За пюретата АМ АМ

  • 2 653
  • 26
Беб4о май най - много си хареса пюертата на Ам ам, на мен ми изглеждат добре като консистенция и ми изглеждат и вкусни, но искам да питам мамите, които ги дават дали добавят мляко??? Нали за да заместиш хранене трябвало да има мляко в пюрето, а на ам ам няма нито мляко, сметана ......  Сега съм в 4уденка как да ги давам???  засега смесвам с  кърма, ама нещо не ми харесва тази идея.. newsm78...
Виж целия пост
# 1
аз плодово пюре давам или след кърмене или го добавям към кашата.например смесвам 100гр. каша и 70гр.пюре, като така замествам кърмене,но кашата ми е от млечните с адаптирано мляко на блевит.а след кърмене мога да дам100гр.пюре,когато си реша.само пюре не може да замести хранене.трябва да има и мляко
Виж целия пост
# 2
Момичета,плодовите пюрета не заместват хранене те се дават м/у храненията като количеството е  месецитеХ10гр.А вече зеленчуковите постепенно заместват обедното хранене.Относно АМ-АМ newsm10
Виж целия пост
# 3
Аз говоря за зелен4уковите.... , плодовите ги давам както давам сок, сутрин давам пюре, а следобяд сок4е по някое време между храненето.
Виж целия пост
# 4
Зеленчуковите пюрета не се смесват с мляко- те съдържат или каротоф или ориз, а това са пълноценни храни, които заместват млечно хранене. Ние също сме на АМ АМ и беба ги мори като за световно /пу пу/
Виж целия пост
# 5
Леле, от толкова много мнения ми се зави свят... Всички твърдите различни неща. Някой живеещ в чужбина има ли - да си сверим часовниците?
Виж целия пост
# 6
И ние си хапваме сладко,сладко от пюретата на Ам-Ам. Други не признаваме. NaughtyВече замествам обедното хранене със зеленчуково пюре, но го давам чисто - не добавям мляко.
Виж целия пост
# 7
Никога не съм слагала мляко в пюретата. И ние доскоро ядяхме Ам Ам, а вече и от време на време и домашни. А нали целта е млеката да намаляват... Така че спокойно можеш да не слагаш мляко. Дани например е вече на 2 млека, като със зеленчуковото пюре махнах едното, а за следобедно хранене му давам кисел,каша (от 5-ия месец) и сега вече грис, плодове с бисквити и т.н. Май стана много дълго  newsm03
Виж целия пост
# 8
И аз не съм добавяла мляко към пюретата. Понякога слагаме сухар за сгъстяване, но вие сте още малки за него.
Виж целия пост
# 9
Леле,пък аз слагах на всяко пюре(зеленчуково) и адапте ooooh!По 2 мерителни л.Не че е грешка ,ама май е било излишно.
Виж целия пост
# 10
и аз слагам мляко в пюрето,защото иначе не иска,но май ще трябва да я отуча
Виж целия пост
# 11
Хм....  Thinking   ми и аз слагам в пюрето формула.   Като ве чета се замислям ......, ама и домашно да правя пак слагам....... Вярно ,че се заместват млечните хранения със захранването , ама до годинката не трябва ли храната да е на млечна основа ? newsm78
Виж целия пост
# 12
И аз не слагам никъде мляко.Относно пюретата,Алекс е много капризен и яде само на Ам-Ам плодово-зеленчуковите и на Ганчев-тиква и морков.Те нямат мляко  и може би е трябвало да слагам,но не съм.Сега лека-полека давам домашно приготвени,смесени с на Ганчев(морков и тиква).От пилешкото направи алергиа,сега пробвам заешко.Попара сащо не иска.Отклоних се,но ще извинявате Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
Да, вярно е, че се заместват кърменията (изкуственото мляко) с пюре, но нуждата от разнообразна храна не измества нуждата от мляко.
За 4 -5 месец, ако се дават пюрета без мляко, след тях детето задължително се кърми или му се додава адаптирано мляко. От 5-я месец започват кашите и те също са ВСИЧКИ с млечно съдържание.
В книгата на Лиляна Трифонова и в друга литература, засягаща въпросите за детското и бебешко хранене, се говори за млечно-зеленчукови пюрета. Рецептите за приготвяне у дома също включват неизменно млякото като важен компонент.
Ние също сме големи фенове на АМ-АМ и си ги хапваме с удоволствие, но после си ядем мляко. Част от зеленчуковите пюрета на Ганчев задължително съдържат мляко.
Не ви ли е правило впечатление, че после идват кисело МЛЯКО, мляко с ориз и грис... baby_neutral Simple Smile
Виж целия пост
# 14
А нали целта е млеката да намаляват... Така че спокойно можеш да не слагаш мляко. Дани например е вече на 2 млека...

Абсолютно погрешно, според всички специалисти по детско хранене (без значение дали са за ранно или късно захранване  Wink)!  Naughty До годинката храната на бебето трябва да е предимно млечна. Трябва да се дава млякото отделно след или преди пюрето, или смесено с него.

Моята бебка също харесва АМ-АМ, но ми прави впечатление бедния асортимент зеленчукови пюрета (за сметка на плодовите), само в нашия магазин ли е така?! Дали може де се види някъде каталог на фирмата?!  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия