"Прашки" за деца - от кога?

  • 7 411
  • 29
  Чудя се как да започна.......Ами дъщеря ми от известно време /да не кажа откакто е проговорила/ има един много дразнещ "проблем" /незнам как да го кажа иначе/. Постоянно си дърпа гащичките - пречели й, дразнели я, влизали й в дупето, чорапогащника и той - ръба му я дразни, въобще всичко и пречи.
 Дори забелязвам, че вече й става навик. А вече е голяма и постоянно и правя забележка, че не е хубаво, че е неприлично, а тя : " Мамо много ме дразнят". Пробвахме - с по-тесни гащички, с по-широки, гледах да не и е зачервено нещо дупето /да не би да я сърби - не/ - нищо й няма. Само памучни дрехи носи.
  Говорих си с разни приятелки и една от тях изказа мнение, че ако е с прашки може би няма да има какво толкова да я дразни и да тегли.
  Та реших да попитам дали някой е имал подобен проблем и как сте го решили. Аз лично мисля, че е мъничка за "прашки", но ако това реши нещата.......
Виж целия пост
# 1
Мисля, че проблема да който говориш го имам и аз ..от дете та до сега...не питай как и колко трудно избирам бельо...Само не и прашки - това го изтърпях точно 15!!!! минути по часовник и завинаги го изхвърлих от употреба - направо побеснявам от лентата, която минава отзад! Така, че ми се струва, че и дъщеря ти ще реагира така. Пробвай ако намериш детски гащички, които на крачетата са са с ластичета - така крачолите няма да стават широки и гащите да влизат дупета. Имам предвид бикини като кройка, ама да са с плосък ластик накрая - както са бикините за жените. Ако пробваш боксерки някакви - пак ще има проблем и те се събират към дупето...
Абе, както четох в една книжка, това били хора с изострена сетивност и ги дразнят такива неща - ръб на чорап, тесни ръкави, тясна дреха, дамски чорапогащник.....Как да ти кажа - не нося споменатите неща, ако не искам да се чеша непрестанно.....Дано при вас не е чак така трагично и намерите решение!  bouquet
Виж целия пост
# 2
Опитай да видиш как ще е- ако се чувства детето по-удобно няма какво да му мислиш. И моята има прашки, но още не съм и ги слагала.
Аз първия път като сложих прашки мислех, че това ще е и последния. Влудяваха ме, но изтърпях известно време. В един момент даже ми станаха удобни. Сега не мога да си представя други гащи (сега пък би ме влудявало всичко друго)- въпрос на навик е.
Виж целия пост
# 3
И ние го имаме този проблем, е, не чак в такава степен, но често се подръпва. Прашки ще и купя, но за сега смятам, че е рано.
Аз лично само прашки нося и никакви други гащи и гащета не са ми удобни...
Виж целия пост
# 4
http://rozali.com/events.php?l=a&p=286
Виж целия пост
# 5
 Честно казано и аз мисля, че е рано за "прашки", но понеже снощи се заговорих с моя приятелка по темата.......
  Знам, че детето е с много засилена сетивност, но се чудех как да реша проблема. Има обоняние на куче-усеща и най-малка миризма. Кожата и е толкова чувствителна, че се обрива и зачервява от най-малкото. Като я къпем е абсурдно да ползваме каквато и да е гъба, защото после кожата я сърби по два дни и т.н.
  Просто се побърквам като я видя да тегли тези гащи и да оправяме по 15 мин. сутрин ръба на чоропогащника, че я "убива".
 
Виж целия пост
# 6
  Чудя се как да започна.......Ами дъщеря ми от известно време /да не кажа откакто е проговорила/ има един много дразнещ "проблем" /незнам как да го кажа иначе/. Постоянно си дърпа гащичките - пречели й, дразнели я, влизали й в дупето, чорапогащника и той - ръба му я дразни, въобще всичко и пречи.
 Дори забелязвам, че вече й става навик. А вече е голяма и постоянно и правя забележка, че не е хубаво, че е неприлично, а тя : " Мамо много ме дразнят". Пробвахме - с по-тесни гащички, с по-широки, гледах да не и е зачервено нещо дупето /да не би да я сърби - не/ - нищо й няма. Само памучни дрехи носи.
  Говорих си с разни приятелки и една от тях изказа мнение, че ако е с прашки може би няма да има какво толкова да я дразни и да тегли.
  Та реших да попитам дали някой е имал подобен проблем и как сте го решили. Аз лично мисля, че е мъничка за "прашки", но ако това реши нещата.......

moita plemenitza(na 7 god.) se dragne postoianno,no samo kogato e s prashka!!!!!
ako imah dashterichka ne bih i slojila prashka.
neznam dali s prashka shte se opravite,no pone mojesh da opitash.Az mislia,che ne e ot modela na gashtishkite Wink
Виж целия пост
# 7
вземи безшевни плитки боксерки. По-удобно нещо няма - тъй като са плитки не се качват нагоре, а са и широки - не се събират отзад.
Виж целия пост
# 8
Мисля,че е малка за прашки. Thinking
Виж целия пост
# 9
бях чела някъде, че прекаленото носене на прашки предизвиква  хемероиди.
аз лично не бих сложила прашки на дъщеря си, тя ако иска като стане на подходяща възраст да ползва.
меки памучни боксерки мисля, че са добро решение.

Виж целия пост
# 10
Моята дъщеря постоянно иска да и купувам, защото миналата година в един магазин след покупките ни подариха един чифт  #Crazy.Вярно е, че са детски, но все пак.... Аз обаче засега не и позволявам, има време според мен. Лятото ги носи от време на време. Обаче когато носи чорапогащник по същия начин мрънка, че и дърпал пречел......
Виж целия пост
# 11
Според мен прашките само ще влошат положението. На мен лично са ми адски неудобни, пробвала съм да нося много пъти... а пък за дете???
Защо не махнете и чорапогащника, и не пробвате с някакви меки, удобни, памучни панталони тип анцунг? Има много добре изглеждащи, момичешки такива.
Виж целия пост
# 12
И аз съм чела, че прашките носят куп проблеми - редица инфекции и пр.
Аз самата (като Моргана) съм много чувствителна (така да се каже - и по душа), та ми е доста трудно с избора на удобно бельо. И аз препоръчвам памучните боксери.
Според мен, прашките само ще влошат нещата.
А тези, които правят прашки за деца, са си за  bash.
Виж целия пост
# 13
Според мен прашките не са причина за инфекции по принцип.
Но за деца  Naughty твърдо съм против. На морето видяхме момиченце на около 5 год, типична малка фръцла /в добрия смисъл/, с прашки, гледката беше гадна!
Виж целия пост
# 14
Нищо не ви пречи да опитате. Дъщеря ми е на 6 години и 3 месеца носи прашки бански, не е чак толкова грозно. Аз самата друго не обувам. Вземете и  едни памучни за проба, може да спре да ги дърпа. Нищо не губите. Не вярвам да предизвикват инфекции и хемероиди... в противен случай половината жени щяхме да сме с възпалени задници, нали?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия