Кой може да ми разчете резултатите?

  • 689
  • 3
Момичета , резултатите са ми от ултрасаунд.Знам,че имаше такава тема , обаче проверих ..моите са изписани по-различно.Който може , нека ми каже.Знам например,че BPD е  диаметъра на главичката на бебето.Обаче незнам какво е :
 
HC                                                                      HC/AC    1.01
AC                                                                      AC/Femur  4.59
Femur (Тези са в милиметри)                            BPD/Femur   1.31
                                                                          HC/BPD     3.53
                                                                          FL/HC     0.22
 

Мерси предварително Flutter
Виж целия пост
# 1
фемур-а е дължината на бедрената кост.(дано не бъркам, че вече почвам да ги забравям тези работи  Blush)
Виж целия пост
# 2
Момичета , резултатите са ми от ултрасаунд.Знам,че имаше такава тема , обаче проверих ..моите са изписани по-различно.Който може , нека ми каже.Знам например,че BPD е  диаметъра на главичката на бебето.Обаче незнам какво е :
 
HC                                                                      HC/AC    1.01
AC                                                                      AC/Femur  4.59
Femur (Тези са в милиметри)                            BPD/Femur   1.31
                                                                          HC/BPD     3.53
                                                                          FL/HC     0.22
 

Дадени са като отношения и по-трудно може да се ориентира човек - като не знае границите на стойностите, в които може да се варира и които се приемат за нормални...

а иначе за съкращенията:
НС - обиколка на главата;
АС - обиколка на коремчето;
BPD - къс диаметър на главата

не зная има ли разлика м/у Femur /бедро/ и FL /Femur length/   newsm78
Виж целия пост
# 3
(Kirilicata  pak ne raboti )

Mersi...zna4i tezi  v diasno sa saotno6enia ....ne gi razbiram...pone  razbrah  za  HC  AC  i  Femur ......mersi mnogo ... Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия