Защо не дават направления Джи-пи-тата??

  • 5 804
  • 33
Стана ми просто много интересно - всеки път като ми се наложи за нещо, все едно го раждат това направление.... такива мъки са, докато ми го отпуснат.... егати зора!

Днес си взех за очен, че ми трябва преглед, и личния първо се пробва да ме убеди, колко не ми трябвало, щото то важало само месец, а на очния се чакало много за да ми дадат час.... и ме предупреди че ще ми даде, но повече няма да ми дава... за очен.....

е що??
нали си се осигурявам, всичко ми е точно???
Кво ги бърка?

Просветлете ме - пари ли печелят като не дават направления - ква е тая лична изгода???  newsm78 newsm78 Thinking Crossing Arms
Виж целия пост
# 1
Доколкото знам, имат някакъв лимит за даване на направления, та явно си ги пазят за по-спешни случаи. Макар че на мен нито са ми отказвали, нито със зор за ми ги давали.
Виж целия пост
# 2
И аз мисля, че имат лимит и си ги пазят за техни хора. Аз до сега не съм имала проблеми, но лекарката ни е позната.
Виж целия пост
# 3
направленията им са мнооого малко

аз например за гинеколог не ходя изобщо, защото са по-нужни на бременните жени и ми е гузно да взимам

за последните две години направленията са намалени почти два пъти

 #2gunfire тъпа работа

учудвам се, че не знаете Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
А между другото в това за продаването има истина. Многосе говореше за това, че докторите си продават направленията, защото са им лимитирани. Аз лично не съм имала проблеми, но например свекърва ми е мед. сестра на JP и ми е предлагала ако имам проблеми да ми дава от тях направления. Нали се сещате за сметка на кого. Добре че не ми се налага да ползвам.
Виж целия пост
# 5
Ами например скоро и на мен ми се наложи да искам направление и моята лична лекарка ми се оплака че на месец и дават 50 направления, а тя има общо 1500 пациента Confused записани при нея,  и на месец я посащават доста повече отколоко са и направленията и затова и е много трудно да разпредели направленията. Затова се опитвала да дава направления на неотложните случаи абе незнам но с тази здравна система е много объркано, а иначе искат да си плащаме редовно здравните осигуровки. Confused
Виж целия пост
# 6
Освен това личната на детето ме светна, че за всяко върнато (неизползвано) направление от касата им дават на докторите по 5 лева. Та и това е една причина да не искат да дават.
Виж целия пост
# 7
нашта здравна каса е най-голямата пирамида, за която съм чувала. на всичко отгоре е и законна, и задължителна  newsm61
ако ми се наложи а ходя на лекар изобщо не си губя времето с джипито, напарво отивам на частно.
Виж целия пост
# 8
И аз се чудех защо личният ми лекар е такава скръндза за направления. Цял месец ходих със световъртежи и ужасно гадене, 100 пъти ходих при него и той 100 пъти ми обяснява как било на нервна почва, как кръвното ми било ниско и т.н. А аз си се познавам и усещах, че нещо не е наред. Е, на 101-вото ходене,  му се откъсна от сърцето едно направление. И добре, че ми даде, защото световъртежите не бяха от нерви и кръвно  #Crazy И сега побеснявам като се сетя
Виж целия пост
# 9
Донякъде е така - има ограничения в броя на направленията. Но не мога да се съглася, че на 1-во число от месеца, в началото на работния ден, те вече са свършили (както често става). Освен това за децата няма ограничение в броя и въпреки това ГеПи-тата не дават направления.
Ето какво е всъщност обяснението (от лекар-специалист в болницата го знам) - за всяко направление, с което пациент е изпратен при специалист, последният получава определена сума от здравната каса. Ако ГеПи-то не даде направление, в края на месеца ще му останат свободни направления, които то ще обработи така, че все едно само е извършило необходимия преглед от специалист и ще си прибере паричките от касата. Направо пародия... #Cussing out
Виж целия пост
# 10
..... Направо пародия... #Cussing out

Не пародия, а престъпление, защото си играят с живота на хората  Crossing Arms
Виж целия пост
# 11
Наистина си лимитирани. Нашата ДжиПи ми каза, че и дават 200 направления, а тя има 2000 човека. Затова ако ви се наложи да отидете на повече от 1 специалист месечно хватката е следната: примерно отивате с направление от ДжиПито при гинеколог, който пък може да ви даде направление за друг специалист - независимо какъв. Не само на ДжиПи-тата дават направления, но и на специалистите, а това много малко хора го знаят.
Виж целия пост
# 12
Болничен лекар ми обясни , че личните лекари имат определен брой безплатни направления и неограничен брой платени направления. Т.е., ако свършат безплатните трябва да си купят от Здравната каса направления??? Доколко е вярно мога само да гадая, но съм склонна по пътя на логиката да повярвам на това обяснение.
Виж целия пост
# 13
Colibri, абе и аз имам същия проблем с направленията. И аз исках да ходя на очен, защото и това ми е работата и супер много ме затормозява. Лекарката обаче ми вика "Не мога сега, другия месец". Дойде другия месец и пак ми вика "Не мога сега другия месец". Обаче аз малко се спонах и ми даде. А и какво ме интерсува мен колко пациенти имат те и колко направления дава здравната каса. Аз на тая здравна каса си й плащам редовно и не разбирам защо трябва да ми се отказва. Абе.................искам да псувам и да крещя ама няма смисъл. А и това за гинеколога, да знам, че са по-нужни на бременните жени, ама ние какво не сме ли жени, че и ние още деца ще раждаме как може такова нещо не знам, просто.
Виж целия пост
# 14
Да, и аз съм бясна на тази тема от тази сутрин  #Cussing out
В последните 3 дни имам 3 положителни теста за бременност и тази сутрин отивам да му искам направление, а той ми вика - във вторник  Shocked #Cussing out Амен треска ме тресе и искам да ме видят да ми кажат истина ли е това или не... и накрая сигурно ще ида на частен, щото няма да изтрая... Crazy Пък и ме наболява малко встрани и ми потече вчера едно светлокафяво... Гадни лекари  #Cussing out Язък дето ми прибират толкова пари всеки месец  Cry
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия