Избор на училище за първокласник-Бургас

  • 103 517
  • 799
Здравейте мами. Рових се в темите за първокласници, но се обсъждат предимно училища в София, но ако има такава тема и за Бургас, моля да ме извините Embarassed
Синът ми е набор 2005 януари и сега с тези нови предложения за предучилищна от 5 години и т.н., не знам септември на предучилищна или направо в училище ще е, ooooh!  При всяко положение предстои избор на подходящото училище. Не съм запозната по принцип с училищата в града, а и нямам познати с деца ученици Confused
Живеем в Славейков, а работя в центъра. Прочетох от други теми по форумите, че за първокласниците е по-важно да попаднат на подходяща учителка, за да получат добра основа, та ще се радвам на съвети и препоръки от ваша страна  bouquet
Виж целия пост
# 1
Здравей Деси,чувала съм добри отзиви за Начално базово училище ''Михаил Лъкатник'',което се намира в комплекс "Славейков". Другото училище,което мога да ти препоръчам е ОУ"Братя Миладинови". Дано да съм била полезна. Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Здравей Деси, щом си от Славейков - най-добре в Базовото училище Михаил Лъкатник. И ние се бяхме насочили на там, но се преместихме да живеем в к-с Изгрев и за това я записахме в Климент Охридски - просто ни е на една крачка и също чухме много добри отзиви и за там. А след разговор с много мами - и сега вече като е втори клас - мога да кажа - че за първолаците - наистина е удобство - училището да е наблизо. Права си за учителката - но сега в много училища програмата е такава - че имат класна или класен( в нашият случай) - но всеки предмет им се води от различни учители - а не всички само от една госпожа.
Виж целия пост
# 3
При нас положението е подобно, но дъщеря ми е родена декември 2005-а и не е ходила на градина. Чудим се към кое училище да се насочим. Сега сме в "Изгрев", но предстои да се местим на другия край на града- М.Р. с/у магазин "Плюс". Наоколо няма училище и мислехме евентуално да пробваме с някое в центъра. Ще ни е по-лесно да я прибираме с таткото след работа. Дайте съвет, ако имате впечатления от училищата в центъра 
Виж целия пост
# 4
Синът ми ще е първокласник тази година. Колебая се между ОУ Васил Априлов и Кирил и Методий. Ще търся темите за четвъртокласниците, защото трябва да се избере и преподавател. Дано се включи някой с отзиви . Интересно е и как ще измислят тази целодневна форма на обучение за първокласниците. Някой има ли информация?
Иначе за базовото в Славейков само хубави неща съм чувала.
Виж целия пост
# 5
 И синът ми е 2005 набор.Ще го запиша в Бр.Миладинови,защото ми е на една крачка.
 Моля,мами,които имат впечатления за училището да си кажат мнението за началните учители и подготовката.И мамите,които препоръчват ''братята'' да кажат защо го препоръчват и с какво това училище е по-добро и превъзхожда останалите училища в центъра.Просто такава истерия за записване става,че първи клас се сформира от септември за септември другата година.
Виж целия пост
# 6
Здравей Лили,моя син учи в Братя Миладинови.Като цяло съм доволна от училището,подготовката е добра,базата също.Но нямам впечатления от други училища и незнам дали има някаква голяма разлика.По принцип училището е със слава на едно от най-добрите и може би затова напливът за там е толкова голям.Но в интерес на истината децата са доста по-натоварени в сравнение с децата на мои познати,които учат в други училища.
Виж целия пост
# 7
Аз също бих препоръчала Начално базово училище "Михаил Лъкатник" Имам преки впечатления и от учителите и от обстановката там.Особено през идната учебна 2010-2011 година екипа от учители които поемат новите първолаци е  сред много добрите.Ако някой проявява интрес мога да помогна с актуална информация.Разбира се всеки има право на избор и преценка.Нали в крайна сметка всяка от нас иска най-доброто за детето си Wink
Виж целия пост
# 8
определено проявявам интерес за информация за базовото училище-сравнително близко ни е, а и повечето препоръчват него. Как става приема и като най-предпочитано училище, отново ли трябват "Връзки"  Confused
Виж целия пост
# 9
Деси,приема става като отидете на място в училището и подадете молба за прием.От там на татък всичко ще ви бъде пояснено.Отивате при директорката г-жа Въжарова и тя ще ви обясни всички подробности.Стига  да не изпуснете сроковете за записване няма да има нужда от "връзки"Ако има проблем насреща съм WinkПитай всичко което те интересува.Ако искаш на ЛС.Ще се радвам да бъда полезна Hug
Виж целия пост
# 10
Мартин е записан във "Васил Априлов", като за бъдещата му учителка чувам коренно противоположни мнения Confused. За училището имам добри отзиви, вътре е чистичко, ремонтирано. Мислех и за "Кирил и Методи", но от него моя добра позната е невероятно разочарована, аз разбира се нямам лични впечатления, според нея подготовката на децата не е добра,държи се средно ниво, без съсезателен дух, децата с възможности не се стимулират по никакъв начин.

И синът ми е 2005 набор.Ще го запиша в Бр.Миладинови,защото ми е на една крачка.
 Моля,мами,които имат впечатления за училището да си кажат мнението за началните учители и подготовката.И мамите,които препоръчват ''братята'' да кажат защо го препоръчват и с какво това училище е по-добро и превъзхожда останалите училища в центъра.Просто такава истерия за записване става,че първи клас се сформира от септември за септември другата година.

Това не е само в Братята - и във Васил Априлов в края на септември 2009 почти всички бройки за първокласниците от 2010-та бяха вече заети, макар и записването да е неформално, в смисъл извън официалните дати за подаване на молби и сформране на паралелки.
Виж целия пост
# 11
 Чувала съм,че в Братята на първолаците им искат по 200лв. за ремонти,чинове,пердета и.т.н.Вярно,всеки родител иска детето му да учи в приятна и спокойна обстановка,но и не всяко семейство може да си позволи тази сума.
 Като цяло училището дължи облика и визията си на парите на децата,а не на находчивостта и предприемчивостта на директора и ръководството.
Виж целия пост
# 12
На моята приятелка детето и е 4ти клас в базовото училище и тя не е доволна никак нито от учителката им в клас, нито от занималнята. Обръща се внимание на децата от "платежоспособните" семейства, а другите са оставени на самотек. В началото на всяка учебна година се правят родителски срещи с цел събиране на пари, а тъй като тя е с по-ограничени възможности, досега все търчи да помага- преди 2 години заедно с още две майки боядисваха учебната стая с латекс. Преподаването се състои изпяване на урока и даване на домашни, кой разбрал, разбрал, който не е - да се оправя. На занималнята им се пишат решените задачи на дъската, да си ги препишат децата и обяснения защо и как се стига до този резултат няма. Не знам дали това е практика за училището или само при тях така се е получило.
Моята дъщеря тази година ще е първи клас и ще е в Славейковото училище.
Виж целия пост
# 13
като майка на първокласник, моят съвет е: запишете си детето в най-близкото и удобно за вас училище,  колкото и да избирате учителка, няма гаранция, че утре няма да я сменят, за нашата учителка търсих връзки, защото през януари директорката ми каза, че вече нямало свободни места и съм закъсняла, е накрая успях, но жената я оперираха и вече трети месец сме със заместничка, и хич не се връзвайте, че на някое училище му се носи славата, това да не е Харвард, всички ще се научат да четат и пишат, ако детето е умно, във всяко училище ще се оправи
Виж целия пост
# 14
и мен ме вълнува този проблем но аз живея в к-с Възраждане и се колебая между у-ще Л.Каравелов и Княз Борис ако някой мипрепоръча и учителка ще е много добре
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия