налепи в гърлото

  • 61 555
  • 16
Здравейте,
Сигурно не веднъж е имало такава тема, имайки впредвид че ангината е най-честото заболяване при децата.
Аз обаче за първи път се сблъсквам с налепи в гърлото без Т.
Имахме 37.8 миналата неделя, след това детето се почувства зле, повръща - отидохме на лекар, изписа ни някакви капки и Вентолин. Ние обаче я заведохме при друг лекар който видя налепите в гърлото, почнахме лечение с хомеопатия.
Апетитът е намален, но детето е сравнително добре, играе си , няма Т, даваме хомеопатичните лекарства, но налепите в гърлото са си там. Не става въпрос за една точка а съвкупност от такива и по двете сливици. Кашлицата която съпровождаше Т постепенно понамаля, но налепите са там. Чудя се дали хомеопатията ще помогне или трябва да се почва АБ докато е време. Детето от нищо не се оплаква , но диша тежко има , малко сополи и лош дъх. Кашля от време на време. Лекуваме се вече 5 ден само хомеопатия и мажем гърлото с йод + компреси вечер.
Ако някой се е справил с подобно нешо нека пише и за колко дни. Махат ли се въобще тези налепи от сливиците.
Виж целия пост
# 1
Лошия дъх е точно от налепите.
Опитай се да обтриеш гърлото със сода бикарбонат.
Виж целия пост
# 2
Здравей,
аз съм на 26 г. и преди около година забелязах, че имам такива налепи по сливиците помислих,че съм се разболяла и имам гной по тях, изчаках известно време, но те не се махаха и най-лошото е че ги усещах,когато преглъщах.Съответно отидох на лекар и ми взеха секрет от гърлото и ми казаха,че имам някакъв бебешки микроб,изписаха ми Аугментин,след като изпих антибиотика налепите си бяха там.Реших че трябва да се консултирам с друг лекар,за който знам,че е добър специалист, в момента в който ми погледна сливиците каза, че това не е гной, а храна ,която остава по каналчетата на сливиците и че доста хора били родени така и щом не вдигам температура, няма смисъл да се предприема нищо,защото единствения вариант е да се махнат сливиците,но каза че не е нужно,след като тези налепи не ми пречат и не създават никакви проблеми,просто е малко неприятно.Така че според мен е хубаво да се вземе секрет от гърлото, съответно ако има нещо да се лекува и ако пак са там,значи е просто храна и след като не вдига температура няма смисъл да се притеснявате,защото аз си ги имам постоянно!
Виж целия пост
# 3
Бавно се махат.
Но не ги махай насилствено... само това не причинявай на детето си.
Виж целия пост
# 4
Не махай налепите насилственно. Peace Пусни един гърлен секрет за да видиш за какво точно става въпрос.
Виж целия пост
# 5
Здравей,
аз съм на 26 г. и преди около година забелязах, че имам такива налепи по сливиците помислих,че съм се разболяла и имам гной по тях, изчаках известно време, но те не се махаха и най-лошото е че ги усещах,когато преглъщах.Съответно отидох на лекар и ми взеха секрет от гърлото и ми казаха,че имам някакъв бебешки микроб,изписаха ми Аугментин,след като изпих антибиотика налепите си бяха там.Реших че трябва да се консултирам с друг лекар,за който знам,че е добър специалист, в момента в който ми погледна сливиците каза, че това не е гной, а храна ,която остава по каналчетата на сливиците и че доста хора били родени така и щом не вдигам температура, няма смисъл да се предприема нищо,защото единствения вариант е да се махнат сливиците,но каза че не е нужно,след като тези налепи не ми пречат и не създават никакви проблеми,просто е малко неприятно.Така че според мен е хубаво да се вземе секрет от гърлото, съответно ако има нещо да се лекува и ако пак са там,значи е просто храна и след като не вдига температура няма смисъл да се притеснявате,защото аз си ги имам постоянно!
Дъщеря ми има същия проблем/на 20год.е/от доста години и все мислех,че са налепи.Правеше гъргари със сол,сода,прополис...И езика й е обложен...Ходили сме на много лекари,изписваха най-различни лекове,без резултат.Наскоро личната лекарка и каза същото...,че е храна ...и препоръча да прави гъргара с водите п/в плака.Тя ползва на Аквафреш/синята/и изчезнаха.....
Виж целия пост
# 6
Здравейте,
Сигурно не веднъж е имало такава тема, имайки впредвид че ангината е най-честото заболяване при децата.
Аз обаче за първи път се сблъсквам с налепи в гърлото без Т.
Имахме 37.8 миналата неделя, след това детето се почувства зле, повръща - отидохме на лекар, изписа ни някакви капки и Вентолин. Ние обаче я заведохме при друг лекар който видя налепите в гърлото, почнахме лечение с хомеопатия.
Апетитът е намален, но детето е сравнително добре, играе си , няма Т, даваме хомеопатичните лекарства, но налепите в гърлото са си там. Не става въпрос за една точка а съвкупност от такива и по двете сливици. Кашлицата която съпровождаше Т постепенно понамаля, но налепите са там. Чудя се дали хомеопатията ще помогне или трябва да се почва АБ докато е време. Детето от нищо не се оплаква , но диша тежко има , малко сополи и лош дъх. Кашля от време на време. Лекуваме се вече 5 ден само хомеопатия и мажем гърлото с йод + компреси вечер.
Ако някой се е справил с подобно нешо нека пише и за колко дни. Махат ли се въобще тези налепи от сливиците.
Мазането с йод хомеопата ли ви го препоръча.....Не мисля,че е подходящ,особено за малко дете...опасно е от пренасищане на организма с йод,а според мен и от изгаряне/мазала съм си рани по пръстите и направо ми изгоря кожата/....Наскоро чух от лекар,че дори при промиването на рани с йод той попива в кожата и може да причини нарушения в обмяната...Има на Боарон много ефикасни п/в налепи от ангини,ще ти ги напиша,ако искаш...Аз имам книгата за хомеопатия на Боарон и при нужда ползвам ,винаги ми помагат на мен,децата,близките ми.На моя приятелка малките са постоянно с налепи и тя ги използва и е много доволна,доста пъти не се е налагало даването на антибиотици...
Виж целия пост
# 7
Здравейте! Малката ми дъщеря е с такива налепи вече 3м. Без температура ,хрема или др. симптоми в началото бях много притеснена,но Личният ни лекар каза, че нямало проблем щели сами да изчезнат,но те още са си там.Исках му направление за УНГ,но той отказа да ми даде и ми обясни, че дори и да се вземе гърлен секрет пак нямало да може да се установи от какво са / в устата живеели най-много бактерии/ и така те продължават да си стоят там-ту понамалеят,ту се увеличат. Ако наистина някой знае някакво хомеопатично, нека сподели.
Виж целия пост
# 8
Doli, ако обичаш напиши хомеопатичните против налепи при ангини ... Simple Smile
Виж целия пост
# 9
в раздел''Ангини''от книгата на Боарон има три вида-''червени'',''бели'' и с нагнояване.За ''червени''/катарални/-при висока температура,силни болки,отпадналост-BELLADONNA/9CH по 5 гранули на всеки 3 часа,APIS MELLIFICA 9CH по 5 гранули на всеки час,PHYTOLACCA 7CH,по 5 гранули на всеки 3 часа.При ''Бели''ангини/гнойни и с лъжливи мембрани/-При повишена темп.,обложен език,болки в шията,жажда- MERCURIUS SOLUBILIS 9 CH-по 5 гранули на всеки 3 часа.Aнгина с налепи вдясно- MERCURIUS PROTOIODATUS 9 CH,по 5 гранули 2 пъти дневно.Ангина с налепи вляво-MERCURIUS BIIODATUS 9CH по 5 гран.2 пъти дневно.Прилепнали,сивкави,лъжливи налепи,болезнени шийни жлези-MERCURIUS CYANATUS 9 CH,по 5 гранули 3 пъти дневно.              С нагнояване-В стадий на възпаление с тенденция към поява на гноен процес-по 5 гр.дневно PYROGENIUM 9 CH/използва се за предотвратяване или спиране на гнойния процес.При вече образувани гнойни налепи забавя премахването им.HEPAR SULFUR 5 CH,2 пъти дневно,за да се ускори гнойния процес....30 СН-2 пъти дневно,за да се задържи.                              Ползвала съм повечето от тях,самостоятелни или в комбинация с други медикаменти..доволна съм,но при всеки е индивидуално,консултирайте се с хомеопат особено ако е за малки деца......БЪДЕТЕ ЗДРАВИ
Виж целия пост
# 10
   Това със содата и аз го правя и има доста бърз ефект. Моята лична лекарка не ми се е карала досега. Намокрям си пръста, потапям го в содата и просто бъркам до гърлото. Не е чак толкова гадно, пробвала съм и върху себе си. Голяма част от налепите падат веднага и много от симптомите на заболяването изчезват. Въпреки това мисля ,че антибиотика е неизбежен, защото в края на краищата става въпрос за бактериална инфекция.
Виж целия пост
# 11
Бавно се махат.
Но не ги махай насилствено... само това не причинявай на детето си.

Защо, може ли да ми обясниш какво се случва, когато се махат механично налепите? Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Бавно се махат.
Но не ги махай насилствено... само това не причинявай на детето си.
Защо, може ли да ми обясниш какво се случва, когато се махат механично налепите? Simple Smile
голяяяяяяма рана.
Ако ти имаш кела на ранено място и я отчоплиш, какво ще ти стане...
Същото е с налепите.
Не един и двама УНГ специалисти са ми казвали, никакво бъркане и мазане с цел премахване на налепи да не правя.
Виж целия пост
# 13
аз пък съм си ги махала многократно,нямала съм никакви усложнения и всичко е отзвучавало много по-бързо,отколкото да ги чакам да изчезнат...най-важно е да се пипа с чисти ръце или дезинфикциран инструмент....
Виж целия пост
# 14
Ако ти имаш кела на ранено място и я отчоплиш, какво ще ти стане...

От една страна съм съгласна. Обаче от друга страна, ако имаш рана, в която има гной, какво ще направиш - ще почистиш гнойта и ще превържеш, няма да оставиш там микроорганизмите да се развъждат.

най-важно е да се пипа с чисти ръце или дезинфикциран инструмент....

И да не се разкървави мястото, защото по кръвен път много ясно, че ще разпространиш инфекцията.

Аз също съм чувала от не един и двама лекари, че не трябва да се прави това, но от друга страна, мъжът ми, който също е лекар, го приложи на дъщеря ми и благодарение на това таман три пъти отърва пиенето на антибиотик.  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия