контракции

  • 1 047
  • 8
Здравейте, мами!
Изчетох доста материал относно бременността и раждането, но се оказва, че не зная някои неща - дали от страх, че терминът ми наближи, или предпочитам вие да споделите личния си опит, не зная точно.
Терминът ми е на 5 октомври и честно казано не усещам нищо, което да предизвестява раждане, освен че коремът ми се мести във всички посоки, което аз смятах, че са ритници от бебо, а лекарят ми каза, че въпродните подувания и втвърдявяния на корема са т.нар. контракции. Само че аз си представях контракциите доста болезнени, а той ми каза, че същинските контракции са болезнени. Наистина съм объркана и не зная какво точно представляват контракциите. някои мои познати мами казват, че болките наподобявали болезнена менструация, каквато ме съпътстваше всеки месец преди да забременея, но подобни болки усещам слабо. Освен това ми тече нещо, което не знам как да определя, но определено е подмокрящо и на определени количества и изтича вече от месец. Тогава как да разпозная изтичане на водите и въобще кога да тръгна за родилното?
Моля, споделете личния си опит, за което ви благодаря.
Виж целия пост
# 1
Ако имаш съмнения за изтичане на околоплодни води се обади веднага на лекаря си.
Виж целия пост
# 2
Всяка жена си мисли, че няма да усети кога започва раждането, но истината е, че веднага ще зацепиш  Laughing
Аз нямах подготвителни контракции, никакви, до последно, мереха ми тоновете и се чудеха как не хващат поне една контракцийка, при положение, че термина ми беше минал.
3 дни след термина започнаха безболезнени контракции, които усещах само като стягане на корема. Аз също очаквах менструални болки, но усещах само болки в кръста, по-скоро все едно са ми сложили ютия на гърба, парене, не толкова болка.

За околоплодните води- ако нещо ти тече сложи превръзка и я занеси в родилното, там ще направят проба и ще кажат дали за околоплодни води.

Успех и леко раждане  Grinning
Виж целия пост
# 3
Az kogato trugnax da rajdam biax v bolnicata prieta ot predi6nia den za zadarjane.cial den razsmivax drugite maiki v staiata i ve4erta kam 3 4asa kato bo4naxa edni bolki no ne silni v korema dolu deto sa yi4nicite si pomislix 4e e ot smexa prez denia,no te prodaljixa.Zapo4nax da gi zasi4am.Sutrinnta sled vizitaciata na lekarite me pratixa na pregled.Stava vapros za 10.30 sutrinnta a prez tova vreme se osilixa ot 40 min.interval na 5 min.interval.Kato se varnax ot pregleda biaxa na 2 min.Vatre6no ne6to mi kaza 4e 6te rajdam.pomislix si 4e sa menstrualni bolki i se svix na galbo kakto pravex predi no te ne minavaxa.Sled okolo 4as ve4e zapo4naxa i napanite vse edno ti se xodi po goliama nujda no si sas zapek.Mejdu kontrakciite moje da ti se dospi.Spokoino ne se 6a6kai a si misli za tova kak 6te pregarne6 sled tova edno prekrasno sazdanie.
Виж целия пост
# 4
Всяка жена си мисли, че няма да усети кога започва раждането, но истината е, че веднага ще зацепиш.

 newsm10
СЪс сигурност ще разбереш кога започва! При мен докато не ми падна тапата имах чувството, че никога няма да родя - и изведнъж . . . Хайде към родилното. Ако имаш съмнения за изтичане на околоплодните води, наистина трябва да отидеш на лекар. Четох и за някакви ръкавици, с които се проверява киселинността на влагалището или нещо такова, но не знам подробности. Имаше тема във форума преди време.
Леко раждане и да с епохвалиш после!   bouquet
Виж целия пост
# 5
Същинските контракции са доста болезнени и на всяка цена ще разбереш,че момента е настъпил,но за това с течението питай лекар на всяка цена.Желая леко раждане newsm53
Виж целия пост
# 6
Безболезнени контракциики си имах от 14 седмица. А в деветия месец почти изчезнаха.В деня преди да родя имах контракции, болезнени - но нищо не стана - просто си отминаха. На следващия ден се събудих със сериозни контракции, т.е. стяга се коремът и боли, но се търпи тази болка. Естествено тези контракции се засилват и са на определен интервал. При мен болката беше поносима до към 3-4 см разкритие. После си става вече доста гадничко, но тогава ще си в болница вече  Wink Laughing.
Родилните контракции не можеш да ги сбъркаш - те си болят хубавко в областта на таза. И са циклични. С други думи - започнеш ли да раждаш - ще си убедена, че именно това става и няма да имаш никакви съмнения, че може да е нещо друго. Успокоителното е, че това не става за минути, ти ще си наясно и ще си отидеш подобаващо в родилното Wink.
ЛЕКО РАЖДАНЕ !!! И ЗДРАВО И ХУБАВО БЕБЧЕ !!!!  Simple Smile Heart Eyes Flutter
Виж целия пост
# 7
Ако имаш съмнения за изтичане на околоплодни води се обади веднага на лекаря си.

Това е най-важното!
Веднага се сигнализира на лекар, без да се чака!

Успех.
Виж целия пост
# 8
Благодаря за изчерпателните отговори, очевидно ще си чакам, когато бебето реши да излиза. Нямам никакво разкритие, а първо терминът ми беше за 5 октомври, после го удължиха според ехографа на 8-ми и чакам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия