Високи базофили - много съм притеснена!

  • 22 257
  • 8
Сутринта правих уж профилактични изследвания на малкия - ПКК. И сега гледам, бе базофилите му са със стойност 4%, при референтни 0-2. Това е двойно  Cry На какво може да се дължи това нещо. Лекарката ни е на работа чак утре следобяд. Направо ще умра от притеснение.  И другия показател - базофили - бр е 0,210 , а референтните стойности са 0,000-0,140. Това е апаратно броене, ДКК не съм му правила, защото не очаквах да има нещо. Моля кажете ми какво значи това  Cry
Виж целия пост
# 1
То и аз луднах тези дни с ПКК и т.н., да не те объркам само де. Базофили знам, че има в ДКК, ти пък казваш, че не си пускала такова. Знам, че и в ПКК има някакви там такива неща, но само мога да ти кажа, че от няколко педиатри съм чувала, че в ПКК не се гледат чак всички стойности, а само хемоглобин, левкоцити, еритроцити, тромбоцити, утайка, другите винаги имат някакво разминаване и то не е важно. При моята дъщеря винаги има отклонение в показателите, различни от тези, които изброх. Дай ако исках да напишеш цялата ПКК да видим, може би така повече ще се включат с коментар. Но не се притеснявай излишно, аз една седмица треперих като теб и се оказа за нищо. Затова напиши всички стойности. Междудругото на колко е детенцето, аз така се бях ошашкала, а се оказа, че при децата до 4г. има повишение на някой показатели.
Виж целия пост
# 2
А, сега видях, че детенцето е на 4г.5м.
Виж целия пост
# 3
Ами другите неща са му горе-долу в нормите. Само това е доста увеличено. Ще го заведа утре на лекар, може да се наложи да направим отново изследванията.... Cry
Виж целия пост
# 4
Пиши после какво е казал лекарят, но снощи като прегледах изследванията на дъщеря ми (пазя й 5-6 бр. от 4- месечната й възраст) винаги има разминаване в стойностите на 7- 8 показателя. Така че аз мисля, че при вас няма проблем, щом другите са в норма. Стискам палци.
Виж целия пост
# 5
При нашата лекарка ще ходим днес следобяд. Но говорих с друг педиатър сутринта и ме посъветва да направим изследване за чревни паразити. Той ходи на градина, нищо чудно и някой глист да е хванал  #2gunfire В другите стойности също има разминавания с референтните стойности, но аз също като теб си пазя стари изследвания и там са същите. Така, че явно е нормално. Само този показател е доста над нормата, но вероятно ще повторим изследването.
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай, аз покрай преживяното с моето дете тези дни и съмненията (доста лоши) ти казвам, че няма страшно. И това да е, не  е най- лошото. Моята имаше бактерия миналата година  и се оправи с АБ. Може да са й били и при нея високи стойностите, но нали ти казвам, че докторите не обръщат внимание на тези показатели. Ще следяразвитието на нещата при вас, пиши.
Виж целия пост
# 7
Какво става с вас, направихте ли консултация, ще пускате ли нови изследвания?
Виж целия пост
# 8
Ами консултирах се и с нашата педиатърка - каза,че било нормално и значело хронична инфекция, което произтича от третата му сливица. Но аз тази седмица ще си му направя и изследванията за паразити и на УНГ ще го заведа. Все пак това е моето дете и съм притеснена. На лекарите много им пука...гледат да се отърват с някакво елементарно обяснение....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия