Лекарства

  • 1 083
  • 15
Пия матерна сутрин и Утрогестан 100мг (прогестерон) сутрин и вечер. Знам че не бива да се пият много лекарства. Много ли са?
В момента съм в 9та седмица от последната менструация.
Чувстваме се невероятно зле, безсилна и ми се гади непрекаснато.
Виж целия пост
# 1
Аз си пия Матерна от самото начало на бременността, по 1 на ден.
А Утрогестан защо пиеш?
Аз съвсем в началото ходех при една лекарка и тя ми беше изписала Утрогестан, така и не разбрах защо- не съм имала никакви проблеми, даже си го купих, че не беше и евтин, обаче прочетох в опаковката, че не е препоръчително да се пие в първия триместър и изобщо не го пих. Crossing Arms А другия лекар, при когото ходя и дума не е обелил за Утрогестан. Thinking
Иначе пия Магнерот и чат- пат Но- Шпа.
Виж целия пост
# 2
Много благодая, но не разбрах много ли са лекарствата или не понеже знам, че ако се пият много лекарства е вредно.
Виж целия пост
# 3
Важното е не колко лекарства пиеш, а какви. Матерна са витамини, които се препоръчват почти на всяка бременна и не се водят лекарство. А Утрогестана не съдържа ли хормона прогестерон? Ако е така според мен трябва да се забрани употребата му от бременни, особено първия триместър (когато е органогенезата)) Цял живот страдам от това, че на майка ми във втория месец са й го инжектирали за задържане!
Виж целия пост
# 4
Колкото по-малко толкова по-добре.Матерна не се ли пие след 3-тия месец? newsm78
Виж целия пост
# 5
Колкото по-малко толкова по-добре.Матерна не се ли пие след 3-тия месец? newsm78

На мен ми я бяха предписали до 4 месец..
Виж целия пост
# 6
Трябва да пиеш и фолиева киселина в първия триместър, тя се съдържа и в Матерната де, ама е хубаво и отделно да взимаш.
А Матерната не е задължителна по принцип, ако смяташ, че си набавяш всичко необходимо с храната може и да не я пиеш. Аз лично предпочетох да пия.
За Утрогестана не мога да ти кажа, говори с лекаря си.
Виж целия пост
# 7
Аз пих само Магнерот ,а но-шпа само при болки и пътуване надалече.Обаче все пак цялото лято не спрях да се тъпча с плодове а идва зима.Но специално за витамините можеш да изчакаш още 2 месеца.Дори и само ябълки да са яж ги всеки ден.
Виж целия пост
# 8
АЗ ПИХ МАТЕРНА НЯКАДЕ ОТ ВТОРИЯ МЕСЕЦ,А КАТО ВЛЕЗНАХ В ПЕТИЯ ЗАПОЧНАХ И ЗИМАФЛУОРЛ.ЛИЧНО АЗ МИСЛЯ ЧЕ УТРОГЕСТАН НЯМА НУЖДА ДА ПИЕШ.ОТНОСНО ГАДЕНЕТО-АЗ ПОВРЪЩАХ ДО ЧЕТВЪРТИЯ МЕСЕЦ И ДАЖЕ БЯХ В БОЛНИЦА.ЖЕЛАЯ ТИ ЛЕКО БРЕМЕНЕЕНЕ И ПО СКОРО ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ ДОБРЕ newsm03
Виж целия пост
# 9
Не е хубаво да взимаш лекарства по време на бременността. Аз пиех само витамини и при болка парацетамол..нищо друго! Хубаво е да взимаш през първите 3 месеца фолиева киселина, но не в прекалено количество..0,4мг е дневната доза и ако тя се съдържа в матерната ти е достатъчно.
Виж целия пост
# 10
Хубаво е да взимаш през първите 3 месеца фолиева киселина, но не в прекалено количество..0,4мг е дневната доза и ако тя се съдържа в матерната ти е достатъчно.
Наскоро ми попаднаха едни лекарски папки в Майчин дом, където прочетох, че след последните проучвания (от тази година) е установено, че фолиевата киселина е много необходима не само първия триместър, а през цялата бременност. Но кога ли ще стигне тази информация до гинеколозите по поликлиниките?!
Виж целия пост
# 11
Защо ти дава Утрогестан?  newsm78
Аз пих Фолиева киселина през първото тримесечие, а през 5 месец започнах да пия и Зимафлуор. Матерна не пих, защото от нея повръщах.
Виж целия пост
# 12
Утрогестанът се изписва за задържане в началото на бременността. А фолиевата киселина аз я пия от началото
Виж целия пост
# 13
благодаря ви за съветите, май ще спра матерната по собствено желание макар д-ра да казва че трябва да я пия, днес не я пих и се чуствам по добре,а прогестерона ми каза да го слагам вагинално а не да го приемам през устата. Мислите ли че добре ще постъпя като спра Матерната тайно от д-ра?
Виж целия пост
# 14
Аз не съм пила Матерната и не бих пила. Не съм привърженик на химията. Наблягах на пресни плодове и зеленчуци. Зимафлуор също. А що се отнася до тайното спиране на  Матерната моето мнение е че ти си правиш избора от инфото, което стига до теб. Аз така постъпвам. Допитвам се до повече източници и вземам решение. Лека и безпроблемна бременност. С пожелание за едно здраво бебе. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия