Избор на училище за първокласник-Бургас

  • 103 610
  • 799
# 15
D_e_s_i_t_oДеси,приема за първи клас в НБУ"М.Лъкатник"започва от 1ви март.
Виж целия пост
# 16
D_e_s_i_t_oДеси,приема за първи клас в НБУ"М.Лъкатник"започва от 1ви март.
  Благодаря, сега само остана да разбера в крайна сметка ученик или предучилищна ще е Mr. Green
Виж целия пост
# 17
Деси,до колкото разбирам детенце скоро ще е на 5г.За сега още не е прието предложението на новото правителство за тръгване в първи клас на 6г.и най-вероятно няма да бъде засегната новата учебна година.Ако обаче ти самата си решила,че искаш детето ти да е на 6г.в първи клас попълваш документи,че си съгласна и тогава идната учебна година 2010-2011 трябва да бъде в подготвителна група/в предучилищна/Така,че ти решаваш.Ако не искаш 6 годишен първокласник си остава в градината LaughingНо нямат право две години да са в подготвителна група.
Виж целия пост
# 18
Ако действително имам избор, бих предпочела да е първокласник 2011/2012, а 2010/2011 да е в предучилищна, защото дефакто този септември той няма да е навършил 6 години. Но получавам различна информация от всякъде и вече съвсем се обърках ooooh!
Виж целия пост
# 19
Деси,до колкото разбирам детенце скоро ще е на 5г.За сега още не е прието предложението на новото правителство за тръгване в първи клас на 6г.и най-вероятно няма да бъде засегната новата учебна година.Ако обаче ти самата си решила,че искаш детето ти да е на 6г.в първи клас попълваш документи,че си съгласна и тогава идната учебна година 2010-2011 трябва да бъде в подготвителна група/в предучилищна/Така,че ти решаваш.Ако не искаш 6 годишен първокласник си остава в градината LaughingНо нямат право две години да са в подготвителна група.
Няма такова предложение. Има предложение предучилищната подготовка на децата да трае две години и да започва на петгодишна възраст.  Peace В тази връзка детето може да тръгне на училище на шест, ако родителите преценят, но трябва да има документ за училищна готовност ( т. е. да е преминало през подготвителна група/ клас).
Виж целия пост
# 20
Деси,до колкото разбирам детенце скоро ще е на 5г.За сега още не е прието предложението на новото правителство за тръгване в първи клас на 6г.и най-вероятно няма да бъде засегната новата учебна година.Ако обаче ти самата си решила,че искаш детето ти да е на 6г.в първи клас попълваш документи,че си съгласна и тогава идната учебна година 2010-2011 трябва да бъде в подготвителна група/в предучилищна/Така,че ти решаваш.Ако не искаш 6 годишен първокласник си остава в градината LaughingНо нямат право две години да са в подготвителна група.
Няма такова предложение. Има предложение предучилищната подготовка на децата да трае две години и да започва на петгодишна възраст.  Peace В тази връзка детето може да тръгне на училище на шест, ако родителите преценят, но трябва да има документ за училищна готовност ( т. е. да е преминало през подготвителна група/ клас).
  значи септември трябва да бъде предучилищна и вече другата година да се прецени готов ли е да започне училище-догодина септеври ще бъде на почти 7, т.е. пак ще се води да започне училище от 6 годишен така ли newsm78
Виж целия пост
# 21
Зависи само от вас, родителите. Кара предучилищна с горния набор, взема документ за училищна готовност и на шест и малко е в първи клас. Върви си с набора - тръгва на седем. Решете в коя група ще го запишете септември, за да сте наясно на колко ще е първокласник. Peace
Виж целия пост
# 22
Не знам защо се чудите дали ще е първолак или предучилищна - нали децата си вървят с набора.Когато  детето ни  тръгваше на училище - също нямаше навършени 7 години - поради простата причина че е родена декември месец и имаше още 3 месеца до тогава но това не е било пречка защото се знаеше - че първолачета ще са набор 2001. Така трябва да е и при вас  Peace
Виж целия пост
# 23
Ние сме 2004 и се колебая между у-ще Княз Борис и Кирил и Методий.
Виж целия пост
# 24
И аз се включвам в темата с питане към monny77,за преподавателите от НБУ"М.Лъкатник",които ще поемат първокласниците (може и на лични).Дъщеря ми сега е в подготвителна група там,и съм много доволна от госпожата.
Виж целия пост
# 25
Включвам се и аз в темата. С две ръце препоръчвам ОУ ВАСИЛ АПРИЛОВ. Ще ви кажа защо. Дъщеря ми учеше във Братя Миладинови. Немога да изразя възмущението си към преподаватели и управление. Ама то не беше надпреварване между учители , кой ще натоварва повече децата, ама то не беше възгордяване, ама то не беше и показване на тоалети... въобще нямам думи. Там учителите обясняват"само веднъж". Работи се с по-лесните деца, в смисъл тези които имат часни учители в къщи и тези които са на богати родители. А от това идва и възпитанието и отношението на децата към останалите деца... тоест по-скромните и по- обикновените. Беше игнорирана и от преподаватели и от съучениците си. А тя не б еше даже и изоставаща. Такива деца имаше около пет, шест деца в класа. Едва милата/ за дъщеря ми говоря/ изкара до четвърти клас и без да му мисля я преместих във Васил Априлов. Там положението беше съвсем друго... Изкара си детето до седми клас с отличен и беше прието в елитно училище - сега е в 11клас и когато минем покрай Братя Миладинови го заобикаляме. Така ще бъде и занапред. Записах сина си направо във Васил Априлов без да му мисля - сега той е във втори клас и се справя отлично. Преподавателите са даже с една класа напред . Братя Миладинови е вече минало, мина му модата... Не си тормозете децата мами.. с братята.. .
Виж целия пост
# 26
Пепи,как може така да обобщаваш за цялото училище.Доколкото разбирам дъщеря ти е учила там до 4 клас.Може би причината е била в госпожата.
Виж целия пост
# 27
Синът ми е 2003 и ще е първокласник. Смятам да го запиша в ОУ "Климент Охридски" и ще се радвам, ако някоя мама сподели впечатления за това училище и началните учители там.
Виж целия пост
# 28
За всички които проявяват интерес за приема в НБУ"Михаил Лъкатник"/Базовото училище/на 25.02/четвъртък/или на 11.03 и на 25.03/четвъртък/от 18ч.ще се проведът срещи с родителите за запознаване с базата и преподавателите!Информация може да получите и на сайта на училището http://lakatnik.org Ако имате нужда от нещо повече насреща съм.Ще помогна с каквото мога!  bouquet
Виж целия пост
# 29
sweetty, да, да за цялото училище става въпрос... на много мои познати децата им са учили или учат там. Всички са на моето мнение, Госпожите се надпреварват коя ще е по- добра от другата, било то в обличане, или в преподаване. Може би затова на децата им се преподават излишни неща като че ли умишлено желаят да ги натоварват в домашни и контролни. А това води и до психически тормоз /това не е мое мнение/. Там се толерират децата на "богати" родители  и затова те са много доволни от училището. А кое му е елитно? Сигурно натоварването на децата, което доставя удоволствие на госпожите. Или така децата стават по-умни... не е така. А знаете ли, че точно тези деца , които бяха в класа на дъщеря ми и родителите им имаха претенции че са много умни... и затова учеха там... именно тези деца в момента повечето от тях бягат от училищата, където учат и се занимават с наркотици и не се прибират в къщи...
Но естествено всеки си гледа себе си...  Макар П. р.Славейков, или Климен Охридски или Базовото или Любен Каравелов или Априлов са  по назаден план отколкото Братята, жестоко мами се лъжете... мина модата на Братятата...
Така, че всеки да си направи извод... и да си прави каквото иска с детето...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия