Искам да кърмя само сутрин и вечер, как?

  • 2 835
  • 13
Много трудна ситуация за мен. Има вероятност да започна работа и искам да отбия малкия. Да го отбия за през деня иначе да си го кърмя вечерта и сутринта. Вече успешно се захранваме, предстои ми да заменя кърменето в 10.30ч и сме готови. НО, откакто се опитвам да не го кърмя, гърдата ми не спира да се пълни и то много. Вчера без малко да направя белята с мастита. По принцип се изцеждам, но явно с това не мога да регулирам нещата.
Искам да попитам, когато се изцеждам през деня, до дъно ли трябва да се изцидя или просто да поосвободя малко гърдата да не е напрегната. Защото аз знам от вас, че колкото повече цедене, толкова повече кърма,ама за всеки случай да попитам.
Как сте постъпвали когато е трябвали да бъдете работеща кърмачка?

п.с. Имам хапчета за спиране на кърма, ама що тъй не ми дава душа да ги пия. Thinking
Виж целия пост
# 1
когато се изцеждам през деня, до дъно ли трябва да се изцидя или просто да поосвободя малко гърдата да не е напрегната.
Изцеждаш, колкото да не е напрегната гърдата. А защо вместо това на работното място не се цедиш нормално с помпа? Така хем ще изпразваш гърдите и ще избегнеш запушени канали (пиеш ли още Лецитин, бтв?), хем ще си работиш, хем ще поддържаш лактацията.
Виж целия пост
# 2
През деня просто изцеждаш, когато усетиш че ти се напряга гърдата. До няколко седмици всичко се регулира. Аз вече 8 месеца си работя и я кърмя сутрин и вечер. Нямаме никакви проблеми, и тя доволна и аз щастлива.
Виж целия пост
# 3
когато се изцеждам през деня, до дъно ли трябва да се изцидя или просто да поосвободя малко гърдата да не е напрегната.
Изцеждаш, колкото да не е напрегната гърдата. А защо вместо това на работното място не се цедиш нормално с помпа? Така хем ще изпразваш гърдите и ще избегнеш запушени канали (пиеш ли още Лецитин, бтв?), хем ще си работиш, хем ще поддържаш лактацията.

Ами не знам, как ще е. Иначе спрях с лецитина, ама май пак ще го почвам.
 Mariely, направо искрено ти завиждам, дано и аз да се похваля по-нататък.

Благодаря ви!
Виж целия пост
# 4
Аз вече втора седмица съм на работа. Цедя през 3 часа. От 100 мл първия ден днес вече имам 320 мл и утре няма да имаме нужда от добавка/тя и без това не иска да я пие Laughing/. Това е добре, защото ще има мляко точно за двете хранения. Според мен не отнема много време и ако човек е склонен да кърми не е проблем. В момента нямам условия в офиса и няма да обяснявам как го правя/снимаме 2 филма едновременно, а в офиса само аз съм момиче/, но се радвам, че се справям. Ако можеш и ти ще е най-добре. Аз за миг не съм си помислила да лиша беба от кърмата или да замествам с каквото и да било. Пробвай дали и при теб няма да се получи.... Laughing. Успех!
Виж целия пост
# 5
Като почнах работа, най-напред се цедях в 10 и в 14 ч., а в 15 се прибирах в къщи, така че нямах никакъв проблем. След около седмица почнах да измествам първото цедене в 11, а после в 12, и така махнах това в 14 ч. След като ми свърши времето, през което имах право на намалено работно време, се наложи за около седмица да се цедя в 15 - 16 ч., но за десетина дни остана пак само обедното. Да кажа, че не е имало дни, в които съм имала чуството, че ще гръмна, не е така. Понякога се е налагало инцидентно да грабна помпата и в друго време.

Около годинката постепенно започнах да измествам обедното цедене все по-късно и пак за около 10тина дни успях да го премахна напълно, това при условие, че свършвам работа в 17 ч. Случвало ми се е, ако съм заета, да кърмя чак в 19, което за нас с Ирина е огромна пауза, но не съм имала оплаквания от запушване на канали или подобни неприятности.

Като реакция от дневното не-кърмене за доста дълъг период дъщеря ми беше на обърнат режим - т. е. активно сучушу през нощта и тогава именно приемаше основната си порция храна за денонощието. Не знам кога й се нормализира режима, защото около годината пък почнаха да никнат разни гнусни зъби и сега доста рядко спи по цяла нощ. Ами това е. Успех!
Виж целия пост
# 6
Като реакция от дневното не-кърмене за доста дълъг период дъщеря ми беше на обърнат режим - т. е. активно сучушу през нощта и тогава именно приемаше основната си порция храна за денонощието. Не знам кога й се нормализира режима, защото около годината пък почнаха да никнат разни гнусни зъби и сега доста рядко спи по цяла нощ. Ами това е. Успех!

Точно същото положение е в момента при нас. Знаех си. Banghead Забравих какво е да се спи по цяла нощ, вечно на гърдата. Днес дори по едно време ми дожаля, горкия все до мен искаше да се докопа и му дадох да сучи и се поуспокои. Дори мъжът ми, който все ми мърмори да съм го отбивала, ми вика да съм му давала 2-3 пъти през деня, че да е по-спокоен.

Благодаря ти за инфото.
Виж целия пост
# 7
И аз съм се запътила натам - да минавам на сутрешно, вечерно и нощно кърмене /чудя се дали последното ще има край   newsm78/. Засега се изцеждам два пъти през деня в офиса, а когато се прибера малкото диване се лепва за мен и до следващата сутрин си изсуква основния порцион мляко.  Laughing

Та, мисля от следващата седмица да започна да увеличавам интервалите между изцежданията и съответно - количеството, но...не ми е ясно как ще оттуча Мариела да не суче през деня в събота и неделя?  Rolling Eyes

Не ми е проблем да я кърмя през уикендите, но нали тогава цялото упражнение с премахване на дневните изцеждания става напразно - от понеделник и вторник пак ще трябва да почвам отначало...

Твърдост ли трябва да проявя, да я залъгвам с друга храна и с игри ли?... Thinking Мариелка трудно се лъже относно кърменето - много добре си знае какво иска и се стреми упорито към него /т.е. - към мен  Mr. Green/, не иска да играе с баща си, нито да се занимава сама, щом си е наумила, че трябва да суче...

И ми е малко криво, че трябва да я "отблъсквам" през деня в уикендите, точно когато сме си заедно и се гушкаме на воля...Не знам дали може да ми се даде някакъв адекватен съвет, ама да си помрънкам...като за "добрутро"... Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Free Soul, кое те притеснява в дневните кърмения  през почивните дни. Че кърмата ти ще се увеличава и ще имаш нужда от изцеждане в понеделник ли? Ако е това - не се безпокой. Кърмата на този етап е така регулирана, че това не е проблем. След двудневно кърмене на поискване, на третия ден е съвсем нормално за майката да направи една голяма пауза.

Ако те безпокои това, че малката яде по-малко твърда храна за смета на кърмата, това е въпрос на време. Ирина постепенно увеличава порциите твърда храна с времето - дори и тези през почивните дни. (въпреки че е далеч от препоръчваните по книгите грамажи).

Мариела ще почне да те търси по-рядко, когато сама стане готова за това. Странно е да виждаш отстрани как едно дете на година суче като новородено на три часа, но всъщност това е естественото й поведение. Мога са те уверя, че след още половин година тя ще има друго мнение по въпроса.

Абе каквото и да те тормози, с тебе съм  Wink. Оплаквай се, помага  Grinning
Виж целия пост
# 9
Абе каквото и да те тормози, с тебе съм Wink. Оплаквай се, помага Grinning


lalalala Мрън, мрън, мрън, мрън... Joy
Да, чудех се дали след уикендите пак ще си дрънкам помпата и шишетата в офиса... Crazy Mr. Green

А за яденето на твърда храна - досега бях спокойна, че въпреки капризите към манджите, поне мляко не отказва. Бабите се чудеха дали малката достатъчно хапва, а вчера се оказа, че за месец е качила 470 грама.  Shocked Shocked Пък яде само два пъти на ден - пюре и каша, около 100 грама, и чат-пат плод, останалото кърма...Кога ги качи тези грамчета, пък и не се спира и минутка /буквално/, все щъка, гърчи се, пълзи, ходи, търкаля се и не знам още какво, спи максимум 2 часа през целия ден - и пак трупнало половин килце.  Mr. Green

Абе, жива и здрава да е... Heart Eyes

Чудя се и как ще й променя режима, че да хапва повече твърди храни през деня, защото диването огладнява към 10:30 и обикновено хапва плодче, после обядва чак към 13:30-14:30 - когато се наспи и огладнее; вечеря каша в 19 часа...Като й въведат бабите закуска, сигурно ще обядва в 15 часа... newsm78 Абе, то се е видяло, че се храним на поискване и с твърдите храни.... И е нормално да не се притеснявам за количествата на манджите, че вече не трябва да удвояваме и утрояваме тегло.  Simple Smile
Важното е, че е здрава, жизнена и пакостлива.  Mr. Green

Четох, че до 1,5 годинка млякото вече трябва да е 50% от дневния порцион, та имам още мегдан да се успокоявам, че поне половината си храна я хапва безотказно.  Laughing

П.П. Пък в понеделник Мариелка навърши годинка! smile3510Празнувахме с посещение на зоологическата градина, а после у дома с нашите родители,  ето снимки тук: http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=471&AlbumId=26009

Мисля, че добре изглежда и тя за "кърмено бебе".  hahaha Wink

 Виртуално ви черпя с бира! cheers
Виж целия пост
# 10
Free Soul, честито голямо момиче! Да е много здрава и безгрижна! Много, много да ви радва!   ura

ПП. какво я мислиш! виж, че и биричка пийва девойката. Ще се справи! Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Мерси за пожеланията!  Hug
Хехе, вероятно ще е любителка на пивото - като мама и тати, та и като бабите и дядовците.  Mr. Green
Наистина, хич да не я мисля, като прииска цицка - давам бутилка - и пей сърцеееееее!  Mr. Green Crazy Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Честито на патерица и от мен!
Виж целия пост
# 13
 Hug Благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия