бебо има останало млеко след кърма

  • 479
  • 8
бебо от снощи има след кърма останало млеко по езика,отстрани на бузките отвътре и по устничките,прилича на пресечено млеко останало след кърмене,дадох чай пием за колики но не се маха,казаха ми че това било "млечница" и да го мажа с дактарин гел,моля ако на някой му се е случвало пишете........
Виж целия пост
# 1
Точни така - млечница е. И нашата кака имаше и след няколко намазвания с Дактарин се оправи. Трябваше да си мажа и гърдите. Не се притеснявай - нищо страшно, при много бебета се получава. Мажи с Дактарин орал гел и ще се оправи бебчето ти.
Поздрави и целувки
Виж целия пост
# 2
Често се получава при бебетата - минава бързо, но не трябва да се оставя неизлекувано, защото може да започне да боли и да пречи на храненето.
Виж целия пост
# 3
И нашата беба дълго го имаше това - може би докато стана на 2 месеца. Измазах и аз към туба и половина Дактарин - докато го мажех не се махаше съвсем, само намаляваше, докато не изчезна изведнъж и повече не се е появявало.
Виж целия пост
# 4
Ами млечница може да е, ама ако го боли като суче. Също така ако е млечница ще те болят зърната. АКО е млечница, трябва да се маже и бебето и зърната, иначе ще си я прехвърляте един на друг до безкрай.

Ако ти е малко бебето, не казваш колко е голямо, много е вероятно това бялото да си е нормалното за кърмените бебета. До към 2-3 месеца все си има бяло, точно като пресечено мляко изглежда.
Виж целия пост
# 5
много благодаря за отговорите,сега съм по спокойна,бебчето ми е на 26 дни,започна и да плаче като го кърмя ,не иска да засучи гърдата не знаех ,че трябва да си мажа и гърдите
Виж целия пост
# 6
много благодаря за отговорите,сега съм по спокойна,бебчето ми е на 26 дни,започна и да плаче като го кърмя ,не иска да засучи гърдата не знаех ,че трябва да си мажа и гърдите

Не бързай да поставяш тая диагноза "млечница" защото сте във възраст за кърмаческа стачка, може затова да се дърпа и да плаче. Стачката скоро ще отмине, а за млечницата се консултирай с педиатърката, макар че и те толкова разбират от кърмени бебета, че сигурно не са едно и две безпроблемни бебета, които педиатрите им зорлем са ги изкарали че имат млечница. Потърси с търсачката за млечница да провериш какви точно са симптомите и как изглежда.
Виж целия пост
# 7
И при нас при едното бебе се появи такова нещо, същото както го описваш, по вътрешната страна на устничките и след две намазвания с дактарин гел изчезна. Не знам дали е било млечница, защото четох тук за млечницата, но не открих някои от симптомите.
Виж целия пост
# 8
На дъщеря ми устичката беше така бяла до към края на 2-я месец. Не съм мазала с нищо, защото смятах че ако е млечница ще усетя и по гърдите си. А и тя си сучеше без да дава признаци на болка. Всичко мина от самосебе си Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия