В какво може да изцеждам кърма за да замразявам

  • 369
  • 6
Не знам дали точно тук трябва да пусна тази тема, но мозъка ми спи(за разлика от бебето, което не млъква) и не се сещам къде другаде да помоля за съвет.Аз нямам много кърма, надявам се поне докато на беба и минат коликите да мога да я кърмя затова поне докато имам  събирам за по нататък. До сега слагах в чашките на Авент но доста скъпичко ми идва, няма смисъл да събирам и да пълня до горе чашката защото като я размразя какво да я правя? Аз изцеждам само нощното хранене в 12 ч.и събирам около100мл., беба е само на 1 месец и още не ми се е налагало да размразявам. Мисля, че може да слагам и в стъклени изварени бурканчета, но нямам още не сме започнали с пюренцата(видях на Хипп мънички, които сигурно ще станат и като големина ме устройват, че нали все мястото не стига, нямам голям фризер а само камера), но дайте идея от къде да си купя, или някоя от вас може ли да ми продаде? Много ви благодаря предварително и съжалявам ако някъде има подобна тема, а аз не съм я открила и ви занимавам отново с това.
Виж целия пост
# 1
Ако намериш бурканчета, замразявай в тях. Аз съм замразила около десетина. Преди това ги стерилизирам с таблетките на Чико. Надписвам датата и прибирам в камерата. И аз нямам фризер, но камерата ми е с отделна вратичка. Доколкото знам така могат да се съхраняват по- дълго, отколкото ако камерата е вътре в самия хладилник. Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Аз не замразявам кърма, но четох, че момичетата го правят като използват пликчета за замразяване във фризер, не са скъпи и ги имало почти във всеки по-читав магазин.
Виж целия пост
# 3
Пликчета за фризер. 100 бр. струват стотинки.
Ако държиш съда да е съвсем стерилен (макар че няма нужда, защото в кърмата не се развиват бактерии след като се охлади) можеш да купиш и стерилни кутийки за урина с капачки от аптеката. мисля че събираха по 70 мл (май имаше и по-големи), също струват стотинки едното.
Виж целия пост
# 4
.
Аз не замразявам кърма, но четох, че момичетата го правят като използват пликчета за замразяване във фризер, не са скъпи и ги имало почти във всеки по-читав магазин.
Доколкото знам, тези пликчета са специални за помпата Авент
Виж целия пост
# 5
Бурканчета от пюре също е вариант( миеш, изваряваш за всеки случай) и веднага в студа.
Виж целия пост
# 6
А става ли в малки пластмасови кутийки - от тези с капачета за разни продукти?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия