Ами зайче ?

  • 1 621
  • 26
Мили мами мислим с таткото да купим на нашия палавник дом. животинче т.к.сме луди на тема животни ,но се двуомим между зайче и папагал ,имаме вече рибки но май не ни стигат.Според вас кое ще е по-добре и има ли някой опит с дом любимци и деца .Моля дайте съвети.
Виж целия пост
# 1
Имам познати които гледат и зайче и говорящ папагал. Какво да ти кажа, много зависи от темперамента на детето, при тях зайчето е по-любимото животно, може би защото е и по достъпно от папагала и с него наистина може да си поиграеш. Папагала им е голям, пускат го извън клетката само нощем, своенравен е, често чатка зловещо с клюна си по клетката. Недостатъка при зайчето пък е, че детето постоянно го вади от клетката, разнася го из апартамента, поизгризал е някои вещи и се случва да направи беля на земята (клетката му също трябва да се чисти редовно, защото мирише). За това се сетих  Grinning Каквото и животно да вземете, ще направите детето по-щастливо и по-добро.
Виж целия пост
# 2
Здравейте!Моето скромно мнение,че наистина е по-хубаво да има в къщи животно и то такова,което детето да гушне,да поиграе.От личен опит видях,че рибките не са способни да привлекат задълго вниманието на детето, а и то не ги чувства като приятели,като домашни любимци-може би защото не може да ги погали.От друга страна пък -животното гали ли се -детето трябва да се приучава да си мие ръцете след играта с него , но все пак във Вашия случай-залагам на зайчето! В нашия случай  взехме куче.Но грешката ни е че взехме голяма порода.Ако сега трябва да избирам-ще бъде някаква дребна,непретенциозна порода куче,защото и детето може да се радва и да си поиграе с него,а и самото куче се привързва страшно към децата-нашето ги търси постоянно за игра и никога не им е причинила болка, въпреки, че е ротвайлер/"страшно Куче"/ и са почти на една възраст.Просто се чувствам с 3 деца!!  bouquet
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви за отговорите и съветите .А според вас как стои въпроса с алергиите .Нашия няма ,но дали би се появила при появата на дом.любимец,особено космат?И другото което ме тревожи е дали малкия няма да му навреди(примерно да го стисне по- силно и то да го ухапе)и да си създадем проблеми.
Виж целия пост
# 4
зайчето е идеално за отбиване на номера Simple Smile
брат ми купи на детето си зайче и ми си струва, че е добър вариант ...

от май до октомври зайчето е на терасата , заедно с клетката си
...
научи се да не влиза в стаята - в началото влизаше  , но сега си седи милия Гонзо на терасата , и само си гледа оттам  дори и когато вратата е отворена ...те иначе са тъпи животни , но явно еволюират Wink

 гальовен е , мекичък и обича да го гушкат ..

Виж целия пост
# 5
Ако детето няма алергия,смятам ,че няма проблем.Моят големият син имаше алергия към тревите / по- миналата година/,но вече няма.Освен това животното се къпе , а и детенцето като си мие ръцете няма да има проблем.По отношение на стискането и тормозенето на животните-всички малки деца минават през този период.Опит със зайчета нямаме-най-много да умре, имиме опит с котета и кучета  WinkКотето е коварно животно и отвръща, а в нашия случай с кучето-то просто търпи,защото разбира ,че в йерархията в семейството  е след децата.Дори и малкото кученце разбира това и дори  на игра не наранява децата.Когато взехме Сара-големият ми син бе на 8, а малкия на 3 год!Успех в избора на дом.Любимец!
Виж целия пост
# 6
Между другото мога да предложа бебе -кученце,за което съм пуснала нова тема  Hug Още са малки,но ще пораснат!
Виж целия пост
# 7
Да май ще се спра на зайче .Дано всичко е наред и да му доставя щастие т.к. това е целта .Нямам търпение да дойде Нова година и да му го подарим ,за да е по-тържествено.
А трябва ли да бъде задължително на тераса .Ние нямаме открита тераса и много място дано да може да издържи и вкъщи ?С какво се храни и как се поддържа ?Все пак да се подготвя и за това.Мерси.
Виж целия пост
# 8
И аз бях решила да е зайче, ама много големи стават. Уж са мини зайчета, а като пораснат са горе-долу като голяма котка. Тези по магазините са страшно сладки, но са още бебета - нямат много общо с възрастния екземпляр. Иначе не е задължително да е на терасата - просто на вас ще ви е по-добре, защото понамирисва малко. Знам, че има готови гранулирани храни, сигурно язе и зеле и моркови Grinning
Морско свинче е също много добър вариант, но живеят по-малко.
Виж целия пост
# 9
Ние си отглеждаме мини заек. Верно е, че и те порастват, но и между тях има различни породи, защото този на племенницата ми стана същински великан, докато нашия си е още малък. Гледаме го на терасата, но вкъщи също може, само че начесто трябва да се сменя стърготината, тъй като наистина много намирисва, особено ако е ял краставици или други зеленчуци, които са в по-голямата си степен воднисти. Дали трябва да се къпят незнам, ние досега не сме, защото съм чувала, че ако на зайците им се намокрят лапите могат да настината и да ритнат камбанката. А и наистинат евлюират. Пазете кабелите, защото ние имаме много поражения сред тях.
Виж целия пост
# 10
не е задължително за терасата , просто за удобство на родителите ...

иначе наистина налита да гризе това - онова , но не е страшно ..
Виж целия пост
# 11
Ами аз гледам зайчето Трифончо от 3 години сякаш. Купиха ми го от магазин да животни и изричното обещание, че е мини.зайек и няма да порасне гигант. Ушите им трябвало да са късички, така си и остават по.мънички. И не се вдига зайчето за ушите, щото, понеже нали са къси и не могат да му носят тежесттта, обаче и някаквъ нерв имало там някъде и можел да се прекъсне.. Затова се носят като котетата, за кожата на врата, гърба... Ако случайно се сдобиете с друг заек, домашен такъв, гигант, за ядене дето е, с големите, дълги уши, просто ще го сложите в тавата някоъ ден, по случай нечий рожден ден.  Sick Шегувам се. Според мен, колкото по-голям заяц, толкова повече място за гушене и мачкане има. Пък уши заешки как обичаам! Меки, топли и разкошни!

Зайчето е чудесен детски любимец, понеже стои у дома, не се разхожда по градинки да носи рзани бацили, хигиенен е от тоя гледна точка. После е страшно кротък и дружелюбен, обича да го галят и почесват. Не драска и не хапе, не лае, не мяука, разгонва се тихичко... Иска само мноого манджа, щото е лакомия, ама аз моя го ограничавам, иска и прясна вода всеки ден и чист талаш, където живее.
С възрастта, а също и в зависимост от храната (от пресни зеленчуци примерно или пресни плодове) пиша повече и трябва по.начесто да се сменя талашът му, аз сменям тоалетната му, която е в единият ъгъл на аквариума всеки ден. Е, някоъ път го забравям, признавам си. Имам си гумена ръкавица, с нея ровя там, слагам му пресован, яроматизиран, чуждоземски талаш, намерих евтин магазин з атакива работ, та ми е мирна главата.
Не къпя зайчето, макар да имах голям мерак. Ветеринарят, който сложи някави си ваксина каза, че нямало нужда да се къпе, в природата зайците не ходели на баня хич никак. сАМИ се почистват, ужасно са сладки като търкат лапички и чистят мустаци и ушенца, ще го изям!  Heart Eyes
Преди да се роди бебе, зайчето се разхождаше из банята или по терасата, но си живее в хола. Сложен е в голяям аквариум. Като беше мъничък скачаше оттам. Ама беше и по-слабичък и жилав, тръгна и нагриза кабела на телефона, после мъж ми го хванал на местопрестъплението и заякът от уплах, нали са стръхопъзели, подскочил и обърнал новокупен ароматизатор Амбипур. Тоз последния се разлял по секцията, чийто лаково покритие подпухна от тоз амбипур и се развали ужасно.. Гелът ароматичен потекъл под малкия аквариум, дето живей костенурката с господин Сом и станало мамата си джаз.. Добре, че секцията е стара и преживях случката. Затуй сложихме стъклени похлупаци за известно време отгоре, ам ас разстояние, че да влиза въздух. Тоя зайк много диша бе!
На стайна Т си го гледам. Лятото се гърчи малко в жегите, зимата някоъ път му става по-топличко, обаче оцелява.
Сменя си козината 2 пъти годишно, малко скубялник настава и фърчи косъм, обаче то с всяко космато същество е тъй. И ваште косми сигур падат, ако не са епилирани.  Sunglasses С четка за косми като се реши редовно няма проблем особен.
Друго за това животинче не се сещам, обаче е много сладък и понякога много миризлив. Рискът домашне котарак или куче да са миризливи също е доста висок. мойто кучешки звяр на дърти години се размириса, ужасен е!  Blush
За зайчето има няккаква пудра за пудрене на космалаците, против гадини. От ветеринарната клиника ми дадоха всичко неборходимо.
Мая обожава зайчето си, нарича го "ай-ай", тук.там успява и "з" да каже, чудесен любимец. Не иска разходки по поляни, не си точи ноктите по мебелите, обаче нашия бее пуснат на раходка и беше оръфал тапицерията на стария диван. С новия не смее. Като го държа в скута си, понякога ми загризва дрехата, да пробва как е н авкус. Всъщност винаги е гризал една хавлия, щот да не ми песка косми, после нали бебето гушкам...
Други поразии не се сещам да е правил. Нали е гризач, тряба да имаш предлид, че гризе. Аз му сложих в къщичката едно парче дърво, обаче само го блъска ,като огладнее. И купичките вдига с уста и блъска, иска да яде. Ламя! Ако не се разхожда редовно по грапави повърхности му порасват хей такива големи нокти, тряба се режат. Ама аз ходя на дофтор да му ги клъцнат със техния ноктогриз, шот мен ми е притеснително, много фини лапички, толкоз нежен зайек, да не го осакатя...
Такива отзиви от нас.
Поздрави!
Виж целия пост
# 12
Kаква е тази работа с ваксината .Незнаех че и те се нуждаят от такива неща .Колко пъти трябва да ходи на лекар и скъпо ли е .Нямаме много финанси.Въобще какви задължителни неща трябва да правим за него?
Виж целия пост
# 13
 Embarassed Честно казано, мисля, че сме го ваксинирали веднъж само, после забравих кога казаха да ходим и забравих за ккаво беше ваксината. Никакъв спомен нямам.  Извинявам се. Доста несериозно сме подходили към заешкото здраве, обаче не се сещаме. Направо е осъдително. Blush Трябва да попитам ветеринаря и без това скоро ще ходим на рязане на нокти. Обаче не са нещо скъпи ваксините, не са често и не тряба да те притесняват.
Разходите по зайчето не отчитам като големи. Талаш за подложка в жилището му може да се взима от някоъ дърводелец, те и без това го изхвърлят. Обаче веднъж попаднах на един от някакво дърво, хич не ми хареса, миризлив беше нещо, то затова купувам пресован 14-15 литра, по 2,50. Има гранулирана храна, която много им харесва и не е скъпа никак. Сено от време на време за разнообразие и туйто....
Зайчето се привързва към стопаните, особено ако се гушка често и ти търси милувки. Ако живее с друго животинче, може да се привърже към него, което не се харесва на някоъ стопани. Затуй редовно трябва да му се обръща внимание, зайекът е нежен и чувствителен страхопъзел. Обичайте го редовно!
Пък преглед на животното не знам колко струво точно, не е много май. Щото последния път като рязахме нокти и като го огледаха, щото си фантазирах, че са му подути млечните жлези на мъжкия (както се оказа) ми Зай Бай, ми взеха 2 лв.

Виж целия пост
# 14
Маже ли снимка на Трифончо Grinning. Хич не мога да се ориентирам колко големи стават. В един зоомагазин такъв огромен "мини заек" видях, че се отказах, ама може и грешка да е станала newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия