и няма издънки!!! Казва си детето!!! Направо не мога да повярвам! Много малка ми се струва...  Thinking
Обаче явно е готова - от 3-4 денонощия дори се събужда нощем и вика "Ак-ка!" (така казва и когато пишка, и когато ака!), за да я слагаме на гърнето.
Струва ми се рано да махаме памперса за през нощта, но и това си е постижение!
На каква възраст започнаха да си казват вашите деца и кога махнахте памперса?
Виж целия пост
# 1
Браво на Мони,ами то си е постижение! smile3501
Симеон започна да си казва,когато беше на 1г.6-7 месеца,но нощния памперс го махнахме чак към 3-тата годинка,защото пиеше по много вода през нощта.А малкия засега го слагам на гърне само за акането и може би на пролет,като се постопли ще го тренирам без пампа,че за яслата да е готов.А и той още не казва и думичка даже,само "тата". Sad
Виж целия пост
# 2
Браво, браво!
Мая беше на 1г 10м, когато започна да казва. Махнах дневния и два дена по-късно спрях да слагам и нощен, защото видях, че оставаше сух. Оттогава - така Simple Smile Казва си. Мнооого рядко има бели - веднъж се заигра, други няколко пъти на сън - не се усеща за да се разбуди явно.
Виж целия пост
# 3
1. Щерката на 2г.5-6месеца казваше за през деня. На 3г.1м. махнах нощния!
2. За синковеца нямам представа  Crazy. Все още всичко е в пампата  ooooh!. На 2г.1м. (става утре) е!
Виж целия пост
# 4
Поздравления!!! Браво на момичето, браво и на мама!  Grinning
Мога само да си представя колко е хубаво - тя се чувства по-свободна, по-голяма, открила е нещо ново, а ти виждаш как детенцето ти е пораснало - чудесно! За практическите ползи да не говорим  Grinning
 Hug


Аз даже не съм си и помисляла за опити - струва ми се, че ще се сгромолясат с пълна сила  Laughing
Виж целия пост
# 5
Браво на голямата Мони!
Хубаво е ,че си казва , защото моя синковец не казваше - все го дебнех ,а беше на 2 г., но пък сега направо сам си дърпа гърнето и идва да вдигаме гащите .
Виж целия пост
# 6
Оооо, то си е за големи поздрави това постижение , браво на Монката.
Виж целия пост
# 7
Браво на Мони.    newsm44

Никол започна да си казва и махнахме памперса на 1г.3м., но тогава бяхме на морето и беше много лесно. Топло време, постоянно голички децата. Нощният някъде на 1г. 6м., за по-сигурно. Въобще не е рано и за нощния, само трябва сутрин веднага като отвори очички да я слагаш на гърнето.  newsm46
Виж целия пост
# 8
Нели днес за първи път ми каза "а-а-а" и сочеше към памперса. Не бях подготвена да спринтирам до нас и не успях да хвана момента. Даже не се и опитах де. След 5 минути всичко свърши в памперса.  Въпросът беше, че днес за първи път даде някакъв знак, при положение, че на гърне я слагам малко на  майтап. Ако се сетя, ако не бързам...
Иначе браво на Мони
Виж целия пост
# 9
Поздравления!!!
Моето нищо не казва все още, само като свърши голямата работа и тогава взема да се попипва отзад и да се върти все около мен, че да ми вмирише душицата и да се сетя да й сменя памперса. Надявам се, че до 2-3 месеца, ще започне и да си казва.
Сигурно е много хубаво да ходиш без памперс.
Виж целия пост
# 10
Ха честито   bouquet
Ние сме още с памперс....правих опити лятото, ама кат си не ще, не ще!
Виж целия пост
# 11
 newsm74
Поздравления за Мони!

Анджи още си е с памперс. Казва си докато ака или веднага след - не иска да е в гърнето. Но когато ще пишка казва, дърпа гащите и го прави в гърнето. През нощта обаче памперса прелива Wink
Виж целия пост
# 12
Браво на Мони! smile3501 newsm44

Ами щом е готово детенце значи дерзайте без памперс!

Деничка почна да си казва и махнахме памперса на 1г.7м и половина, но още си е с нощния памперс и на обед също слагам и почти винаги има пишкано в тях!

Аз определено си мисля, че се научи да си казва от яслата, защото ние не сме я насилвали и учили! Даже аз мислих да правя опити за без памперс като стане на 2г. ама тя ме изненада!

 newsm10
Виж целия пост
# 13
Мерси на всички за поздравите!

Аз определено си мисля, че се научи да си казва от яслата, защото ние не сме я насилвали и учили! Даже аз мислих да правя опити за без памперс като стане на 2г. ама тя ме изненада!

 newsm10

Ирка, и аз мисля, че яслата има нещо общо!  Thinking Точно като теб, смятах да правя опити напролет, Мони като стане на 2 години... Затова ми се струва рано, но пък няма лошо - след като тя сама го иска.

Днес я пратихме в яслата с памперс, но сутринта говорихме със сестрата да я държат без него и тя си съгласи, ще видим довечера какво ще е положението!
Виж целия пост
# 14
Е, браво на детето! Направо ме изумява с напредъка си. БРАВО!!!

По въпроса ти: каката си казваше на 1 година и 8 месеца,
малкият все още не познава гърнето, не знам кога ще започнем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия