СПЕШНО- как да изсуша яке от гъши пух?

  • 22 737
  • 34
Та така вчера изпрах едно такова яке обаче се счупи сушилнята и сега вися на радиатора цяла нощ,но не изсъхва. Пуха е на топки якето прилича на вестник има ли спасение изобщо? Ще стане ли яке от това или да тичаме за ново? Ако го занеса на химическо в този му вид там да го изперат и изсушат дали ще се оправи? Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Освен да го закачиш на закачалка и да чакаш не се сещам за друго,понякога се чудя как се навивате да ги перете в обикновена пералня,никога не съм си правила такива експерименти,въпреки,че имам програма за пух,но якета,завивки,възглавници от гъши пух винаги и само на химическо нося,виждала съм яке съсипано по този начин и изглеждащо както ти си го описала, така си остана и замина на боклука.
Виж целия пост
# 2
Занеси го на химическо Peace
Наскоро и аз се мъчих вкъщи с едно такова яке,обаче така и не можа да изсъхне,занесох го на химическо,изпраха го и си го взех пухкаво като ново Peace
Виж целия пост
# 3
Сега ще ти кажа как се навих  Blush Сменихме две химически и от двете ни го връщаха ужасно смрадливо ама смрад на мръсни чорапи. И аз реших или ще става нещо от него или да се маха така или иначе смърдящо не може да се носи. Да ама за късмет точно на него сушилнята сдаде багажа и хопаа. Сега попрочетох,че съхнело с дни ще пробвам ако не да заминава и без това не го понасям като не мога да си го хигиенизирам редовно.
Виж целия пост
# 4
Занеси го на химическо Peace
Наскоро и аз се мъчих вкъщи с едно такова яке,обаче така и не можа да изсъхне,занесох го на химическо,изпраха го и си го взех пухкаво като ново Peace

Благодаря значи все пак има спасение   bouquet Сега ще пробвам с трето химически ако и от там ми го върнат смърдящо го изхвърлям просто  ooooh!
Виж целия пост
# 5
Опитай се да разчепкаш топките от пух.
Процесът е бавничък, но се получава Praynig.

Дъщеря ми има яке с такъв пълнеж и го пера в автоматична пералня после го суша на лирата в банята .
Досега поне пет пъти е прано и е като ново. За първи път като го изпрах и аз като теб си помислих ,че е за боклука.
Не разбрах по какво прилича на вестник   Thinking
Виж целия пост
# 6
На вестник в смисъл, че от огромно яке е тъничко все едно няма нищо вътре  Grinning
Виж целия пост
# 7
На вестник в смисъл, че от огромно яке е тъничко все едно няма нищо вътре  Grinning

Не го носи никъде, просто имай търпение! И аз така първият път се стреснах. Сега и пухените юргани пера в пералня. Пухът като е мокър се степва, после си възвръща предишната пухкавина. Сложи го на закачалка до парното или топло тяло! Може да го закачиш на някоя врата, на по-високо изсъхва по-бързо.
Виж целия пост
# 8
Мъжа ми и дъщеря  ми имат такова якета винаги ги пера в пералнята и после на сушилката до камината.За ден два изсъхват и стават пак пухкави.Според мен няма нужда до го носиш на химическо.
Виж целия пост
# 9
И аз се мъча редовно с едно пухено яке.
На химическо не си струва да се носи според мен, то за няколко пъти си купувам ново.
Та изпирам си го, после съхне няколко дни и резултата е че изглежда тъничко и смачкано.
Хващам го за някой край и го разтръсквам и така няколко пъти и се оправя.
Но повече пухени работи не искам да притежавам.
Виж целия пост
# 10
Остави го да изсъхне хубаво след това го потупай тук там и ще се оправи. Моето винаги го пера в пералнята и като изсъхне хубаво го натупвам и си връща пухкавината. Успех
Виж целия пост
# 11
Тупам го и го разчепквам ама пусти пух не ще да съхне още е мокър та явно за това не става. Ще се мъча до утре не стане ли пак в химическото, а може и в кофата  #Cussing out Не ща да чувам вече за гъши пух. Бях се засилила и олекотени такива да взимам добре,че ми се видяхя скъпи та отложих  Tired
Виж целия пост
# 12
Еvка, спокойно,като изсъхне, ще се оправи.
Виж целия пост
# 13
Ако е само пух, без перушини може и да се оправи, но има ли пера не ми се вярва...аз лично  не съм имала проблеми,но и на етикетите ясно е посочено, че подръжката е химическо.
Съжалявам, че си попаднала на химическо, което връща вмирисани дрехи, на мен никога не ми се е случвало   newsm78

 
Виж целия пост
# 14
На това си пише,че може да се пере ръчно на 30 градуса и сушилня ама пуста сушилня сдаде багажа. Две химически смених така,че проблема може да си е в самото яке. Мисля,че е само пух ще го видим.
Виж целия пост
# 15
Зависи от какъв пух е , имаше преди време подобна тема. Аз така си съсипах едно елече доста скъпо, и стана точно  като вестник, носих го 2-3 на химическо и се оправи само на едно место си остана като вестник ама не си личи. Иначе имам и други пухени якета пера на пералнята и после само на 1200 центрофуга и са ок, зависи от пуха.
Виж целия пост
# 16
Остави го да изсъхне хубаво след това го потупай тук там и ще се оправи. Моето винаги го пера в пералнята и като изсъхне хубаво го натупвам и си връща пухкавината. Успех

и аз така правя  Peace
Виж целия пост
# 17
А за колко време съхне момичета? Това му е втори ден и още има мокро усеща се по сбитите перушини. На меса се наду на места си е тъънко на вестниче дано да е още мокро там и това да е причината.
Виж целия пост
# 18
Пухени неща суша в сушилня или на закачалка, която закачам до радиатор или на проветриво място. След изсушаването потупвам и пуха отива по местата си.
Виж целия пост
# 19
А тези якета пускат ли перушини по дрехите, като ги носите, защото аз с моето в чудо съм се видяла. На тъмни и едноцветни дрехи е ужас. Само моето ли е такова?
Виж целия пост
# 20
А тези якета пускат ли перушини по дрехите, като ги носите, защото аз със моето в чудо съм се видяла. На тъмни и едноцветни дрехи е ужас. Само моето ли е такова?

Нямам нито едно яке,което да пуска перушини,но всичките ми са с пълнеж 100% пух,завивките и възглавниците пускат,тъй като са смес пух и пера.
Виж целия пост
# 21
когато се пере гъши пух в пералнята се слагат две топки за тенис. Якето се вади после почти сухо .
Топките първо трябва хубаво да се изперат за да се махнат мъхчета им или да не оцветят якето.
Виж целия пост
# 22
А тези якета пускат ли перушини по дрехите, като ги носите, защото аз със моето в чудо съм се видяла. На тъмни и едноцветни дрехи е ужас. Само моето ли е такова?

Нямам нито едно яке,което да пуска перушини,но всичките ми са с пълнеж 100% пух,завивките и възглавниците пускат,тъй като са смес пух и пера.
Благодаря. Аз се извинявам, че се намесвам, но въпроса ме интересува, а в старата тема никой не ми отговори. На якето пише 100% PURE DUCK DOWN и на етикета има пране при 30 градуса и всичко друго е забранено, химическо, сушилня. Чета и не знам какво да го правя, как да го пера а и тези перушинки. Якето не е евтино и много го харесвам и много ми топли, ще бъда благодарна за всеки съвет.
Виж целия пост
# 23
Ето якето след многократно пране в автоматична пералня, без топки за тенис и сушено на лирата в банята :
 http://media.snimka.bg/5310/016875754.jpg
Гарнитурата на качулката е от естествена кожа .
Досега не съм забелязала да пропуска пух.
Виж целия пост
# 24
aleks и моето беше такова сега не става така издуто обаче. На места се изду на места си е плоскоо ама мн плоско. Бях го сложила на радиатора после прочетох да не се слага в пряк контакт до топлина и го махнах от там. Като гледам твоето ще го връщам на радиатора да съхне ако стане стане. Колко време ти отнема изсушаването му ?
Виж целия пост
# 25
Еvка,  не съм засичала, но като го изпера ,го слагам направо на лирата и на следващия ден е сухо.
После иска старателно разчепкване и си става като ново .
Не се отказвай ,ще се оправи якето Peace.
Виж целия пост
# 26
Почвам да чепкам пак пуха пък да видим ще пиша стана ли нещо или не. Днес даже ходих да търся ново яке ама не си харесах това го отписах дано се свести милото  Laughing
Виж целия пост
# 27
аз да дам съвет на някой ,който след време ще се сблъска с моя проблем.видях се в чудо с една пухена грейка-не стига,че не съхне,ами и цялата на петна.та след сигурно 10 пранета  и 20 изплаквания и много четене,най-накрая хванах цаката на пухените дрехи-пране-задължително най-малко 3 топки (аз слагам  от тези,които децата ми печелят от машинките за 1 лв),студена вода-30  градуса и малко прах(ако сложите повече  стават на петна,че студената вода не може да го изпере).сушене-на моето има етикет с една патка с главата надолу,но докато го видя го слагах на закачалка и ставаше на петна,а после като го сложих и аз с "главата" надолу-всичко беше ОК.стои 1 ден навън(против миризми) да го одуха вятъра и после-ПРЕД ДУХАЛКАТА(това е моята тайна).стана като чисто ново,даже и по-хубаво...
Виж целия пост
# 28
Здравейте,

след като прочетох вчера мненията в темата, се реших да опитам да изпера якето си от пух в пералнята и да пусна след това сушилнята. Направо съм възхитена от резултатите. Факт, че разчетох внимателно всички символи на етикета, но направо ме е яд, че до момента съм го давала на химическо чистене. Резултатът е страхотен, при това за нула време (е, отне около 2-3 часа цялата процедура, заради цикъла на сушилнята).

  bouquet
Виж целия пост
# 29
Здравейте,

след като прочетох вчера мненията в темата, се реших да опитам да изпера якето си от пух в пералнята и да пусна след това сушилнята. Направо съм възхитена от резултатите. Факт, че разчетох внимателно всички символи на етикета, но направо ме е яд, че до момента съм го давала на химическо чистене. Резултатът е страхотен, при това за нула време (е, отне около 2-3 часа цялата процедура, заради цикъла на сушилнята).

  bouquet
Добре де, на вашите якета пише ли че може да ги сушите в сушилня, защото на моето има забрана. На единия ми джоб имам кожен капак, да не би заради него да е забранена. Чудя и се мая newsm78.
Виж целия пост
# 30
побиват ме тръпки, като ви чета...  ooooh!
Аз ще имам 2 пухени якета за пране след 1м. и направо се чудя, как да подходя.
Щом като и химическото не става  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 31
Пухените си якета давам на химическо. Опитах веднъж сама да изпера такова и пухът вътре стана на топка  ooooh! Чувала съм моя колежка, че като го изпере го суши на подовото отопление  Blush Идеята е, че го слага легнало, а като го закачиш на закачалка пухът пада долу и става на топка и не може да изсъхне.
Аз като го давам на химическо и там го слагат на някакъв манекен, от който излиза горещ въздух и така хубаво го продухват и изсушават без да се сплъстява  Peace
Виж целия пост
# 32
Sis, на моето нямаше забрана за сушене в сушилня. Допълнително след като го пуснах на програмата за пух, го пуснах на една програма "Spin", защото видях, че има същия знак на етикета на якето. И чак след това го пуснах на сушилнята максимално сушене. Като приключи го закачих за всеки случай надолу с главата на една закачалка и така си стоя цяла нощ. Но като цяло последното по-скоро превантивно го направих. Иначе си беше изсъхнало перфектно. И обемът си беше възвърнало.
Виж целия пост
# 33
побиват ме тръпки, като ви чета...  ooooh!
Аз ще имам 2 пухени якета за пране след 1м. и направо се чудя, как да подходя.
Щом като и химическото не става  Rolling Eyes
И мен така. На моето е забранено всичко, позволено е само пране на 30 градуса и аз се чудя какво да го правя. Глава ме боли от сега, а по напред в темата бях  писала и за другите проблеми с него. Прощавам му единствено, защото не съм имало друго толкова топло яке и изглежда много добре.
Виж целия пост
# 34
Според мен след като ти е разрешено пране при 30 градуса (както беше и моето) - не мисля, че ще му се случи нещо в сушилнята!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия