Прощъпулник - много въпроси за...

  • 43 129
  • 8
....за това какво се прави, какво не се прави, кога и как и всевъзможни такива[usmihvam se]
И сега вече - здравейте, момичета[usmihvam se]
Гери преди 3 дни направи стъпчиците , на които по "моят си край"  / Стара Загора/ им казват прощъпулник - т.е. както си е  запазила равновесие и направи напред 1-2 крачици /отделно от това от месец - месец и половина си тика проходилката, мести крачета уверено напред, като  я държим и така/...според майка ми това си е простъпването, а не прохождането /както пък твърди, защото така знае свекърва ми - че се прави, когато вече си ходи спокойно/...и сега вече започнах да се чудя какво и как да го правя - майка ми разказва как се прави при нас - прави се питата, раздава се първо на човек, който ходи бързо и не се спъва и след това на останалите, като се имитира тичане и този, който взема от питата също прави стъпчици - уж, че тича[usmihvam se] правело се в сряда......тук / в София/ свекърва ми не знае за подобни неща....това с ритуалите ми харесва и мисля да го направим за Гери....знам,че не се подаряват подаръци за простъпването, че се търкулва питата и детенце да тръгне след нея, за предмети измислихме към 15-тина - химикал, клавиатура, книга, лекарски слушалки, калкулатор, лъжица, фотоапарат и др ......за рецепта за пита погледнах в архива и си харесах, така, че тя си е ок - ще ви помоля да напишете накратко какво знаете относно чуденките ми  - кое е "вярно" и кое не, какво друго изпускам от обичая, какво друго сложихте като предмет пред слдурчетата си и кога го правихте тоя прощъпулник[usmihvam se]
Благодаря на всички отзовали се момичета[usmihvam se]
Виж целия пост
# 1
Веднага се отзовавам ,щом става въпрос за моя адашка Simple SmileАз не съм  се чудила много за прощъпулника на мойта дъщеря,въпреки че бях чула доста мнения по въпроса.Направихме го,когато тя вече можеше да прави сама няколко крачки и то сравнително стабилно,но не бих казала,че си ходеше спокойно сама.Беше в много тесен кръг,омесих питка,наредихме предметите-тези,които исках аз да хване най-напред,ги сложих най-отпред,но не би WinkКакто си разбрала и на мен ми бяха казали като раздавам питата да тичам и добре че не бяхме много хора,щото аз бях и бременна тогава.А за предметите-тези,които си посочила са ок,не забравяй и паричка-мойто дете хвана първо ключове,после паричка и накрая калкулатор-а,това е още нещо,което ми бяха казали-че трябва да избира три пъти от предметите.Ами това е в общи линии,друго не се сещам.Не му се чуди много,ами си го направете весело и ти желая много приятни емоции покрай този обичай.
Виж целия пост
# 2
Много ти благодаря за бързият отговор, jabanka  Simple Smile
Наистина най-важното е да стане готино и весело, и вече нямам търпение Simple Smile все пак си е повод за празник Simple Smile аз мисля да е тази сряда, а за това че трябва да избира 3 пъти не знаех Simple Smile
Лека и спокойна нощ Grinning
Виж целия пост
# 3
Здравей,
Ами и за това явно има различни теории в различните краища на България. Аз правих прощъпалниците както свекърва ти смята за правилно  Wink. Логиката е - детето трябва да ходи стабилно и вече рядко да пада, а след прощъпалника съвсем да спре. Това обаче не значи, че и ти така трябва да го правиш. Какво и да решиш желая ви весел празник  Grinning .
Виж целия пост
# 4
Да ти кажа ние направихме прощъпулник един месец след "простъпването" на Ния - едно, защото съвпадаше с рождения и ден и исках всичко на куп, друго, защото тя вече си ходи стабилно Wink Според мен е по-добре детето да си ходи, иначе рискуваш да пропълзи след питката. Защо бързаш - ето, че малко ви остава, помисли няма ли да се разочароваш, ако на прощъпулника не направи нито една крачка сама Wink. А и тъкмо ще мине време и ще се смеете повече на избора и на предмет и въобще на реакциите и, защото към годинката са големи сладури, но остави това - поред мен детето трябва да може да си ходи самичко по 5-6 крачки поне.
Виж целия пост
# 5
Ние го направихме 10 дни (неделя) след като се отпусна сам да ходи. Имаше една кака която разчупи и раздаде питката, а и тича. Казаха, че трябва да ходи сам. Успех
Виж целия пост
# 6
На 9 месеца и половина Йоан направи първите си самостоятелни крачки, не ги очаквак и мислех, че са случайност. Затова изчаках около 10 дена и тогава направихме "прощъпулника". Братовчедка ми (която все още не е омъжена) направи питката, разчупихме я и я раздадохме на другите гости, които вземеха ли парчето бягаха из къщата с него  Simple Smile После наредихме предметите и малкия си избра учебника и мишката на компютъра. После хапнахме, пийнахме и беше забавно  Hug Това е в общи линии, в нашия край ми казаха, че се прави по този начин Wink

Пожелаваме ви весел празник и чакаме снимки  Hug
Виж целия пост
# 7
Ние направихме прощъпулника в четвъртък - около месец и нещо след като човечето проходи, за да е съвсем стабилен.

Омесих му питка и я търкулнахме по бяло платно към масичката, на която бяхме наредили различни предмети. Бебо реши, че питката е само негова и хвана нея  Laughing. После си избра две неща и решихме, че ще става скулптор Wink.
Виж целия пост
# 8
Тези теми излязоха с търсачката само в този форум:
Пак за прощъпулника ???!!!
Прощъпулник
ИДЕИ за прощъпулник
Прощъпулник
Какво се прави на "прощъпулник"?
КОга се прави прощъпулник?
Въпрос за прощъпулника
Kога точно се прави прощъпулник?
За прощъпулника
как се прави прощъпулка
в кой ден от седмицата е най-добре да се направи прощапулник
Със сигурност и в някои от другите форуми има по някоя подобна тема.
Приятно четене!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия