Осиновяване на 18 г. дете

  • 1 458
  • 5
Дъщеря ми е 12 клас и искам да учи в Англия, но за да не плащам такси сестра ми, която живее в Лондон, предложи да я осиновят. Знае ли някой как ще стане това и какви документи се изискват?
Виж целия пост
# 1
а къде иска да учи? Просто да учи там или да учи все пак някъде? Преди години исках и аз да уча, след 1вото си висше ... таксите са си такси независимо какъв си и от къде си.
Най-добре проучи въпроса за съответното учебно заведение как може да се спечели стипендия и т.н. Всички големи у-нита имат уеб страници.

Идеята за осиновяване ... нещо ...
Виж целия пост
# 2
 Като за начало - не може да се осинови лице, навършило 18 години, към момента на подаване на молбата.Да не говорим за всички други изисквания и сложната процедура.Помислете за стипендия или работа - поводът да искате друг да осинови собсвеното ви дете е абсурден.
Виж целия пост
# 3
иска да учи туризъм или международни икономически отношения в унивеситет в лондон, сестра ми каза, че трябва да я осиновят преди да е навършила 19 год, явно това има някаква връзка с таксите за следване
Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми е 12 клас и искам да учи в Англия, но за да не плащам такси сестра ми, която живее в Лондон, предложи да я осиновят. Знае ли някой как ще стане това и какви документи се изискват?


ЗАБРАНА ЗА ОСИНОВЯВАНЕ МЕЖДУ РОДНИНИ
Чл. 52. (1) Не се допуска осиновяване между роднини по права линия и между братя и сестри.
(2) Дядото и бабата или един от тях могат да осиновят свой внук само когато той е роден извън брак или когато са починали двамата или единият от родителите му. Съдът изслушва и другите дядо и баба на осиновявания.
(3) При искане за осиновяване на внук от дядото и бабата и по майчина, и по бащина линия съдът решава въпроса с оглед интересите на детето.
Виж целия пост
# 5
Дъщеря ми е 12 клас и искам да учи в Англия, но за да не плащам такси сестра ми, която живее в Лондон, предложи да я осиновят. Знае ли някой как ще стане това и какви документи се изискват?
На първо място- с промяната на Семейния кодекс не се допуска вече осиновяване между братя и сестри. Потърсете друг вариант.
Забрана за осиновяване между роднини
   Чл. 52.  (1) Не се допуска осиновяване между роднини по права линия и между братя и сестри.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия