Какво мъкнат децата ви в къщи?

  • 1 391
  • 20
Набрала съм доста неща за които бих искала да пиша, но време в момента нямам та ще го оставя за по-късно.
Но сега бих искала да ви запитам: Вашите сладури влачат ли боклуци от улицата в къщи? Под боклуци разбирайте всякакви видове камъни, листа, клечки и други подобни!
Моят току що го видях да пребърква абсолютно всички джобове по абсолютно всички якета, жилетки, панталони и други подобни. Резултата беше една камара каманаци на пода в хола ми  #Cussing out, няколко счупени отразителя от колелета и милион песъчинки. Какво ще прави с тези съкровища не ми е много ясно.

Бих се зарадвала ако споделите с мен и с другите какви неща мъниците ви са приютили, къде ги съхранявате и как се отървавате от тях?
Виж целия пост
# 1
Тук,щото напоследък доста вали, та последния хит са охлювите Mr. Green, освен гореспоменатите камънаци и клечки. Охлювите ги гледахме в един буркан няколко дни, давахме им да пасат трева и на една мушама на дивана ги разхождахме. Другите неща директно в кофата, без да види.
Аз като бях на възрастта на твоя син носех на майка ми котета, кученца и т.н....така че прави му сметката Laughing
Виж целия пост
# 2
  Моите деца не носят прекалено много неща от вън. Хубавото е, че щом ги донесат и след няколко часа забравят за тях и не им обръщат внимание и аз ги изхвърлям.
  Сега последният хит са охлювите и красиви есенни листа/дъщеря ми/ и кестени /синът ми/.  Подаряват ми ги и аз много им благодаря и се възхищавам колко са красиви Wink
Виж целия пост
# 3
Напоследък синът ми влачи в къщи, или пък непрекъснато ми задръства багажника на количката с кестени.
Кестени, кестени, кестени навсякъде- вкъщи, по пода, в количката, навън. Напоследък само кестени гледам. Laughing
К'ва е тая мания по събиране на кестени- не знам! newsm78
Виж целия пост
# 4
Привет Моф4е   bouquet

Ами пръ4ки, големи (клон бих ги нарекла някой. Rolling Eyes..), камъ4ета, едно от които "по хубави" та не можем да се разделим с тях. Сега ги слагам по све6тници, около саксиите, поне малко ред да има....А ото пръ4ките се отърваваме скри6ом, като позабрави... Hug
Виж целия пост
# 5
Обикновено си носим камъни от всякакъв род и големина, но напоследък на мода са кестените.
Виж целия пост
# 6
Моите, честно казано, не мъкнат много-много вкъщи. Нямат сякаш такъв вреден навик. Но сега и при нас хит са кестените. Дъщеря ми ги събира с тонове, но... у свекърва ми. Там прекарва следобедите след училище и това ме спасява от чувалите с кестени. Скоро баба й каза, че някаква нейна позната имала нужда от кестени, защото си лекувала не-знам-си-какво-си с тях, а не можела да си събере сама, та ако може Наталия да й подари 2-3 торби от 10-те, които е събрала и не мога да ви опиша колко трудно тя взе решение да се раздели с въпросното количество и колко драматично протече самта раздяла.  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Засега, единственото, което е донесено у нас от улицата е един камък. Голям е почти колкото половин паве, но е речен камък, с много интересни цветове, изключително объл и гладък. Наистина е красив, но си е камък все пак. Мисля, че брат ми й го показа навремето и тя е изключително привързана към този камък. Носи го в дамската си чанта и не се разделя с него. А той верно е колкото половин паве и си тежи порядъчно. Ама е ценност велика и това е!

Иначе, аз навремето мъкнех какво ли не от улицата - то не бяха камъчета, то не бяха колекции от сухи листа, то не бяха топчета разни и какви ли не още умопомрачително боклуци. За целта татко ми направи една табуретка в детската стая във формата на куб-зарче, тапицираха ми я красиво, отгоре имаше две дунапренови възглавници по една педя високи и това ми беше контейнера-скривалище за тези вехтории. И досега си я пазя тази табуретка. Винаги е била голяма атракция. Странно, сега се сетих, че може да я претапицирам и да я сложа в детската стая. Сигурно дъщеря ми ще се зарадва много, а и що боклуци би събрала пак...  Flutter
Виж целия пост
# 7
Аз съм издала строга заповед, иначе вкъщи нямаше да можем да се разминем от пръчки - различни големини. Моят тригодишен син е фен на пръчките. Може да си има десет меча, още толкова пушки и пистолети, но според него нищо не може да се сравни с хубавата пръчка.  Joy Това е универсално оръжие.  Grinning
Разбира се, сега сме се напълнили с кестени. Събира ги за украса на коледната елха.  newsm78
Обикновено придобивките ги изхвърлям, щом се разсее дребният.
Когато бяхме на гости на баба му, я изненада с един гол охлюв. "Бабо, виж, какво сладко охлювче".  Mr. Green
Напоследък все ме врънка да сме си вземели котенце от улицата. Да сме се "погрижили" за него.  Mr. Green
Веселбата тепърва предстои.  Confused
Виж целия пост
# 8
о, през всичко сме минали ... от пясък, през пръчки, та до кестени. Кестените миналата година бяха две големи плетени кошници (кат кошниците на баба) Simple Smile Сега Дияна пак се ослушва за кестени.
Обича след градина като се разхождаме да награби някоя пръчка и така до нас. После се увещаваме да я остави пред входа, та като излезе сутринта пак да си я вземе. "Ама мамо някой ще ми я открадне" ... увещаваме се и пръчката си остава долу на входа или подпряна до кошчето вътре във входа.
Не знам за децата, но моите джобове са пълни с всякакви боклуци Simple Smile Научила съм дребната каквото и да яде, ако няма кошче, в ръчичката на мама и после в нейния джоб. И забравям. И като почна да вадя .... Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Обикновено си носим камъни от всякакъв род и големина, но напоследък на мода са кестените.

+ клечки всякакъв размер. Но камъните са любовта на живота и си помни, че е донесъл и си ги търси.
Виж целия пост
# 10
Кестени, листа и камъни  Joy
Виж целия пост
# 11

Ами пръ4ки, камъ4ета, едно от които "по хубави" та не можем да се разделим с тях. Сега ги слагам по све6тници, около саксиите, поне малко ред да има....А ото пръ4ките се отърваваме скри6ом, като позабрави... Hug

Абсолютно същото е при нас. Камъ4етата са от брега на океана, наистина са хубавки. Миди4ките не представляват интерес за него. А от съседния у4илищен двор ве4но мъкне клонки /"пъ4ки"/.
Виж целия пост
# 12
Листа, кестени, шишарки.
Мидички от плажа, камъчета, заоблени от морето стъкълца /ей тези последните най- много ме дразнят, пък на времето и на мен ми бяха любими Mr. Green/
Виж целия пост
# 13
1. Камъни
2. Кестени
3. Листа. И в моменат в уч. раница ако бръкна, ще извадя поне 5-6 бр.
4. Охлюви (цяло семейство, биват захлупени на терасата под един капак и "хранени" с прясна тревица от време на време)
5. Калинки - по една кофа(от нещата й за пясъка). До 2-3 дни си ги виждам из всички стаи.
6. Малки бели охлювчета. Тях до 1/2 година си ги въдим у дома. По таваните са ми като украса  Mr. Green
7. Треви и цветя - всякакви видове и форми.
8. И всякакви други боклуци, дето й се сторят интересни...

МОФич  Heart Eyes, не си само ти сестро Wink
Виж целия пост
# 14
При нас пък мина модата на кестените и сега носи жълъди, вчера донесе доста, но пък в нашия случай са полезни, защото ги използва за сметало Grinning. Иначе често донася листа, престояват в къщи докато изсъхнат и после ги изхвърляме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия