ne6to za waksinite po jelanie

  • 1 207
  • 10
Zdraveite. Moiata dy6teria, koqto e na 3g. prekara predi 3meseca bakterialen meningit-hemofilus influenca tip B. Za golqma radost wsi4ko mina bez posledstwiq, za koeto iskam da blagodaria na ekipa na detsko otdelenie na infekciozna bolnica na 4elo s Dr. Mangyrov.
Ta za waksinite- prepory4wam na ws. mai4eta da postawqt waksinite po jelanie na swoite deca, za koito za syjalenie djipitata ne ni informirat wyob6te. Nqkoi 6te kaje, 4e e protiv vaksinite, no towa koeto izjiwiah w bolnicata ne go pojelavam na nikogo, a kakto Dr. Mangyrov kazwa - "Slaganeto na waksinite e kakto slaganeto na kolanite w kolata".
A waksinite, koito w4era Dr. Mangyrov ni postawi sa: za Hepatit A, za Meningokokova bolest, za Pnevmokokova bolest. Vkl. i akt-hib, no nie sme prekarali tozi tip meningit i niama nujda ot vaksina. E tova e nadiavam se da sym vi bila polezna.
Виж целия пост
# 1
напълно те подкрепям, а за д-р Мангъров имам най-прекрасни думи. след прекарана една нощ в инфекциозна болница, когато сина ми беше на 3 години, съм му поставила и на него и на цялото ни семейство доста "препоръчителни" ваксини.

май единствено не се доверявам на противогрипните, но това е друга тема.
Виж целия пост
# 2
Бихме на дъщеря ми Аст Hib, оба4е за другите ваксини нищо не знам, пък и лекарката нищо не казва засега. Кои са другите ваксини, които е хубаво да се сложат?
Виж целия пост
# 3
Drugite vaksini sa za menimgokokova bolest,za pnevmokokova i Xepatit A(xepatita na mrasnite ratse)
Виж целия пост
# 4
Мерси, на 11.11 сме на консултация и ще питам лекарката Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Drugite vaksini sa za menimgokokova bolest,za pnevmokokova i Xepatit A(xepatita na mrasnite ratse)

Много се радвам, че дъщеричката ти е вече здравичка  Grinning
Мога ли да те попитам Ваксината за Хеп. А колко струва? И къде може да се постави?
Виж целия пост
# 6
na nas ni ia postavi D-R Mangarov  v 4astnia mu kabinet.Samata vaksina struva 55 lv,no se pl6ta i  35 lv za pregled
Виж целия пост
# 7
Drugite vaksini sa za menimgokokova bolest,za pnevmokokova i Xepatit A(xepatita na mrasnite ratse)
Много добре и точно Ви е информирал колегата. Аз откакто съм из тези форуми същото поддържам и пиша, и пак пиша, и пак, но малко от присъстващите обръщат внимание.
А ваксинациите са много важна тема. Акт-Хиб+Превенар+Нейс-Вак-С са стандарт вече. Акт-Хиб в основната програма се слага на всички деца задължително от 1989 мисля...Но в БГ все още "умуват" за  Акт-Хиб...Просто ХЕИ трябва да се ликвидира окончателно, а ваксинационните програми трябва да се правят от педиатри, а не от чиновници.
Виж целия пост
# 8
Когато попитах моята педиатърка относно ваксините, тя ми каза, че предпочита на нейните бебета да им бият ваксина, ако родителите желаят, против менингит след като минат задължителните ваксини за хепатит и ДТК, т.е. след 5-ия месец, но не ми обясни никакви подробности. Мога ли да попитам дали за всичките тези видове менингит се бие една ваксина или са повече.  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
vaksinite za meningit sa ob6to 3
Виж целия пост
# 10
Когато попитах моята педиатърка относно ваксините, тя ми каза, че предпочита на нейните бебета да им бият ваксина, ако родителите желаят, против менингит след като минат задължителните ваксини за хепатит и ДТК, т.е. след 5-ия месец, но не ми обясни никакви подробности. Мога ли да попитам дали за всичките тези видове менингит се бие една ваксина или са повече.  Simple Smile
Тук влизат три ваксини:
*Акт-Хиб-прави се когато се правят ДТК и полио. За схемата вижте темата "Ваксини и ваксинационни програми".
*Neis-Vac-C (Menjugate, Meninvact)-след навършени 4 месеца се слагат две дози през два месеца. Ако детето е на 1 година-само една доза. Това важи за Neis-Vac-C. Останалите две са схема 3 дози през месец( пак след навършени 4 месеца) и 2 след 1 год. възраст.
*Prevenar-2,4,6 месец и на възраст 12-15 месеца 4-та доза. Ако започнете ваксинацията след 7-ият месец схемата е друга.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия