Как спят Вашите слънца ?

  • 420
  • 3
Мили мами , много моля за Вашето мнение отнсно моя пробем .Детенцето ми е на 1 г 10 мес и до онзи ден го бях научила като го сложа в креватчето му , което е с решетка той да заспива сам .Но преди два дни ме изненада като прескочи креванчето сам .Страх ме е следващият път да не пострада при падането , затова махнах неговото и сложих обикновен голям креват . Но лошото е , че не иска да заспива сам . На обяд или вечер лягаме заедно за 30-40 минути и заспива , след което се измъквам от стаята .Но това е доста изморително за мен , да не говорим , че единствено кагато спи мога да свърша нещо в къщи .Много моля за Ваш съвет , наясно съм че така това положение може да остане  още няколко години ако не измисля нещо .
Виж целия пост
# 1
обикновено спят легнали на легло, но се случва да ги намеря седнали, проснати на пода или дори ходещи и говорещи... Simple Smile намирала съм ги и заспали прави с глава подпряна на леглото - не са им стигнали силите да се качат и да легнат.

виктория спеше в класическото бебешко легло с решетка. веднага щом се научи да се изправя, откри как може да се прехвърля през решетката - стъпваше на завивки, играчки или каквото намери и... в резултат се сдоби с обелен нос още в бебешка възраст. махнахме решетката и започнахме вечер да слагаме 2 големи възглавници на пода до леглото - поне да пада на меко. по-късно я сложихме да спи в нормално голямо легло.

габриела отначало спеше в сгъваема кошара от плат, а като стана на 7-8 месеца я пратихме в детската стая, в голямо легло (метър на два), на което бяхме поръчали да направят решетки с височина 80 см, т.е. почти невъзможни за прескачане от дете на тази възраст. слагахме я в леглото, тя си играеше и заспиваше. махнахме решетката, когато габа проходи стабилно, за може да си слиза сама от леглото. когато я слагахме да спи, просто й казвахме, че е време за сън и че не може да става. често тя дори сама отиваше и си лягаше. е, имало е случаи да се появи в хола боса и рошава, но всеки път я връщаме в леглото и й обясняваме, че е време да спи или поне да си лежи тихичко.

не си приспиваме децата. понякога има по-дълго гушкане, галене, приказка, песничка, но всичко е в рамките на десетина минути и задължително излизаме от стаята преди детето да заспи.

опитай да оставиш детенце само в стаята. обаждай му се от съседната стая, че се наблизо, правиш еди какво си, а той да си почива...
Виж целия пост
# 2
Пропуснах да отбележа , че една - две вечери се опитах да га оставям да спи сам , но той изпадаше в истерия , ниудържимо реване  по 15 -20 , след което на мен ми става жал и лягам при него .Нямам предтава дали може да му стане нещо от много реване ?
Виж целия пост
# 3
Пробвай с любима играчка,която да спи при него и да "няма място" за теб, ако трябва запали приглушена светлина,да бъдат отворени вратите и му се обаждай от време на време-да е спокоен,че си наблизо!Успех!При мен нещата стоят така-децата са си в детската стая в леглата, но вратата им и нашата е отворена и има приглушена светлина в коридора.Преди много често малкият ми син искаше да спя при него и така заспиваше,после гушкахме любима играчка , а сега  се гушкаме за малко, и после сам ме отпраща с думите-мамо,пускам те! Това е защото му говорих,че леглото е малко  и за двамата,че така и на двамата ни е трудно да заспим,че ни е топло,че вече е голям и сам трябва да ме пусне  ит.н. и т.н. и ето получи се!По пътя на убеждението,даже ако трябва направи го по-комично-посмейте се и като на игра ще стане!Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия