Лапне, пусне, лапне, пусне - до кога да я държа да суче?

  • 453
  • 8
И това най-вероятно сте го обсъждали, обаче аз ужааасно съм изостанала с четенето.

Та Ивайла може би половината пъти цоца така: цоца, цоца, цоца и на пета шеста минута лапне, цоцне малко, пусне, лапне, цоцне малко, пусне. Понякога и се пуска и врещи по малко, докато не почне пак да суче.
Оригвам я и и давам другата гърда, докато и там не почне да го прави същия номер и просто спирам да я храня, като цялата процедура продължава най-много 12-13 минути.

Както каза една приятелка може би се е нахранила, но си казва: Я, още малко. Не, не искам повече, абе я още малко и т.н. и т.н.
Чудя се дали не се дразни от това, че количеството е по-малко, отколкото в началото.

На вас като какво ви прилича това състояние и да продължавам ли да я храня?

Последните няколко дни заспива и в 21 часа и не се буди до 07 (хранене в 00 часа никога не сме имали, но сега нямаме и нощно), та да не престане да наддава - сега е 5400, 61 см, педито каза, че добре наддава.
Виж целия пост
# 1
Мойте така правят (едното вече не прави де, че порастна Simple Smile) като почне да не им достига кърмата. Слагам по-често на гърда, нощем също, и за ден-два кърмата се увеличава и те сити и доволни.
Виж целия пост
# 2
Търпение и предлагай, докато иска...Права е приятелката ти с диагнозата Wink
Развличай я с нещо между тези смени - ако се заиграе, добре, ако не - пак даваш.
Виж целия пост
# 3
О, ако прекратя храненето тя изобщо не се противи, изглежда си доволна.

Но се чудех дали е правилно да го прекратявам - май повечето бебета сучат по-дълго, тя за 15 минути да изяжда всичко ми се струва адски невероятно, затова се чудя дали яде достатъчно (въпреки, че мокрите памперси и останалите признаци са налице). Иначе горе-долу на три часа си огладнява.
Виж целия пост
# 4
Е! На три месеца 15 минути сукане хич не са малко Simple Smile Има деца, които на тази възраст сучат по 5-6 минути...като трифазна помпа Wink бързо и ефикасно.
Виж целия пост
# 5
и мойто е от трифазните помпи-максимум 5 минути и почва да си лапа крака Grinning
Виж целия пост
# 6
Е! На три месеца 15 минути сукане хич не са малко Simple Smile Има деца, които на тази възраст сучат по 5-6 минути...като трифазна помпа Wink бързо и ефикасно.
Точно така е и мойто. Първия месец по 40мин, а сега по 5. А прави същия номер с цокането когато иска да се оригне, да пръцне или да се изака. Grinning
Виж целия пост
# 7
Абсолютно същото е при нас. Почти съм убедена, че го прави, когато вече се е наял, защото ако цок-пускането продължи твърде дълго, повръща доста... Май наистина от лакомия продължава да лапа, защото в един момент се изнервя и се успокоява чак когато го махна от гърдата. 
Виж целия пост
# 8
Най вероятно си е сито и се разсейва от нещо детето. И ние сме така, само дето моя хитрец без да пуска си обръща гравата на другата страна или в посока на интересния обект /говорещ човек в стаята, телевеизора, светната лампа в коридора и т.н./ А аз направо се изцъклям  Shocked , ама дребния хич и не се впечатлява като извикам от болка и така по десетина пъти докато накрая ми писне и спра да го храня. А той явно е вече сит и хич и не се противи, защото иначе ако не е си го казва и то на висок глас  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия