Дайте идея

  • 396
  • 2
Моля Ви, малката се разболя и се налага да и капя капки в ушите, но това хич не е лесно!! Тя пищи, изпада в истерия, бута ме...плаче,сърцето ми се къса...а не ми се ще да се стресира....превех се че аз си слагам, после и на тете капахме капки, на куклата, само дето на комшиите не съм капала  Shockedи тя пак не ми дава. Дайте идея как да го направя. Вие имали ли сте този проблем?!?
Виж целия пост
# 1
 Толкова до болка познато ми звучи. Дъщеря ми до миналата година постоянно боледуваше от уши/по 6-7пъти в годината/.
 Слагането на капките и въобще даването на лекарствата беше някакъв малък ад. Давахме на кукли, опитвахме всички/аз, мъжът ми, /, гонехме се, биехме се, ревеше, крещеше, пробвах дори като беше заспала/но като се събудеше започваше пак да реве/.
 Въобще незнаех вече какво да правя. Тогава майка ми взе генерално решение само тя да й слага капките и започна да представя нещата като игра, като нещо приятно , а не като задължение. Аз бях много стриктна. В старанието си да изпълня всички предписания, за да оздравее по-бързо - като трябва в толкова часа в толкова. А майка ми:"Добре бабе, щом сега не искаш - след малко, хайде да си поиграем и след малко ще капнем за да не те болят ушенцата, нали помниш през нощта как плака, че те болят. Детето да посвикне с мисълта. Поиграят си и после си слагат капките и едно памуче да не изтича капката и по-бързо да мине ушенцето.
 Разбира се това не стана от първият път, но сега за синът ми процедираме по същият начин и не сме имали проблем с пиенето на лекарствата. Със супер ведър глас и сякаш му казвам нещо супер интересно , съобщавам "Хайде време е за лекарството".
  Само като си спомня какъв ужас беше с дъщеря ми като малка - лекаря ни дава лекарство, а аз само това мисля- няма да мога да й го, дам какво ще правя.
  Но понеже има опасност да решат, че лекарствата са много хубаво нещо и да пият когато намерят случайно някакво лекарство - все пак обяснявам, че се пият само когато си болен за да оздравееш по-бързо и да ходим да играем навън
/или нещо подобно/. 
  Оздравявайте по-бързо!
Виж целия пост
# 2
flashg - нали предварително затопляш малко капките. Това е важно!

Иначе аз нямам проблем с капането. И двамата се "строяват" и чакат и ги е голям гъдел в началото. НО за да има ефект, трябва да се лежи поне 1/2 час на една страна. После памук и ако е болно и другото, се капва и там.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия