ака веднъж на седмица

  • 1 876
  • 5
моето перфектно бебе стана на 3м и половина и работи без отпадъчни технологии)-,продължава да ака веднъж седмично,като консистенцията е кашава,нормална с цвят на кърмено бебе и миризмата е малко по -миризлива от обикновенното.Няма колики,не й е подут корема,газове се появяват помалко (2-3 пъти някъде на 6я-7я ден )чиста кожа,спокойно и усмихнато бебе си расте.
На моите опити с ,Дуфалак(една седмица давах без ефект),крушови сокове,сливи,ябълки,клизми с термометър и сапун,мушкато,гимнастика и масажи,хомеопатия(накрая хомеопата кажа че не знае какво да ни даде вече,защото нямало достатъчно показания, .....без ефект.
На седмия ден когато се изхожда количеството е към близо две шепи почти.....не е малко ,значи задържа ,което хич не ми харесва.
Какво ли не чух...заради кърмата ми защото била маслена,да разреждам с вода...давам вода повечко през деня ...без резултат.Казват че имала добър метаболизъм сигурно ,че усвоява кърмата и т.н.Взела съм талон за гастроенеролог да видим той какво ще каже-лениви черва ли,метаболизъм ли ,запек ли,какво е това чудо.
Въпроса ми е има ли други такива модерни бебета дето работят без отпадъчни технологии )и до колко дена едно бебе изцяло на кърма може да не се изхожда,че и тук чух много вариации като една от тях е че от изхождане на всяко хранене до изхождане на 10 дни един път било нормално.
Днес е 8 ден,сърцето ми се е свило и въпреки варените сливи-нектар и клизмата...памперса е чист
Така е може би от 3 седмици след като се роди,преди това си акаше по 2 пъти на ден......нищо не разбирам вече.HELP
Бяхме на морето и много й хареса,разбрах го по това че за една седмица се изака два пъти на плажа...е да ама не живеем на морето за съжаление
 Rolling Eyes Confused
Виж целия пост
# 1
Ами аз няма да ти кажа нещо ново,защото явно си прочела доста от мненията тук по този въпрос.Хубаво е да заведеш бебе на лекар,но мисля че няма място за тревога.Моят синковец вършеше същото -един път седмично.Колко притеснения изживях само аз си знам-вече си мислех,че ще се интоксикира.Да ,ама той пък си седеше спокоен и не даваше никакви признаци на дискомфорт.Всичко изброено от теб съм пробвала и все така си бяхме.Откакто обаче почнахме пюретата на Ганчев-захраних го след петия месец,като и досега е на кърма-всичко се нормализира,дори сега взе да става разхитителен на памперси WinkТка че според мен споко,всичко с времето си Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Според мен, детето ти не се храни достатъчно. Моя позната имаше такъв проблем. Бебето й не се беше изхождало 6 дни. Обади се на педиатърката й, после разбрах, че проблемът се е оказал - недостатъчно количество кърма. Тя си мислела, че кърмата й стига, но се оказало, че бебчето просто си оставало гладно. Посъветвай се с педиатъра и виж тя/той какво ще ти каже. Успех
Виж целия пост
# 3
Ние бяхме същите - все едно едно слушам моята история!
Оказа се, че сме гладни. Не и е стигала кърмата. Казват, че гладните бебета плачели, но лекарката обясни, че имало и спокойни деца не търсят да ядът. Наддавахме 300-400 гр. месечно.
Като започнахме да се дохранваме /аз започнах да се цедя за да видя колко кърма има има и добавях адаптирано мляко/.
Така нещата се нормализираха акахме веки ден или през ден.
Консултирайте се дали да не дохранвате. И пиши какво е станало!
Виж целия пост
# 4
Според мен, детето ти не се храни достатъчно. Моя позната имаше такъв проблем. Бебето й не се беше изхождало 6 дни. Обади се на педиатърката й, после разбрах, че проблемът се е оказал - недостатъчно количество кърма. Тя си мислела, че кърмата й стига, но се оказало, че бебчето просто си оставало гладно. Посъветвай се с педиатъра и виж тя/той какво ще ти каже. Успех
това  ми е познато ,но едва ли се отнася за моето бебе Wink.Ако го видиш с какви темпове расте на килца.... Wink ще  изключиш автоматично този вариант както и аз и педиятърката й Rolling Eyes пък и си усешам гърдите колко са големи и как ги изпразва за нула време.Само за пример ще  ти кажа че поради факта ,че кърмата ми е много силна и маслена първото ми дете(сега на 2 години)  първия месец качи почти 2 кила и беше  дълго време едно голямо и дебело бебе,второто не успя да стигне  този рекорд на кака си,но и тя се движи в графата на  пухкавите бебета Laughing Wink
Виж целия пост
# 5
e_u, аз ти отговорих в Дир-а, но искам и тук да ти кажа - кърми си бебето  и спри всичко останало за извесно време. Всичките тези експерименти със стомахмето му могат да доведат до т.н. лениви черва. Щом бебката наддава добре и е спокойна, не плаче, не се превива и няма дискомфорт от тая работа, остави нещата да се регулират сами. За повечето кърмени бебета е нормално в периода между 1,5-3 си месец да разрадят броя на аките, но нещата се оправят сами, без чужди намеси. Пусни една търсачка във форума за кърмене и ще прочетеш доста интересни неща Wink.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия