бебешки език , измислени думи4ки ?

  • 2 527
  • 11
привет моми4ета  Simple Smile
 бих искала да за4екнем малко тази теми4ка .
какво става когато децата по4ват да проговарят . а ако си имат свои измислен език ? въпросите са ми интересни защото не можах да намеря литература и ми е любопитно  как например да стимулирам дъщеря ми да проговори "правилно". прави ми впе4атление 4е за доста неща запо4на да измисля  свои думи  и съвсем съзнателно ги използва, макар 4е многократно й се повтаря правилната . тя оба4е упорито си ползва "неините" . предполагам това е период само .
та това е  - дали децата ви са си измисляли думи4ки като проговарят ..много време ли мина докато проговориха нормално ..това може ли да бъде някакъв здравен проблем ... ако сте имали опит разкажете по подробно  Heart Eyes
  bouquet
Виж целия пост
# 1
Като гледам, мъничка ти е още, ще се научи Simple Smile Мойта също ги плещеше едни..., а сега дори ме поправя, ако кажа някоя дума неправилно Simple Smile Какви примери да ти дам, вече не помня всичко, но примерно на чорапогащника викаше "пушкат", на обувките -"люлю", на леглото -"гученце", на плодовете, плодовите пюрета и въобще на нещо вкусно, различно от манджа казваше "гагуи", въобще ... направо си беше измислен език, както казваш. Тя си говореше на нейния си език, ние си и говорихме на български:) и така, лека полека стана работата. Не мога да ти кажа, колко време мина, става постепенно. Не мисля, че е някакъв здравен проблем, не съм срещала дете, което да не е минало през такъв период. Поздрави и успех в овладяването на чужди езици Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Никога не съм говорила с децата на "бебешки". Този маниер на общуване с малки деца винаги ме е изумявал. Не виждам полза от това кривене на думите и словореда. Нито проговарят по-бързо, нито ги прави по-комуникативни. Аз никога не съм казвала на кучето бау-бау или на котката мяу-мяу, на колата бу-бу, на разходката да-да и други подобни безумия. Винаги съм говорила на децата нормално и правилно и в резултат те проговориха сравнително отрано и много чисто. Е, умалителни съм използвала с чиста съвест, но не съм им спестявала нито дългите и трудни думи, нито сложните изречения. С две думи, категорично против съм изкривяването на думите или заместването им с разни безумни символни низове.
Виж целия пост
# 3
Dara, предполагам че повечето майчета също прявят като теб, но не мисля че за това ставаше дума.

Боян непрекъснато говори на свой си език. В момента в който стане се почват едни разкази Shocked. Аз обаче нищо не му разбирам. Мисля си че всички дечица си имат тяхните си измислени думички та дори и език, та то в това им е чара Heart Eyes
Според мен всичко си е с времето и постепенно твоята малка принцеса ще си проговори правилно.
Виж целия пост
# 4
Ани, да ти кажа моя разбойник сега говори на бебешки. Много е сладък цели изречения реди.
На сестра си вика Мини. Повечето думи които гради са на база срички Но, Ни, На, Не или Та, Те, Ти, То
Вместо конче, грозде или картоф казва Нони
Краставица е Тататита, Чакай! става Татай! и подобни
Но аз го разбирам.... Laughing
Никога не съм говорила с него на бебешки, нито баба му или баща му
Говоря му съвсем нормално и се старая да изговарям думите правилно.
Рано или късно ще ги каже правилно Wink
Виж целия пост
# 5
Дияна проговори, т.е. започна да навръзва изречения на 17. - 1.8г. В началото аз играех ролята на преводач Simple Smile Например: отиваме в кафето и тя казва "икам бабуче", т.е. "искам вафла".
След това постепенно започна да използва правилните думи, макар, че някои и до сега не може да казва.
Търпение. Говорите й правилно, без да използвате нейните си думи. Тя все е още е мъничка, има време Simple Smile
Виж целия пост
# 6
ама много са сладки като говорят така нали Simple Smile
Фид при нас биберона е "нони"  Simple Smile ...и се успокоих 4е не само Гери   използва измислени думи4ки  . тя по цял ден си приказва нещо  и днес у4ителките в детската градина ми казаха " да съм говорела с нея на испански" понеже нищо не и разбирали Simple Smile ..аз им обяснявам 4е тя и на български не приказва .. и даже "ре4ник" съм им написала  Simple Smile ама се бях притеснила . 
Виж целия пост
# 7
Хей, и аз съм говорила с "мои си"  думички като съм била малка. Сестра ми и до днес ми преразказва някой от тях, който явно са я втрещили -  Лека Нощ  -  Табалета Табака . А най-смешното е, че като са ме питали какво каза и аз съм си превеждала  Grinning
  Нямам ясен спомен да съм си съчинявала , така че е бил детски период   Wink  .
Виж целия пост
# 8
Ей, Анка, видях ти темата и да се изкажа Heart Eyes

Анджи говори вече, но някои думички са част от истинската, пр.: ейса (рейса), ходка (разходка), сене (седне) ... Разбират я какво казва. Забелязвам и че постепенно думички, които е казвала така, започва да ги произнася правилно. Има обаче една тотално измислена думичка - "тимоко"= сирене Joy

А понякога започва да нарежда важно нещо, звучи като реч, ама няма и една дума известна, всички са измислени Mr. Green Ей така си говори с куклите например.

Никакъв проблем не е. Гери си обогатява речника (и твоя също Wink)
Виж целия пост
# 9
И Ники ги приказва едни .... .Онзи ден чак разбрах, че Дедени всъщност е Евгени. А като го попитам как се казва, отговаря ми "Нене" това означава Ники.  Чао е"ал" а на бонбони и разни сладки неща вика"Нени ам ам" т.е., че Ники иска да ги яде.
Така е някой деца минават и през този период на говорене, а други които искат да говорят правилно, проговарят по-късно. Няма точно определена възраст кога да се проговори и правилно да се говори. Всяко дете е индивидуално и неповторимо.
Виж целия пост
# 10
И ние сме на ти с ..........японския. Бръщолеви цели изречения, слага си някакви ударения, понякога звучат въпросително, друг път като съвет. Laughing Тази година ходихме в Гърция и се скъсваше да говори на разни чужденци, та редовно трябваше да отговаряме на въпроса: На какъв език говори детето? - щото те милите се напрягаха да разберат поне една думичка Mr. Green А баща му важно отговаряше: - На международен? Crazy
Виж целия пост
# 11
сега си пеем песента на патето яки и махаме с крилца  Joy Joy Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия