моля за информация за шум на сърцето

  • 916
  • 3
В понеделник водих Боби (на 2г. и 8 м.) на лекар, защото кашляше много силно. За мой ужас докторката каза, че чува и шум на сърцето и сега трябва да чакам до другия понеделник, за да го заведа за ЕКГ. Моля ви, някой знае ли какво точно представлява това? Спомням си, че като дете и аз имах такъв, но не искам да тревожа (все още) майка ми с въпроси. Направо ще се побъркам от тревога. пишете, ако имате каквато и да е информация.
Виж целия пост
# 1
Първо се успокой, разрови се из форума има доста теми по този въпрос. Първото важно нещо е че шума на сърцето не е открит веднага след раждането, което ще значи че е вроден, което е по-лошо. По принцип при много деца го има този придобит шум на сърцето, но ме учудва че ако го имате защо толкова късно педиатара ви го е чул. Ние бяхме така, на Марти и откриха такъв шум на 5месеца. Аз щех да умра от притеснение. След два часа я бях завела на детски кардиолог в друг град.Жената я прегледа, преслуша и т.н. и ни успокои че това е физиологичен шум който с времето ще отшуми. Просто някаква преграда в сърцето не е затворена и кръвта при циркулация се завихря там и се чува този шум. С времето тази преграда се затваря и шума изчезва. Най-добре е да го види детски кардиолог, пожелавам ви всичко да е наред. Praynig
Виж целия пост
# 2
Заведи детето на детски кардиолог, за да му уточнят диагнозата /ако изобщо има/. Това шум на сърцето е толкова общо понятие, че аз която имам известни познания по кардиология не мога да ти го обясня.
Виж целия пост
# 3
Минах през това. На 7м на Дияна и откриха шум на сърцето. На 10м я водих в 3та градска в Сф. Всичко беше наред Simple Smile
Аз също като малка съм била така. В повечето случаи се израства с възрастта, в някои обаче се налага и операция.
Затова заведи детенце на детски кардиолог.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия