Афта в устата???

  • 44 306
  • 30
От седмица синът ми има афта на долната устна от вътрешната страна. Мазахме със сода,от вчера мажеми със клеева тинктура, защото така ми казаха, но не минава. Много го боли. Връхчето е гнойно, но не знам дали се опитва да направи коричка или се започва отново.Моля ви ако някой знае нещо, което да помогне да ми пише. Благодаря предварително. Weary
Виж целия пост
# 1
Онова зеленото мазило ... дето се приготвя в аптеките. Афтите са знак за отслабнала имунна система или се появяват след антибиотик. Щерката като беше малка ни изписаха Саностол.
Виж целия пост
# 2
Здравей,
http://ana-sm.ru/ideas/interest/391-chto-takoe-zelenka.html
Това е най-доброто  за афти, навремето го ползваха и в стоматологията, зелено е на цвят. За съжаление в българските аптеки вече не се продава, но ако имаш познат ветеринар - можеш да вземеш от него. При ветеринарите все още се намира. Не знам в каква концентрация е, но може да се разреди, ако е по-силно.
Успех!
Виж целия пост
# 3
Мисля, че в някои аптеки се приготвя. На времето само с това церихме децата си, пък и не само тях. Зачервено гърло, венци, афти, болен зъб ... изцяло за устната кухина.
Виж целия пост
# 4
Благодаря, момичета. Сина, спомена че се е прехапал и сигурен, че е от това. Беше се попритеснил, пък попритесни и мен, защото цялата афта беше побеляла. Не беше само гнойно връхче, а беше изцяло така.
Виж целия пост
# 5
Ако е от прехапване, не е афта. Просто рана в устата.
По принцип афтите, както са ти писали и други, са вследствие на занижен имунитет. И на мен и на детето често ни излизат. При мен мажа с прополис, но неочаквай мигновено действие. Тези неща са доста упорити.
Детето мажа със Солкосерил. Това се използва от стоматолозите и беше добро, но го търсихме и сега го няма по аптеките.
От майки тук съм чела, че използват Дактарин оралгел. Дано да съм ти била полезна
Виж целия пост
# 6
За афти това се предписва и на кърмачета, и на възрастни Дактарин орален гел - http://www.framar.bg/%D0%B4%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8% … -pid05001079.html

Въпросното зелено нещо се казва гранофорин, не зная в момента да се продава по аптеките.
Виж целия пост
# 7
Благодаря, момичета. Сина, спомена че се е прехапал и сигурен, че е от това. Беше се попритеснил, пък попритесни и мен, защото цялата афта беше побеляла. Не беше само гнойно връхче, а беше изцяло така.

Мога да ти препоръчам един препарат за афти - Алоклер, има го в аптеките. Идеята му е, че създава биофилм върху афатата и подпомага оздравителния процес. Дори да се е прехапал, както звучи по описанието ти, пак ще помогне за по-бързо заздравяване. Друг препарат, който можеш да ползваш, е Елудрил гел. Предотвратява инфектирането и също подпомага оздравяването.
Виж целия пост
# 8
Да и аз използвам Дектарин. Той става и за пиене , дори в кутийката си има мерителна лъжичка. Доволна съм.
Виж целия пост
# 9
И ние сме се лекували с Дактарин .
Дано да ви помогне че е много болезнено.
Виж целия пост
# 10
Здравейте, аз получава много често афти. Понякога по 3-4 на един път. Имам много слаба имунна система.. Нещото, което много ми помага е Sandrin. Сигурно сте го чували. Има екстракт от смрадлика, изчиства всякакъв вид бактерии и мръсотии от устата. Много съм доволна !
Но е за деца над 3 години!
10-15 капки се разреждат в 50-60 мл вода и се жабурка 30 секунди или повече.
Виж целия пост
# 11
Ако е афта все пак,онова зеленото нещо,с което ни мажеха една време се нарича мисля гранофурин или нещо подобно.Продават го в аптеката в безистена на пл.Славейков срещу фонтана.Мисля,че на ъгъла на безистена е магазина на ecco.
Виж целия пост
# 12
Гранофурин се приготвя в аптеката на площад Славейков, като застанете с гръб към Макдоналдс има безистен-влизате там и има аптека. Наложи ни се преди седмица, сега си мажа и гърлото с него.Трайността му е 1 година.Приготвя се на място, струва 2-3 лв.
Виж целия пост
# 13
Малкия го оправям при афти със солкосерил.
Виж целия пост
# 14
Аз също, както писах по-нагоре. Само че напоследък не го намирам по аптеките. Ти виждала ли си го скоро?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия